Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


AKTUALITY

* Do Skiareálu Lipno míří sjezdařské naděje i klaun Ronald

Vydáno dne 05. 01. 2011 (2499 přečtení)

Zábava na Lipně Ve Skiareálu Lipno to bude o víkendu pořádně žít. Maskoti lišák Foxík a kapitán Lipánek připravili dětem na sobotu karnevalové zábavné odpoledne a na pomoc si pozvali klauna Ronalda. Děti si užijí spoustu her a soutěží v maskách, které si mohou přinést samy nebo jim budou namalovány na tvář.

Na Lipno míří také dětské sjezdařské naděje z jihočeských a západočeských lyžařských oddílů, které zde v rámci Lipno Ski Campu budou spolu trénovat a v neděli také závodit v obřím slalomu. Lipno Ski Camp pořádá Skiareál Lipno ve spolupráci se skikluby Lipno a Chlum už potřetí a zájem je čím dál vyšší.

„Každým rokem přibývá účastníků, letos jich očekáváme přes dvě stě. Je to skvělá příležitost, aby se děti, jejich rodiče i trenéři z různých oddílů vzájemně poznali, strávili spolu skvělý víkend a zdravě si zasoutěžili“ říká Andrea Štětková, předsedkyně Skiklubu Chlum, který kemp spolupořádá.

Letos zažije během Ski Campu premiéru Jihočeský pohár, což je nový seriál závodů pro děti a juniory v obřím slalomu. Pojede se na dvě kola na sjezdovce Promenádní, kde bude postavena slalomová dráha s časomírou. Do nedělního programu bude ještě vložen závod Šumavský pohárek. S tím souvisí dočasné uzavření sjezdovky Promenádní.

„Aby si běžní lyžaři mohli naplno a neomezeně užít víkendové lyžování, přesunuli jsme Ski Camp pouze na sjezdovku Promenádní, která bude v pátek a sobotu otevřena účastníkům kempu. Lyžující veřejnost tak bude mít k dispozici přes 7 km sjezdovek se třemi lanovkami včetně nově upravené zábavné snowcrossové dráhy a snowparku. V neděli otevřeme polovinu Promenádní tratě všem, aby se lidé mohli přijít podívat na krásný závod“, upřesňuje Martin Řezáč ze Skiareálu Lipno.

Podmínky ve Skiareálu Lipno jsou po odjezdu náporu turistů ze silvestrovských pobytů vynikající, otevřeny a skvěle upraveny jsou všechny sjezdové tratě o celkové délce 8,2 km, na kterých leží až 80 cm sněhu. V provozu jsou všechny tři lanovky a pojízdné koberce a tak se lyžuje bez čekání. Skiareál je v provozu každý den od 8.30 do 16.00 a 18.00 – 21.00, kdy probíhá večerní lyžování. V sobotu a neděli je možné využít skibus z Českých Budějovic a také skivlak Yeti z Tábora se slevou 30% na skipas. Mezi Frymburkem a Lipnem nad Vltavou denně pendluje pravidelný skibus, který je pro všechny zdarma.

Přestože meteorologové slibují na víkend oblevu, bohaté zásoby sněhu na Lipně garantují kvalitní podmínky.

Pro běžkaře je připraveno 34 km stop na Frymburských loukách, okolo Alpské vyhlídky a také na zamrzlém Lipně. Tam je pro bruslení upraven pětikilometrový okruh v Lipně nad Vltavou a také dvoukilometrový okruh ve Frymburku. Správci ledové dráhy se pokusí před víkendem propojit oba okruhy, které doposud kvůli nebezpečnému úseku se zeslabeným ledem nebylo možné spojit.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: MS | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

28.02.2020: Ruční výroba skleněných korálků / Kašperské Hory, IS a SEV NP
Co to byly páteříky a jak se vyrábějí vinuté perly? Přijďte se seznámit s výrobkem Šumava – originální produkt, poslechnout si mnoho zajímavého o historii sklářství na Šumavě a podívat se na celý postup výroby skleněného korálku. Sami se pak můžete pokusit o výrobu svého zářivého pokladu, od 13 do 17 hodin. www.npsumava.cz

23.02.2020: Komentovaná prohlídka / Horažďovice, Přírodovědná stanice
www.ddm-hd.cz

22.02.2020: Masopustní průvod / Chanovice
od 12 hodin. www.chanovice.cz

22.02.2020: Masopust / Volary
od 13 hodin vychází průvod masek od radnice a obchází celé město dům od domu, masopust je zakončen ve společenském sále radnice, kde se od 19 hodin uskuteční masopustní veselice s pochováním basy. www.mestovolary.cz

14.02.2020: Emil Kintzl a jeho povídání o Šumavě / Dlouhá Ves, kino
přijďte si popovídat a něco se dozvědět o starých časech na Šumavě; pořádá spolek Živá obec Dlouhá Ves; od 18 hodin, vstupné 50 Kč

05.02.2020: Pohledy do krajiny – nejkrásnější treky Kanady / Kašperské Hory, IS a SEV NP Šumava
kanadské Rockies (Skalnaté hory) jsou snem snad všech cestovatelů. Great Divi-deTrail je 1200 km dlouhá cesta skrz ně, kterou ročně projde pouze 50 dobrodruhů. Hory! Bažiny! Komáři! Brody! Jezera! Žádná cesta! Déšť a dinosauři! Nevážné povídání s Martinem Úblem o tom, jak se neztratit v divočině, jak naplánovat cestu po Kanadě a proč netrhat medvědům borůvky; od 18 hodin. www.npsumava.czjméno:
heslo:

Nová registrace


rozcestnik v obci Javorna
rozcestník v obci Javorná
zobrazení: 2772
známka: 0

Cestou k Plešnému jezeru
Cestou k Plešnému jezeru
zobrazení: 6222
známka: 1.00

Srní a okolí - 4
Srní a okolí
zobrazení: 7336
známka: 1.00

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě