Stovky běžkařů prožily víkend ve stopách na Železnorudsku!

Autor: MK <kytlicova(at)rras.cz>, Téma: AKTUALITY, Vydáno dne: 11. 12. 2012

běžkaři na železnorudsku 2012

Vzhledem k vývoji počasí na počátku prosince došlo k překvapivé situaci!

Nikdo nečekal, že dostatečná sněhová vrstva zakryje lesní cesty na Železnorudsku už týden před termínem 15.12., od kterého je Lesy ČR i Správou NP Šumava domluvena možnost úpravy běžeckých stop s tím, že na určených lesních cestách už se nebude pohybovat lesní technika. běžecká stopa na železnorudsku

Díky pochopení a snaze vyjít vstříc běžkařům Lesy ČR i NP Šumava daly svolení a rolba města Železná Ruda mohla vyjet! V pátek, v odpoledních hodinách, byla provedena strojová úprava cca 90 % běžeckých tras na Železnorudsku, přes noc stopy vymrzly a již v sobotu se na bezchybně upravených trasách potkávaly desítky běžkařů. Nutno dodat, že spokojených běžkařů!

bílá stopa DMS Byla to radost - nejen z pohybu v krásné přírodě, ale také z toho, že se přátelé „bílé stopy“ usmívali, dávali si přednost, zdravili se, zkrátka první běžkařský víkend se vydařil. Pocity byly báječné, zejména když v Polomském sedle svítilo sluníčko a čaj s rumem zahřál. Národ běžkařský si ještě krátce popovídal, vyjádřil přáníčko, aby stopa takhle vydržela až třeba do poloviny března a vyrazil směrem k Železné Rudě, nebo k bývalé Hůrce.

Václav Šebelík

Informační turistické centrum Železná Ruda