Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


* Zveme Vás do Chanovic

Vydáno dne 23. 06. 2020 (250 přečtení)

chanovice zámek

Nechte se od nás pozvat do obce Chanovice, kde můžete navštívit zámecký areál, skanzen či rozhlednu, nebo se vypravit na některou z naučných stezek.

Obec Chanovice se nachází uprostřed trojúhelníku tvořeného městy Nepomuk, Blatná a Horažďovice na jihovýchodním okraji Plzeňského kraje.

skanzen chanoviceCelý zámecký areál Chanovice je kulturní památkou ČR a je oceňován pro zachovalost a celistvost tradiční české vesnice, čítající původně zámek, hospodářský dvůr, park, kostel, faru, sýpku, kampeličku, obecnou školu, poštu, obecní úřad, hájenku, pivovar a desítky původních domků. Vše je zasazeno do krásné kopcovité krajiny se smíšenými lesy, rybníky, polními cestami a kamenitými pahorky.Můžete se také kochat výhledy na Šumavu přes údolí zlatonosné Otavy.

chanovice rozhledna Zámecký areál i rozhledna jsou v létě otevřeny denně od 10 do 16 hodin. Skanzen od úterý do neděle v časech 10 - 12 a 13 - 17 hodin.

Stálé výstavy:

- Expozice lidových řemesel Pošumaví ve zrekonstruovaných sklepeních zámku je věnovaná tradičním řemeslům a životu venkova v 18. a 19. století. Tisíce kusů chanovice lidová remeslařemeslného a zemědělského náčiní, předměty běžné denní potřeby.

- Galerie Nositelů tradice lidových řemesel významných řemeslníků z celé ČR oceněných Ministerstvem kultury ČR od roku 2001. Titul zatím obdrželo jen třicet sedm lidí. Tradice, záchrana lidových řemesel, české materiály, původní technologie.

Letní výstavy:

- "Michalec – Heiser: NEJEN AKTY" výstava dvou architektů výtvarníků v zámeckém areálu, vernisáž v pátek 26. 6. 2020 od 17.30 hodin, výstava potrvá do 11. 8. 2020.

- „Grafici ze Zámečku na Zámku“, letní výstava SUPŠ Zámeček v Plzni, vernisáž 4. 7. 2020 od 9.45 hodin v zámeckém areálu, výstava potrvá do 21. 8. 2020.

Dále vás zveme do Chanovic na letní akce:

11. července – sobota, „ Švejk band“, od 18.oo hodin, koncert plzeňské kapely, písničky z hospůdek, „hašlerky“ a lidové písně, zámecký areál (Panoráma, Obec Chanovice)

15. července – středa, „Má vlast cestami proměn“, putovní venkovní výstava o příbězích na zlepšování míst a života v naší republice, zámecký areál, výstava do 5. 8. 2020 (Asociace Entente Florale, Obec Chanovice) chanovice akce

25. července – sobota, „Memoriál L. Duchoně“, od 13.oo hodin, cvičiště v Defurových Lažanech, hasičská soutěž, následně veselice s hudbou (SDH Defurovy Lažany) a s trakařem po dřevěné lávce (SDH Chanovice)

1. srpna – sobota, „Prof. Štěpán Rak a kytara“, od 18.oo hodin, koncert, zámek (Panoráma, Obec Chanovice)

15. srpna – sobota, „Brasstet“ od 18.oo hodin, koncert populárních melodií v podání žesťového seskupení mladých českých hudebníků včetně chanovického rodáka Petra Sudy, zámek (Panoráma, Obec Chanovice)

15. srpna – sobota, „Sestry Linda Kotrbová a Veronika Sholze Mojžíšová KAMENY ZE.MĚ “ od 19.3o hodin, zahájení výstavy výtvarnic, zámecký areál, výstava bude do 27. 9. 2020 (Obec Chanovice)

21. a 22. srpna – „Domů cestou vítězství, 75. výročí od Osvobození 1945“, historické vojenské kluby, výstava, přednáška, odhalení pamětní desky, zámecký areál (Vojenské kluby a Obec Chanovice)

21. až 23. srpna – pá. až ne., „Letní tvořivý víkend s Mgr. Ivanou Sieberovou“, přihlášky u Mgr. B. Legátové tel. 371 120 715 (Vlastivědné muzeum Dr. Hostaše v Klatovech, VS REGIO, Panoráma, ZŠ a MŠ Chanovice)

20. září – neděle, „Chanovická pouť“, tradiční církevní a společenská akce, taneční zábava, sportovní utkání, výstavy a další (Obec Chanovice, místní instituce a spolky)

Naučné stezky v Chanovicích a okolí:

- Naučná stezka "Příroda a lesy Pošumaví v Chanovicích" - délka 2,2 km

- Naučná stezka územím Hradišťského potoka - délka 25 km

- Naučná stezka "Okolím viklanu" - délka 6 km


Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

01.08.2020: Koncert komorní hudby / Železná Ruda, kostel
více informací naleznete na www.sumava.net/itcruda

01.08.2020: Benátská noc / Horažďovice, Music Club Houba
gondola na Kanále Grande Otava - italský večer s hudbou a ohňostrojem. www.penzionhorazdovice.cz

30.07.2020: Život na louce / Stožec, IS
vydejte se na stezku plnou zábavných úkolů. www.npsumava.cz

30.07.2020: Ester Kočičková a Moody Cat Band / Vyšší Brod, klášterní zahrada
koncert od 19 hodin. www.ivyssibrod.cz

27.07.2020: Vagamundos Vandráci / Klatovy, letní kino
Cestopisný večer s vandráky, kteří na své přednášce představí i to, co se nevešlo do jejich cestovatelsko-zábavného pořadu na Prima COOL. Tři měsíce vandrovali po střední Americe herci Pavel Liška, Honza Révai a režisér Hynek Bernard, od 21 hodin. www.mksklatovy.cz

26.07.2020: Divadlo pro děti / Vimperk, park u Volyňky
pohádka Barbucha od 15.30 hodin. www.meks-vimperk.comjméno:
heslo:

Nová registrace


Srní a okolí - 10
Srní a okolí
zobrazení: 7713
známka: 1.00

Krajina
šumavská krajina
zobrazení: 7638
známka: 1.00

Tříjezerní slať - 4
Tříjezerní slať
zobrazení: 8247
známka: 2.00

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě