Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


AKTUALITY

* Dřevorubecké slavnosti 2012

Vydáno dne 11. 06. 2012 (2526 přečtení)

Dřevorubecké slavnosti, Pec pod Čerchovem 1Dřevorubecké slavnosti Pec pod Čerchovem

Obec Pec zve všechny příznivce dobré zábavy a netradičních soutěží na Dřevorubecké slavnosti do Pece pod Čerchovem ve dnech 5. - 8.7. 2012.

Dřevorubecké slavnosti jsou ojedinělou akcí, jejíž hlavní náplní jsou dvě soutěže a to dovednostní soutěž dřevorubců a Podčerchovská rozporka – soutěž tažných koní v přibližování dřeva na překážkové dráze. Pro letošní ročník je opět připravena řada novinek, obě soutěže zpestřené tak, aby se bavili jak soutěžící, ale hlavně diváci. Nebude opět chybět doprovodný program ani dřevěné pamětní medaile.

Vstupné bude tradičně na všechny akce pořádané obcí dobrovolné. Občerstvení máme na všechny dny zajištěno. Samozřejmostí je točené pivo, točená limonáda, klobásy a grilované maso. Do celého areálu bude, stejně jako vloni, vjezd zakázán. To neplatí pro soutěžící, pořadatele, účinkující a vozidla IZS.

A nyní to nejdůležitější, program akce:

Ve čvrtek 5.7. ve 14:00 bude položen věnec u pomníku obětí 1. sv. války. V 15 hodin se sejdou rodáci a přátelé obce ve stanu, kde jim bude představen znak a prapor obce, kterému požehná klenečský farář. Po celé odpoledne bude probíhat ukázka tavby železa v podání Jirky Kadery z Hornicko-historického spolku Planá. Zhruba v 16 hodin bude představen nový zásahový vůz dobrovolných hasičů z Pece a svojí práci předvede kroužek malých hasičů. Od 18:00 vystoupí dechová a taneční hudba Hájenka.

V pátek 6.7. ve 14:00 se do dřeva zakousne první motorová pila v 7. ročníku dovednostní soutěže dřevorubců O pohár LST. Celou soutěží bude provázet zkušený závodník v dřevorubeckých soutěžích pan Jiří Vorlíček. Disciplíny budou obdobné jako vloni, ale na letošní rok jsou připraveny dvě nové, které ještě více zatraktivní celou soutěž. O přestávce nebude chybět ukázka starých motorových pil a soutěž pro diváky. Od 20:00 je připravena tradiční venkovská pouťová dikotéka plná rockových hitů.

V sobotu 7.7. ve 13:00 se postaví na start první kočí se svými koňmi ve 3. ročníku soutěže tažných koní na překážkové dráze " Podčerchovská rozporka". Tato soutěž oproti loňskému ročníku dozná několika změn a diváci by se měli dočkat ukázky těžkého tahu s koňmi a opět nebudou chybět kočí ze sousedního Bavorska. Od 20:00 vypukne taneční zábava se skupinou Sympaťáci.

V neděli 8.7. od 11:00 bude v kapli sv. Prokopa sloužena poutní mše svatá. Ve 14. hodin odpíská rozhodčí první utkání již 14. ročníku turnaje v malé kopané a zároveň harmonikáři rozehrají svůj malý koncert, který ukončí v 18 hodin Ve čtvrtek, pátek a sobotu si bude možné zakoupit pamětní medaile, jako vzpomínku na letošní Dřevorubecké slavnosti.

Pro nejmenší návštěvníky budou připraveny pouťové atrakce.

Obec Pec, Pec 58, Domažlice 34401

tel: 724 182 359

Další informace naleznete na www.pecpodcerchovem.cz


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: MK | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

01.12.2019: Koncert kapely Učedníci / Annín – Mouřenec, kostel sv. Mořice
křesťanský folk, od 14 hodin. www.pratelemourence.cz

30.11.2019: Benefiční koncert Ireny Budweiserové / Dobrá Voda u Hartmanic, kostel sv. Vintíře
koncert od 16 hodin, získané finanční prostředky budou použity k vytvoření pietního místa v prostoru bývalé kaple sv. Šebestiána. na Stodůlkách. www.sumavskecesty.cz

30.11.2019: Vánoční trhy / Vimperk, MěKS
vánoční charitativní bazar od 8 hodin, adventní řemeslný trh v Rožmberské ulici od 9 hodin, zvonkový průvod a rozsvícení vánočního stromu od 16.30 hodin. www.meks-vimperk.com

30.11.2019: Nebíčko a peklíčko / hrad Rabí
Přijďte oslavit svátek sv. Mikuláše na hrad Rabí. Co vás čeká? V nebi plném andílků si pohrajete a zasoutěžíte v několika andělských zastaveních. U nebeské brány pak můžete pošeptat do ucha sv. Mikuláši svá tajná vánoční přání, od 12 do 16 hodin. www.hrad-rabi.eu

29.11.2019: Adventní Faux Pas / Hrádek u Sušice, zámecká kaple sv. Valburgy
koncert dámského pěveckého souboru v 19 hodin. www.zamekhradek.cz

29.11.2019: Divadelní detektivní hra Plynové lampy / Chanovice
Divadelní soubor Tyjátr Horažďovice uvede v KD Chanovice od 19 hodin anglickou divadelní detektivní hru Plynové Lampy, dle knižní předlohy Patricka Hamiltona.jméno:
heslo:

Nová registrace


Tříjezerní slať - 6
Tříjezerní slať
zobrazení: 7389
známka: 2.80

Zážitková stezka Duch pralesa pod Plechým
Zážitková stezka Duch pralesa pod Plechým
zobrazení: 5693
známka: 0

Srní a okolí - 6
Srní a okolí
zobrazení: 10192
známka: 2.00

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě