V Horní Plané u Lipna vypukne o víkendu oblíbená Markétská pouť

Autor: MK <kytlicova(at)rras.cz>, Téma: AKTUALITY, Vydáno dne: 10. 07. 2013

plakát markétská pouť

Kdo hledá vhodný program na nadcházející víkend (13. a 14. července 2013), neměl by si nechat ujít návštěvu Markétské pouti v Horní Plané u Lipna.

Tradiční akce zasvěcená patronce hornoplánského kostela nabídne pořádně našlapaný zábavný, kulturní i duchovní program. Pouť začíná tento pátek v 18 hodin a potrvá do nedělního poledne. Vstupné je zdarma.

Letos si pořadatelé dali s přípravou programu „markétské“ pořádně záležet a návštěvníci se mají nač těšit. Bohatý program zaujme návštěvníky všech věkových kategorií. Na své si přijdou především fanoušci živé hudby, na které v pivním stanu pod náměstím čeká doslova hudební maraton prolínající rozličné hudební žánry od country, folku, přes rock až po prosluněné reggae.

„Letos se nám podařilo připravit opravdu pestrou hudební paletu. Hvězdou pátečního večera bude vystoupení kapely He Band. V sobotu začneme zvolna ve stylu country a bluegrass, večerní hodiny budou patřit rocku. A v neděli dopoledne vystoupí jihočeská dechovka v podání Malé kapely Pavla Havlíka“, prozradil hudební program Markétské pouti Luděk Štěpánek z Kulturního a informačního centra, které ve spolupráci s radnicí akci pořádá.

Na „markétskou“ do Horní Plané zavítají ročně stovky rodin s dětmi, které se letos mohou těšit na divadelní scénu plnou pohádek jako např. Hrnečku, vař!, Stolečku, prostři se! nebo Tři zlaté vlasy dědy Vševěda. Nabídku pro rodiny s dětmi doplní kolotoče, centrifuga, skákací hrad či vyhlídková plavba lodí Bafal k „srdci Vltavy“.

S ohledem na bezpečnost návštěvníků, kterých do Horní Plané za celý víkend dorazí na osm tisíc, bude pro motoristy od pátku do neděle celé náměstí uzavřeno. „Náměstí se promění v obří lidové tržiště čítající dvě stě stánků. Na speciálním stánku představíme návštěvníkům náš nový projekt na podporu pěší turistiky Šumavský Everest, který se těší stále vyšší popularitě“, doplnil Štěpánek.

Nezbývá dodat, než aby přálo počasí. Podle předpovědi nás čeká slunečný víkend…

Více informací o Markétské pouti a program naleznete nawww.horniplana.cz

Po celé tři dny je možno uskutečnit vyhlídkovou plavbu historickou výletní lodí Bafal k „srdci Vltavy“. Loď vyplouvá v hodinových intervalech od 10 do 18 hodin v každou celou hodinu mimo poledne (12.00) od přístaviště u přívozu.