Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


AKTUALITY

* Cyklotrasy na Šumavě a v Bavorském lese

Vydáno dne 11. 08. 2010 (6298 přečtení)

Cyklotrasy Sumava a Bavorsky les Jezdíte rádi na kole? Chtěli byste se vydat na Šumavu nebo do Bavorského lesa? Potom je sada 6 mapek „Cyklotrasy Šumava & Bavorský les“, kterou právě v těchto dnech vydala Regionální rozvojová agentura Šumava, o. p. s., určena právě pro Vás. Každá tiskovina obsahuje kromě přehledné mapy, tipy na cyklovýlety, výškové profily vybraných tras a možnosti ubytování.

V menších podrobných mapkách v měřítku 1:180 000 rozdělené na podoblasti: Domažlicko a příhraničí, Klatovsko, Centrální Šumava a příhraničí, Prachaticko, Lipensko a příhraničí, jsou vyznačené cyklotrasy, tipy na cyklovýlety a jejich výškové profily a pozvánka do regionu. Ve velké mapě v měřítku 1:245 000 navíc naleznete vyznačené cyklotrasy, seznam cykloservisů, půjčovny kol Českých drah a kontakty na ubytovací a stravovací zařízení označené značkou Cyklisté vítáni a Bett&Bike, které nabízí širokou škálu služeb speciálně pro cyklisty.

K největším lákadlům pro cyklisty patří trasa podél Schwarzenberského plavebního kanálu, kde můžete po rovině a přesto v horách našlapat až 50 km. Nejvyšším místem, kam lze na Šumavě vyjet na kole, je rozhledna Poledník – 1315 m n. m. Opravdovým rájem cyklistů je také okolí jezera Lipna. Objet ho na kole je výzvou pro nejednoho cyklistu.

Propagační tiskoviny byly vydány v nákladu 175 000 ks. Materiál bude zdarma dostupný ve všech větších informačních centrech na Šumavě a v Bavorském lese, v Infocentru agentury Czech Turism v Praze na Staroměstském náměstí a v Kavárně „Na Šumavě“ v Praze v Šumavské ulici. V elektronické podobě si jej můžete stáhnout zde: Domažlicko, Klatovsko, Centrální Šumava, Prachaticko, Lipensko, Cyklotrasy - velká mapa.

publicitq EUS Vydání tohoto materiálu bylo spolufinancováno Evropskou unií z evropského fondu pro regionální rozvoj, Státním rozpočtem ČR a KÚ Jihočeského kraje. „Investice do vaší budoucnosti“.

[Akt. známka: 2,00 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: DN | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

29.09.2020: Přednáška "čím se u nás platilo" / Prachatice, muzeum
Přednáší PhDr. Jiří Chvojka, emeritní numismatik Jihočeského muzea v Českých Budějovicích; od 17 do 19 hodin; po přednášce máte příležitost zjistit hodnotu starých mincí a bankovek, které schováváte doma. Program přednášek na aktuální sezónu najdete na webu www.prachatickemuzeum.cz

27.09.2020: Tradiční soutěž v tlučení špačků / Stožec
Soutěž je určena všem, co se rádi baví a nebojí se do toho praštit. Letos se opět bude soutěžit ve dvou kategoriích – muži a ženy (již od 12 let). Jako každý rok čekají na vítěze netradiční ceny. Zkušební odpaly od 13 hodin.

26.09.2020: Pracovní kurz: "Tiffany vitráže" / Klatovy, muzeum
do 27. 9. - kurz pod vedením Štěpánky Kašparové; přednáškový sál od 9 do 15 hodin. Předběžné přihlášky přijímá a další případné podrobnosti vám sdělí Mgr. Ivana Sieberová, která kurzy organizačně zajišťuje, na telefonu 376 326 354 či 732 833 770, nebo mailem sieberova.muzeum@email.cz Kurzovné je splatné vždy nejpozději týden předem. Kurzovné činí 650,- Kč

22.09.2020: Škrtněte si prosím / Sušice, kino
Zábavná talkshow Radka Nakládala, hosty budou Přemysl Čech - redaktor a moderátor České televize; Jan Gábor - majitel Ateliéru skla, Galerie Gábor a sklářské huti v Sušici. Začátek od 19 hodin, předprodej vstupenek na www.kinosusice.cz

19.09.2020: NaturVision - týden přírody / Vimperk
do 26.9. filmová přehlídka z festivalů o zvířatech a přírodě, cestopisná přednáška, komentované vycházky, duel ředitelů NP Šumava a NP Bavorský les. Více informací naleznete na stránkách organizátorů: Město Vimperk, Správa NP Šumava, MěKS Vimperk.

11.09.2020: Šumavské Kašperské Hory / Kašperské Hory, náměstí
do 12. 9. 2020 tradiční historické slavnosti města, pestrý kulturní program pro děti i dospělé. www.kasphory.cz

Neexistuji vhodna data!jméno:
heslo:

Nová registrace


Modrava a okolí - 7

zobrazení: 8022
známka: 1.00

Procházka obcí Stachy - 3
Věž kostela Navštívení P. Marie - do dnešní podoby upraven v letech 1842 - 49
zobrazení: 8032
známka: 1.00

Srní a okolí - 5
Srní a okolí
zobrazení: 8079
známka: 0

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě