Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


Články

* Druhý ročník Braunovy jízdy

Vydáno dne 01. 06. 2012 (2260 přečtení)

Braunova jízda

V neděli 27.05.2012 se uskutečnil již druhý ročník Braunovy jízdy, tj. akce, která nese jméno podle hlavního organizátora pana Johanna Brauna z hornofalckého Tiefenbachu.

Pan Johann Braun je jedním z nejzkušenějších vůdců jezdeckých skupin v Německu a významným funkcionářem německého sdružení jezdců a vozatajů - VFD, organizace čítající v sousedním Německu více než šedesáti tisíc členů.

V uplynulém roce navštívil pan Braun se skupinou devatenácti koní, jezdkyň a jezdců, Domažlicko poprvé. Nejen jezdci z Bavorska se svými koňmi byli nadšeni zdejší krajinou a spokojeni s dokonalým zázemím právě pro hipoturistiku ve Vital- Parku u Drahotína. Vital- Park je první turistickou stanicí pro jezdce a koně v České republice, která obdržela německou certifikaci ,, Koňská stanice" („Wanderreitstation“) na základě parametrů, vyžadovaných k tomuto označení podle směrnic a požadavků VFD.

I v letošním roce se přes česko-německou hranici vypravila skupina se shodným počtem devatenácti jezdců, jako tomu bylo i v minulém roce. Mnozí koně i jezdci se vyměnili, ale někteří z loňských návštěvníků si tuto příležitost nenechali ujít a přijeli opět.

Z české strany se vypravila skupina tří jezdců přivítat milé hosty a doprovodit je až na místo zasloužilého odpočinku v Drahotíně. Po té co se na Pivoni němečtí a čeští jezdci setkali, vyrazila společná česko-německá skupina dvaadvaceti koní směrem z pohraničních kopců údolím Mlýnského potoka, kolem malebné vesničky Načetín a podél přírodní rezervace Drahotínský les až na louku pod topoly, kde byl před dvěma lety nově otevřen Vital - Park s kavárnou, jízdárnou a penzionem. Na koně zde čekaly šťavnaté pastviny a prostorné boxy, zajišťující odpočinek po dlouhé cestě z Waldmuenchenu.

A jak je dobrým zvykem, bylo nejdříve postaráno o zvířata a poté i o potřeby a přání přátelských příznivců koňské turistiky , kterých i u nás v Čechách každým rokem přibývá. Právě Domažlicko je známé svojí výjimečně zachovalou krásou rozlehlých lesů, luk a dalších přírodních zákoutí. Jezdci dokonale zasvěcení do ochrany přírody a pod fundovaným vedením vedoucích VFD, jsou schopni zachovat poetiku zdejší krajiny a zatraktivněním tohoto kraje zároveň přinést prospěch jeho obyvatelstvu.


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: MK | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

28.02.2020: Ruční výroba skleněných korálků / Kašperské Hory, IS a SEV NP
Co to byly páteříky a jak se vyrábějí vinuté perly? Přijďte se seznámit s výrobkem Šumava – originální produkt, poslechnout si mnoho zajímavého o historii sklářství na Šumavě a podívat se na celý postup výroby skleněného korálku. Sami se pak můžete pokusit o výrobu svého zářivého pokladu, od 13 do 17 hodin. www.npsumava.cz

23.02.2020: Komentovaná prohlídka / Horažďovice, Přírodovědná stanice
www.ddm-hd.cz

22.02.2020: Masopustní průvod / Chanovice
od 12 hodin. www.chanovice.cz

22.02.2020: Masopust / Volary
od 13 hodin vychází průvod masek od radnice a obchází celé město dům od domu, masopust je zakončen ve společenském sále radnice, kde se od 19 hodin uskuteční masopustní veselice s pochováním basy. www.mestovolary.cz

14.02.2020: Emil Kintzl a jeho povídání o Šumavě / Dlouhá Ves, kino
přijďte si popovídat a něco se dozvědět o starých časech na Šumavě; pořádá spolek Živá obec Dlouhá Ves; od 18 hodin, vstupné 50 Kč

05.02.2020: Pohledy do krajiny – nejkrásnější treky Kanady / Kašperské Hory, IS a SEV NP Šumava
kanadské Rockies (Skalnaté hory) jsou snem snad všech cestovatelů. Great Divi-deTrail je 1200 km dlouhá cesta skrz ně, kterou ročně projde pouze 50 dobrodruhů. Hory! Bažiny! Komáři! Brody! Jezera! Žádná cesta! Déšť a dinosauři! Nevážné povídání s Martinem Úblem o tom, jak se neztratit v divočině, jak naplánovat cestu po Kanadě a proč netrhat medvědům borůvky; od 18 hodin. www.npsumava.czjméno:
heslo:

Nová registrace


kostel P. Marie Bolestné
hřbitovní kostel P. Marie Bolestné v v barvách podzimu
zobrazení: 9121
známka: 1.33

Sudslavická naučná stezka - 12
Sudslavická naučná stezka
zobrazení: 7316
známka: 0

Stezka Duch pralesa
Stezka Duch pralesa
zobrazení: 6062
známka: 0

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě