Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


* Zveme Vás do Chanovic

Vydáno dne 23. 06. 2020 (906 přečtení)

chanovice zámek

Nechte se od nás pozvat do obce Chanovice, kde můžete navštívit zámecký areál, skanzen či rozhlednu, nebo se vypravit na některou z naučných stezek.

Obec Chanovice se nachází uprostřed trojúhelníku tvořeného městy Nepomuk, Blatná a Horažďovice na jihovýchodním okraji Plzeňského kraje.

skanzen chanoviceCelý zámecký areál Chanovice je kulturní památkou ČR a je oceňován pro zachovalost a celistvost tradiční české vesnice, čítající původně zámek, hospodářský dvůr, park, kostel, faru, sýpku, kampeličku, obecnou školu, poštu, obecní úřad, hájenku, pivovar a desítky původních domků. Vše je zasazeno do krásné kopcovité krajiny se smíšenými lesy, rybníky, polními cestami a kamenitými pahorky.Můžete se také kochat výhledy na Šumavu přes údolí zlatonosné Otavy.

chanovice rozhledna Zámecký areál i rozhledna jsou v létě otevřeny denně od 10 do 16 hodin. Skanzen od úterý do neděle v časech 10 - 12 a 13 - 17 hodin.

Stálé výstavy:

- Expozice lidových řemesel Pošumaví ve zrekonstruovaných sklepeních zámku je věnovaná tradičním řemeslům a životu venkova v 18. a 19. století. Tisíce kusů chanovice lidová remeslařemeslného a zemědělského náčiní, předměty běžné denní potřeby.

- Galerie Nositelů tradice lidových řemesel významných řemeslníků z celé ČR oceněných Ministerstvem kultury ČR od roku 2001. Titul zatím obdrželo jen třicet sedm lidí. Tradice, záchrana lidových řemesel, české materiály, původní technologie.

Letní výstavy:

- "Michalec – Heiser: NEJEN AKTY" výstava dvou architektů výtvarníků v zámeckém areálu, vernisáž v pátek 26. 6. 2020 od 17.30 hodin, výstava potrvá do 11. 8. 2020.

- „Grafici ze Zámečku na Zámku“, letní výstava SUPŠ Zámeček v Plzni, vernisáž 4. 7. 2020 od 9.45 hodin v zámeckém areálu, výstava potrvá do 21. 8. 2020.

Dále vás zveme do Chanovic na letní akce:

11. července – sobota, „ Švejk band“, od 18.oo hodin, koncert plzeňské kapely, písničky z hospůdek, „hašlerky“ a lidové písně, zámecký areál (Panoráma, Obec Chanovice)

15. července – středa, „Má vlast cestami proměn“, putovní venkovní výstava o příbězích na zlepšování míst a života v naší republice, zámecký areál, výstava do 5. 8. 2020 (Asociace Entente Florale, Obec Chanovice) chanovice akce

25. července – sobota, „Memoriál L. Duchoně“, od 13.oo hodin, cvičiště v Defurových Lažanech, hasičská soutěž, následně veselice s hudbou (SDH Defurovy Lažany) a s trakařem po dřevěné lávce (SDH Chanovice)

1. srpna – sobota, „Prof. Štěpán Rak a kytara“, od 18.oo hodin, koncert, zámek (Panoráma, Obec Chanovice)

15. srpna – sobota, „Brasstet“ od 18.oo hodin, koncert populárních melodií v podání žesťového seskupení mladých českých hudebníků včetně chanovického rodáka Petra Sudy, zámek (Panoráma, Obec Chanovice)

15. srpna – sobota, „Sestry Linda Kotrbová a Veronika Sholze Mojžíšová KAMENY ZE.MĚ “ od 19.3o hodin, zahájení výstavy výtvarnic, zámecký areál, výstava bude do 27. 9. 2020 (Obec Chanovice)

21. a 22. srpna – „Domů cestou vítězství, 75. výročí od Osvobození 1945“, historické vojenské kluby, výstava, přednáška, odhalení pamětní desky, zámecký areál (Vojenské kluby a Obec Chanovice)

21. až 23. srpna – pá. až ne., „Letní tvořivý víkend s Mgr. Ivanou Sieberovou“, přihlášky u Mgr. B. Legátové tel. 371 120 715 (Vlastivědné muzeum Dr. Hostaše v Klatovech, VS REGIO, Panoráma, ZŠ a MŠ Chanovice)

20. září – neděle, „Chanovická pouť“, tradiční církevní a společenská akce, taneční zábava, sportovní utkání, výstavy a další (Obec Chanovice, místní instituce a spolky)

Naučné stezky v Chanovicích a okolí:

- Naučná stezka "Příroda a lesy Pošumaví v Chanovicích" - délka 2,2 km

- Naučná stezka územím Hradišťského potoka - délka 25 km

- Naučná stezka "Okolím viklanu" - délka 6 km


Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

29.09.2020: Přednáška "čím se u nás platilo" / Prachatice, muzeum
Přednáší PhDr. Jiří Chvojka, emeritní numismatik Jihočeského muzea v Českých Budějovicích; od 17 do 19 hodin; po přednášce máte příležitost zjistit hodnotu starých mincí a bankovek, které schováváte doma. Program přednášek na aktuální sezónu najdete na webu www.prachatickemuzeum.cz

27.09.2020: Tradiční soutěž v tlučení špačků / Stožec
Soutěž je určena všem, co se rádi baví a nebojí se do toho praštit. Letos se opět bude soutěžit ve dvou kategoriích – muži a ženy (již od 12 let). Jako každý rok čekají na vítěze netradiční ceny. Zkušební odpaly od 13 hodin.

26.09.2020: Pracovní kurz: "Tiffany vitráže" / Klatovy, muzeum
do 27. 9. - kurz pod vedením Štěpánky Kašparové; přednáškový sál od 9 do 15 hodin. Předběžné přihlášky přijímá a další případné podrobnosti vám sdělí Mgr. Ivana Sieberová, která kurzy organizačně zajišťuje, na telefonu 376 326 354 či 732 833 770, nebo mailem sieberova.muzeum@email.cz Kurzovné je splatné vždy nejpozději týden předem. Kurzovné činí 650,- Kč

22.09.2020: Škrtněte si prosím / Sušice, kino
Zábavná talkshow Radka Nakládala, hosty budou Přemysl Čech - redaktor a moderátor České televize; Jan Gábor - majitel Ateliéru skla, Galerie Gábor a sklářské huti v Sušici. Začátek od 19 hodin, předprodej vstupenek na www.kinosusice.cz

19.09.2020: NaturVision - týden přírody / Vimperk
do 26.9. filmová přehlídka z festivalů o zvířatech a přírodě, cestopisná přednáška, komentované vycházky, duel ředitelů NP Šumava a NP Bavorský les. Více informací naleznete na stránkách organizátorů: Město Vimperk, Správa NP Šumava, MěKS Vimperk.

11.09.2020: Šumavské Kašperské Hory / Kašperské Hory, náměstí
do 12. 9. 2020 tradiční historické slavnosti města, pestrý kulturní program pro děti i dospělé. www.kasphory.cz

Neexistuji vhodna data!jméno:
heslo:

Nová registrace


Srní a okolí - 4
Srní a okolí
zobrazení: 7835
známka: 0

Stachy kostel
první sníh říjen 2012
zobrazení: 5663
známka: 1.00

Procházka obcí Stachy - 9
Památník padlým za II. sv. války
zobrazení: 8339
známka: 1.00

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě