Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


Czech

* Akce pro příznivce cyklistiky v letní sezóně 2008

Vydáno dne 14. 05. 2008 (3960 přečtení)

Čeho se můžou milovníci cyklistiky z řad veřejnosti v horských terénech Šumavy a jejího podhůří zúčastnit?

Sobota 17. května - XIII. ročník KOLOSHOW a VI. ročník BIKERMARATONU – Město Prachatice a TJ ANLEN Kenda Prachatice pořádá každoročně v měsíci květnu akci, kterou je otevírána turistická a cykloturistická sezóna. Jedná se o sportovní akci, která je doprovázená bohatým kulturním programem. V rámci Koloshow vystoupí cyklokrosaři se svojí exhibicí, proběhne ukázka jízdy historických kol, dopravní soutěž pro děti a mládež.
Více informací na www.bikemar.wz.cz

Sobota 31. května 2008 - XV. ročník cyklomaratonu Author Král Šumavy MTB , start na Náměstí Míru v Klatovech. Trasy dlouhé 101km (převýšení 2552m) a 73 km ( převýšení 1823m). Pořadatel Triatlon klub Klatovy.
Více informací na www.sumavanet.cz/triatlon/ .

Sobota 19.7. 2008 - 1. ročník Šumavské padesátky , start Zadov – lyžařský areál. První ročník cyklistického závodu v atraktivním prostředí Šumavy. Trať vede z velké části po zpevněných cestách nedotčenou přírodou CHKO Šumava. Paralelně budou probíhat i závody kratší kilometráže pro děti a dorost. Trasa: 50 km, převýšení 1000m. V místě konání akce je zajištěno občerstvení po celý den, možnost nákupu cyklistických doplňků a tombola pro účastníky závodu.
Více informací na www.sumavska50.cz.

Sobota 2.8. 2008 - XI. ročník Bell Šumavský MTB maraton , start Zadov – lyžařský areál. Tradiční, již XI. ročník závodu na horských kolech pro všechny milovníky horské cyklistiky v příjemných terénech Šumavy a jejího podhůří nově zařazený do prestižního seriálu závodů Poštovní spořitelna maratón série. Trasy závodu vedou většinou po lesních zpevněných a nezpevněných komunikacích, částečně po polních cestách a silnici v členitém terénu. Závod je určen opravdu pro celé rodiny, tratě závodu jsou od 1km po 80 km. Velmi atraktivní a profilově náročná jednookruhová 80 km trať zavede závodníky například na sjezdovku na Kubově Huti, na Zámek do Vimperka a ke skokanským můstkům na Zadově. Kratší tratě jsou naopak méně náročné a jsou určeny i rekreačním cyklistům, kteří chtějí prožít báječný den na Šumavě.Pořadatel Ski klub Šumava.
Více informací na www.skisumava.cz.

Sobota 23. 8. 2008 - 2. ročník Javor 1456. Extrémní závod dvojic „Cesta na jihozápad“. Trať Klatovy – Javor – Klatovy. Náročný terén v délce asi 120 km. Javor je nejvyšší hora Šumavy, leží na německém území. Asi 200 výškových metrů pod jeho vrcholem bude zřízeno hlídané depo, kde bude možné se přezout k následujícímu povinnému pěšímu výstupu obou členů dvojice na otočku na vrcholu.Pořadatel Triatlon klub Klatovy.
Více informací na www.sumavanet.cz/triatlon/ .

Sobota 13. září 2008 - XI. ročník cyklomaratonu Král Šumavy 2008 Road . Start na Náměstí míru v Klatovech. Trasy dlouhé 250km, 200km a 150km. Pořadatel Triatlon klub Klatovy.
Více informací na www.sumavanet.cz/triatlon/.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: KU | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

28.02.2020: Ruční výroba skleněných korálků / Kašperské Hory, IS a SEV NP
Co to byly páteříky a jak se vyrábějí vinuté perly? Přijďte se seznámit s výrobkem Šumava – originální produkt, poslechnout si mnoho zajímavého o historii sklářství na Šumavě a podívat se na celý postup výroby skleněného korálku. Sami se pak můžete pokusit o výrobu svého zářivého pokladu, od 13 do 17 hodin. www.npsumava.cz

23.02.2020: Komentovaná prohlídka / Horažďovice, Přírodovědná stanice
www.ddm-hd.cz

22.02.2020: Masopustní průvod / Chanovice
od 12 hodin. www.chanovice.cz

22.02.2020: Masopust / Volary
od 13 hodin vychází průvod masek od radnice a obchází celé město dům od domu, masopust je zakončen ve společenském sále radnice, kde se od 19 hodin uskuteční masopustní veselice s pochováním basy. www.mestovolary.cz

14.02.2020: Emil Kintzl a jeho povídání o Šumavě / Dlouhá Ves, kino
přijďte si popovídat a něco se dozvědět o starých časech na Šumavě; pořádá spolek Živá obec Dlouhá Ves; od 18 hodin, vstupné 50 Kč

05.02.2020: Pohledy do krajiny – nejkrásnější treky Kanady / Kašperské Hory, IS a SEV NP Šumava
kanadské Rockies (Skalnaté hory) jsou snem snad všech cestovatelů. Great Divi-deTrail je 1200 km dlouhá cesta skrz ně, kterou ročně projde pouze 50 dobrodruhů. Hory! Bažiny! Komáři! Brody! Jezera! Žádná cesta! Déšť a dinosauři! Nevážné povídání s Martinem Úblem o tom, jak se neztratit v divočině, jak naplánovat cestu po Kanadě a proč netrhat medvědům borůvky; od 18 hodin. www.npsumava.czjméno:
heslo:

Nová registrace


Modrava a okolí - 12

zobrazení: 6638
známka: 2.00

Šumavské zákoutí - 3
Šumavské zákoutí
zobrazení: 7674
známka: 2.00

Tříjezerní slať - 3
Tříjezerní slať
zobrazení: 7828
známka: 1.67

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě