Přednáška o mouřeneckých freskách tuto neděli na Mouřenci

Autor: MK <kytlicova(at)rras.cz>, Téma: AKTUALITY, Vydáno dne: 11. 08. 2015

Jan RoytPřijměte srdečně pozvání na další akci, která se bude konat na Mouřenci.

V neděli 16. srpna ve 14 hodin se zde uskuteční přednáška prof. Jana Royta. Už tradičně bude přednášet o vzácných Svatomouřeneckých freskách ze 14. století. Vstupné bude opět dobrovolné.

Kromě toho mohou zájemci přicházet i na pravidelné prohlídky. Konají se denně kromě pondělí a pátku vždy v 11 a ve 12 hodin.

Kostel sv. Mořice na Mouřenci nad šumavským Annínem má za sebou velmi úspěšný a pestrý víkend. Sobotní Mouřeneckou noc navštívily desítky lidí.zihelsky sbor na MourenciMourenec detem  teta terezaPrůběžně přicházeli a plnili kostel.

Někteří si přišli poslechnout kytarového virtuóza Jana Irvinga a zpěvačku Lenku Němečkovou, někteří přišli na vystoupení tety Terezy a mnoho lidí přilákal koncert Źihelského sboru.

Hosty byli Jakub Vinčálek, který staví kapli ve Vatěticích a Ivan Adam, který s dalšími obnovuje kostel v Prášilech. Někteří vydrželi až do konce a vyslechli i noční prohlídku kostela s řadou příběhů.

Mouřenecká noc začala v 19:00 a skončila čtyři minuty po půlnoci. Výtěžek z dobrovolného vstupného (více než 4 tisíce korun) půjde na chystanou opravu vzácných fresek. V neděli patřil Mouřenec dětem. Na v pořadí už druhý dětský den přišlo asi 20 dětí. Čekaly na ně venkovní soutěže, legendy tety Terezy a spolu s rodiči potom vyslechli i koncert skupiny Druhý pokus z Kašperských Hor.