Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


Články

* Druhý ročník Braunovy jízdy

Vydáno dne 01. 06. 2012 (2077 přečtení)

Braunova jízda

V neděli 27.05.2012 se uskutečnil již druhý ročník Braunovy jízdy, tj. akce, která nese jméno podle hlavního organizátora pana Johanna Brauna z hornofalckého Tiefenbachu.

Pan Johann Braun je jedním z nejzkušenějších vůdců jezdeckých skupin v Německu a významným funkcionářem německého sdružení jezdců a vozatajů - VFD, organizace čítající v sousedním Německu více než šedesáti tisíc členů.

V uplynulém roce navštívil pan Braun se skupinou devatenácti koní, jezdkyň a jezdců, Domažlicko poprvé. Nejen jezdci z Bavorska se svými koňmi byli nadšeni zdejší krajinou a spokojeni s dokonalým zázemím právě pro hipoturistiku ve Vital- Parku u Drahotína. Vital- Park je první turistickou stanicí pro jezdce a koně v České republice, která obdržela německou certifikaci ,, Koňská stanice" („Wanderreitstation“) na základě parametrů, vyžadovaných k tomuto označení podle směrnic a požadavků VFD.

I v letošním roce se přes česko-německou hranici vypravila skupina se shodným počtem devatenácti jezdců, jako tomu bylo i v minulém roce. Mnozí koně i jezdci se vyměnili, ale někteří z loňských návštěvníků si tuto příležitost nenechali ujít a přijeli opět.

Z české strany se vypravila skupina tří jezdců přivítat milé hosty a doprovodit je až na místo zasloužilého odpočinku v Drahotíně. Po té co se na Pivoni němečtí a čeští jezdci setkali, vyrazila společná česko-německá skupina dvaadvaceti koní směrem z pohraničních kopců údolím Mlýnského potoka, kolem malebné vesničky Načetín a podél přírodní rezervace Drahotínský les až na louku pod topoly, kde byl před dvěma lety nově otevřen Vital - Park s kavárnou, jízdárnou a penzionem. Na koně zde čekaly šťavnaté pastviny a prostorné boxy, zajišťující odpočinek po dlouhé cestě z Waldmuenchenu.

A jak je dobrým zvykem, bylo nejdříve postaráno o zvířata a poté i o potřeby a přání přátelských příznivců koňské turistiky , kterých i u nás v Čechách každým rokem přibývá. Právě Domažlicko je známé svojí výjimečně zachovalou krásou rozlehlých lesů, luk a dalších přírodních zákoutí. Jezdci dokonale zasvěcení do ochrany přírody a pod fundovaným vedením vedoucích VFD, jsou schopni zachovat poetiku zdejší krajiny a zatraktivněním tohoto kraje zároveň přinést prospěch jeho obyvatelstvu.


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: MK | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

01.12.2019: Koncert kapely Učedníci / Annín – Mouřenec, kostel sv. Mořice
křesťanský folk, od 14 hodin. www.pratelemourence.cz

30.11.2019: Benefiční koncert Ireny Budweiserové / Dobrá Voda u Hartmanic, kostel sv. Vintíře
koncert od 16 hodin, získané finanční prostředky budou použity k vytvoření pietního místa v prostoru bývalé kaple sv. Šebestiána. na Stodůlkách. www.sumavskecesty.cz

30.11.2019: Vánoční trhy / Vimperk, MěKS
vánoční charitativní bazar od 8 hodin, adventní řemeslný trh v Rožmberské ulici od 9 hodin, zvonkový průvod a rozsvícení vánočního stromu od 16.30 hodin. www.meks-vimperk.com

30.11.2019: Nebíčko a peklíčko / hrad Rabí
Přijďte oslavit svátek sv. Mikuláše na hrad Rabí. Co vás čeká? V nebi plném andílků si pohrajete a zasoutěžíte v několika andělských zastaveních. U nebeské brány pak můžete pošeptat do ucha sv. Mikuláši svá tajná vánoční přání, od 12 do 16 hodin. www.hrad-rabi.eu

29.11.2019: Adventní Faux Pas / Hrádek u Sušice, zámecká kaple sv. Valburgy
koncert dámského pěveckého souboru v 19 hodin. www.zamekhradek.cz

29.11.2019: Divadelní detektivní hra Plynové lampy / Chanovice
Divadelní soubor Tyjátr Horažďovice uvede v KD Chanovice od 19 hodin anglickou divadelní detektivní hru Plynové Lampy, dle knižní předlohy Patricka Hamiltona.jméno:
heslo:

Nová registrace


Srub na Svinné
Srub na Svinné
zobrazení: 2437
známka: 0

Modrava a okolí - 8

zobrazení: 6669
známka: 2.00

Modrava a okolí - 12

zobrazení: 6305
známka: 2.00

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě