Staročeské hry ve Stožci se budou konat také v srpnu

Autor: MK <kytlicova(at)rras.cz>, Téma: AKTUALITY, Vydáno dne: 25. 07. 2012

Tlučení špačků, točení káči a další hry jsou jako stvořené pro ty návštěvníky, kteří se chtějí během nich vrátit do dětských let.

Pro malé budou jistě hry dob minulých, které již tradičně v létě pořádá Informační středisko (IS) a Středisko environmentální výchovy (SEV) ve Stožci, příjemnou zábavou.

Také v letošním roce si návštěvníci Národního parku Šumava jistě nenechají ujít tradiční stožecké Staročeské hry, které se budou konat ve středu 8. 8. 2012 v areálu IS Stožec.

Pro příchozí bude připraveno odpoledne plné staročeských her. Návštěvníci si tak budou moci vyzkoušet zábavu našich babiček a dědečků - nejvíce obsazenou, ale také nejtěžší hrou je tlučení špačků.

Malí i velcí si však budou moci vyzkoušet také roztočit dřevěnou káču, popohnat obruč, či se naučit, jak se chytají drápky a cvrnkají kuličky. Hry, na které mohou přijít návštěvníci zdarma, se konají v areálu Informačního střediska ve Stožci, a to vždy v čase od 14.00 do 17.00 hodin.

V případě nepříznivého počasí se však akce konat nebude.

Informační střediska a Střediska environmentální výchovy Správy připravují pro návštěvníky během léta také další zajímavé akce, na kterých jsou srdečně vítáni. Podrobný přehled je uveřejněn na webových stránkách www.npsumava.cz, v sekci akce pro veřejnost.