Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


AKTUALITY

* EKOBUSY A CYKLOBUSY

Vydáno dne 30. 06. 2006 (6431 přečtení)

V letošním roce NP Šumava opět připravil pro návštěvníky ekologickou formu dopravy, tzv. ekobusy, které budou jezdit na šesti linkách po celé Šumavě. Dalším projektem, který je realizován na území Šumavy, jsou cyklobusy, které návštěvníkům přepraví za menší poplatek kolo.Národní park Šumava v roce 1996 zavedl formu ekologické autobusové dopravy (tzv. ekobusy) po národním parku, za finanční podpory CHKO Šumava, Jihočeského a Plzeňského kraje a z grantu Phare. Tyto linky byly zavedeny z důvodu omezení individuální automobilové dopravy po Šumavě, která dost zatěžovala životní prostředí. Každoročně ji využije okolo 100 000 návštěvníků a jezdí na šesti linkách. Páteřní linka vede ze Špičáku na Železnou Rudu, Prášily, Modravu, Kvildu do Kaplic pod Boubínem. Tato nejdelší trasa bude do konce června a v září v provozu jen ze Špičáku na Kvildu, o prázdninách každý den pak   v celé délce. Další linka  Horská Kvilda-Kvilda-Bučina bude jezdit denně.
Od července do konce srpna pojede denně zelený spoj Sušice- Kašperské Hory-Srní-Kvilda. Stejnou dobu provozu má linka Nová Pec-Jelení Vrchy i Nová Pec-lesní správa Plechý, která je zprovozněna od loňského roku. O prázdninách pojedou autobusy z Kvildy na Churáňov.

Další projekt, který je realizován na území Šumavy, je dopravní systém Cyklotrans provozovaný společností Jihotrans České Budějovice a podporovaný z prostředků Jihočeského kraje. Jedná se o autobusové linky, které propojují turisticky přitažlivá místa na Budějovicku, Novohradsku, v České Kanadě i na Šumavě. První víkendová linka vyjede 20. května a provoz bude ukončen 24. září 2006. O prázdninách bude nabídka rozšířena i na pracovní dny. Je provozováno celkem 7 linek, každá má svůj název. Tři linky návštěvníky dovezou na Kvildu, modrá z Českých Budějovic, přes Prachatice a Vimperk, červená přes Český Krumlov a Volary a šedá přes Prachatice a Volary. Žlutá linka vede z Českých Budějovic na Orlík nad Vltavou přes Týn nad Vltavou a Písek. Zelená linka směřuje do tzv. České Kanady – do Slavonic přes Třeboň a Jindřichův Hradec, vltavská na Lipensko a novohradská do Hojné Vody.
Senioři nad 60 let mohou využít zvláštní slevy, která se týká zpáteční cesty zadarmo na šedé, žluté a zelené lince.
Cena za přepravu jízdního kola je 10,- Kč bez ohledu na vzdálenost. Jízdní kola jsou přepravována na vleku s kapacitou 22 až 30 kol podle provedení.


Článek zpracovala: Regionální rozvojová agentura Šumava, o.p.s., Stachy, http://www.rras.cz


Kontakty:
Správa Národního parku a chráněné krajinné oblasti Šumava
1.máje 260, 385 01 Vimperk
Tel.: +420 388 450 111
e-mail: vimperk@npsumava.cz
web: www.npsumava.cz

CK Jihotrans – regionální incoming
Lannova 15, 370 01 České Budějovice
Tel.: +420 386 359 802, +420 724 363 488
e-mail: incoming@jihotrans.cz
web: www.cyklotrans.cz


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Edita Kůsová | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

28.02.2020: Ruční výroba skleněných korálků / Kašperské Hory, IS a SEV NP
Co to byly páteříky a jak se vyrábějí vinuté perly? Přijďte se seznámit s výrobkem Šumava – originální produkt, poslechnout si mnoho zajímavého o historii sklářství na Šumavě a podívat se na celý postup výroby skleněného korálku. Sami se pak můžete pokusit o výrobu svého zářivého pokladu, od 13 do 17 hodin. www.npsumava.cz

23.02.2020: Komentovaná prohlídka / Horažďovice, Přírodovědná stanice
www.ddm-hd.cz

22.02.2020: Masopustní průvod / Chanovice
od 12 hodin. www.chanovice.cz

22.02.2020: Masopust / Volary
od 13 hodin vychází průvod masek od radnice a obchází celé město dům od domu, masopust je zakončen ve společenském sále radnice, kde se od 19 hodin uskuteční masopustní veselice s pochováním basy. www.mestovolary.cz

14.02.2020: Emil Kintzl a jeho povídání o Šumavě / Dlouhá Ves, kino
přijďte si popovídat a něco se dozvědět o starých časech na Šumavě; pořádá spolek Živá obec Dlouhá Ves; od 18 hodin, vstupné 50 Kč

05.02.2020: Pohledy do krajiny – nejkrásnější treky Kanady / Kašperské Hory, IS a SEV NP Šumava
kanadské Rockies (Skalnaté hory) jsou snem snad všech cestovatelů. Great Divi-deTrail je 1200 km dlouhá cesta skrz ně, kterou ročně projde pouze 50 dobrodruhů. Hory! Bažiny! Komáři! Brody! Jezera! Žádná cesta! Déšť a dinosauři! Nevážné povídání s Martinem Úblem o tom, jak se neztratit v divočině, jak naplánovat cestu po Kanadě a proč netrhat medvědům borůvky; od 18 hodin. www.npsumava.czjméno:
heslo:

Nová registrace


Srní a okolí - 4
Srní a okolí
zobrazení: 6937
známka: 0

na farmě ve Svinné
na farmě ve Svinné
zobrazení: 2765
známka: 0

Modrava a okolí - 15

zobrazení: 6952
známka: 0

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě