Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


AKTUALITY

* Divadelní projekt Jizvy na kameni

Vydáno dne 05. 08. 2010 (2865 přečtení)

Divadlo Continuo připravuje mezinárodní exteriérový projekt JIZVY V KAMENI, který se odehraje 12. - 18. srpna 2010 v prostorách rozsáhlého zemědělského statku Rábín u Netolic. V rámci tohoto projektu se uskuteční také mezinárodní konference Vzpomínky a zapomínky.

Již více než deset let připravuje Divadlo Continuo každé léto mezinárodní divadelní projekt určený vždy pro specifický nedivadelní prostor v okolí svého sídla v Malovicích. „Po deseti ročnících Kratochvílení, dvou projektech na hrázi rybníka Otrhanec v Malovicích jsme se loni přemístili do vlaku a krajiny mezi Netolicemi a Malovicemi. Letošní letní projekt se uskuteční na místě, které v sobě skrývá jizvy historie 20.století.“ Říká o místě letošního projektu umělecký vedoucí Divadla Continuo, režisér Pavel Štourač.

Původně renesanční dvůr Rábín má za sebou bohatou a pohnutou historii. Jeho rozkvět nastal v 19. století pod vedením Františka Horského, kdy statek převzal rod Schwarzenbergů. Jeho lokace, jakoby přitahovala všechny důležité události moderních dějin naší země. Za války v jeho prostorách sídlilo velitelství gestapa, zažil akce partyzánů, nálety hloubkových bombardérů. Pamatuje si krátké období poválečné rádoby-svobody i éru budování socialismu, ke které patří násilná kolektivizace a totální zdevastování původně vzkvétajícího místa bolševickými hospodáři. Socialistické hospodaření je zde ostatně patrné až do dnešních dnů, kdy se místo již řadu let jen těžko vzpamatovává z událostí moderních dějin naší země.

Na projektu bude společně se souborem Divadla Continuo pracovat 30 mladých umělců – performerů, tanečníků, herců výtvarníků a muzikantů z ČR, Polska, Slovenska, Maďarska, Rakouska, Francie, Itálie, Chorvatska a dalších evropských zemí. Inscenace bude vznikat, stejně jako loňský projekt Krajina na znamení, zejména z materiálů posbíraných při rozhovorech s pamětníky žijícími v minulosti na statku Rábín, nebo v jeho bezprostředním okolí. Samotná finální příprava projektu probíhá po dobu 3 týdnů v prostorách Švestkového Dvora, sídla Divadla Continuo a statku Rábín. Této závěrečné fázi však předchází dlouhodobá příprava, sběr materiálu, rozhovory s pamětníky a přípravné workshopy.

Výslednou inscenaci projektu JIZVY V KAMENI mohou diváci vidět po dobu 7 večerů, od 12. do 18. srpna 2010, přímo v místě jejího vzniku na statku Rábín u Netolic, vždy od 21:00.

13. - 15. srpna 2010 se pak v rámci projektu Jizvy v kameni uskuteční mezinárodní konference Vzpomínky a zapomínky o možnostech vyhledávání, dokumentace a následné divadelní transformace vzpomínek a osobních svědectví pamětníků událostí naší moderní historie. Konference bude probíhat na statku Rábín a na Švestkovém Dvoře za účasti divadelníků a divadelních skupin ze střední Evropy, historiků, pedagogů, studentů, novinářů a politiků a samozřejmě pamětníků, kteří poskytli osobní materiál pro vznik inscenace.

Tématem konference je důležitost osobních svědectví pamětníků událostí naší moderní historie a nutnost péče o tento cenný zdroj reflexe naší minulosti a současnosti. Účastníci budou hovořit o možnostech následné divadelní a umělecké transformace a využití těchto materiálů v pedagogické, terapeutické a sociální práci.

Podrobný program konference naleznete na www.continuo.cz

Pořádá: Divadlo Continuo a Švestkový Dvůr
Za finanční podpory: Ministerstvo kultury ČR, Jihočeský kraj, International
Visegrad Fund, město Netolice a obec Malovice
Generální partner: ZEAS Agro Rábín, a.s.
Produkce: ART Prometheus o.s.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: DN | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Tisková zpráva Divadlo Continuo |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

29.09.2020: Přednáška "čím se u nás platilo" / Prachatice, muzeum
Přednáší PhDr. Jiří Chvojka, emeritní numismatik Jihočeského muzea v Českých Budějovicích; od 17 do 19 hodin; po přednášce máte příležitost zjistit hodnotu starých mincí a bankovek, které schováváte doma. Program přednášek na aktuální sezónu najdete na webu www.prachatickemuzeum.cz

27.09.2020: Tradiční soutěž v tlučení špačků / Stožec
Soutěž je určena všem, co se rádi baví a nebojí se do toho praštit. Letos se opět bude soutěžit ve dvou kategoriích – muži a ženy (již od 12 let). Jako každý rok čekají na vítěze netradiční ceny. Zkušební odpaly od 13 hodin.

26.09.2020: Pracovní kurz: "Tiffany vitráže" / Klatovy, muzeum
do 27. 9. - kurz pod vedením Štěpánky Kašparové; přednáškový sál od 9 do 15 hodin. Předběžné přihlášky přijímá a další případné podrobnosti vám sdělí Mgr. Ivana Sieberová, která kurzy organizačně zajišťuje, na telefonu 376 326 354 či 732 833 770, nebo mailem sieberova.muzeum@email.cz Kurzovné je splatné vždy nejpozději týden předem. Kurzovné činí 650,- Kč

22.09.2020: Škrtněte si prosím / Sušice, kino
Zábavná talkshow Radka Nakládala, hosty budou Přemysl Čech - redaktor a moderátor České televize; Jan Gábor - majitel Ateliéru skla, Galerie Gábor a sklářské huti v Sušici. Začátek od 19 hodin, předprodej vstupenek na www.kinosusice.cz

19.09.2020: NaturVision - týden přírody / Vimperk
do 26.9. filmová přehlídka z festivalů o zvířatech a přírodě, cestopisná přednáška, komentované vycházky, duel ředitelů NP Šumava a NP Bavorský les. Více informací naleznete na stránkách organizátorů: Město Vimperk, Správa NP Šumava, MěKS Vimperk.

11.09.2020: Šumavské Kašperské Hory / Kašperské Hory, náměstí
do 12. 9. 2020 tradiční historické slavnosti města, pestrý kulturní program pro děti i dospělé. www.kasphory.cz

Neexistuji vhodna data!jméno:
heslo:

Nová registrace


Schwarzenberský plavební kanál - 2
Schwarzenberský plavební kanál
zobrazení: 4116
známka: 0

Schwarzenberský plavební kanál - 1
Schwarzenberský plavební kanál
zobrazení: 4277
známka: 0

Sudslavická naučná stezka - 12
Sudslavická naučná stezka
zobrazení: 7973
známka: 0

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě