Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


AKTUALITY

* Festival Mezibrány již tuto sobotu v Prachaticích

Vydáno dne 24. 08. 2011 (3799 přečtení)

Mezibrány_Prachatice Poslední srpnovou sobotu se již popáté rozezní hudbou mnoha žánrů prachatický přírodní areál Parkán. Festival pro letošek připravil několik novinek, ale charakteristická srdečnost a domácká atmosféra v nádherném prostředí historického města uprostřed Šumavy zůstává.

Mezibrány multi-žánrové
Pro letošek je program opravdu stylově nevyhraněný. "Naším cílem je udělat takový malý exkurz do všech možných zákoutí hudby.", dodává Michal Piloušek, který stojí za Mezibránami od samého počátku. Těžiště zůstalo na rocku, ale poprvé Mezibrány nabídnou i jiné žánry. Klasiku českého rocku zastoupí Michal Prokop (Framus 5) známý také z televizního pořadu "Krásný ztráty". Poněkud říznější, ale také legendární hudbu předvede jeden z nejlepších českých kytaristů DODO Doležal se svou kapelou. Písničkáře bude zastupovat Václav Koubek, ověnšený i cenou Anděl. Protikladem sólo vystoupení s kytarou bude instrumentálně vyjímečná jazzová kapela Latin Wave, která míchá prvky jazzu s latinsko-americkými rytmy. Poprvé se na festivalu představí rock and rollová kapela, ovšem v moderním hávu - Johny Said the Number, o kterou si výrazně řekli Facebookoví fanoušci Mezibran. Novinkou v programu bude také ryze revivalová kapela BUD, ta zahraje mix prověřených i méně známých hardrockových hitů. "Ovšem v neuvěřitelně kvalitním provedení!", dodává Piloušek. Prachtičáky budou zastupovat tři kapely a každá z nich zároveň zastupuje jinou generaci hudebníků na místní scéně. Nejznámější kapelou z Prachatic budou bezesporu Ucházím, místní punková legenda, která už dávno dosáhla úspěchů i za hradbami města. Návrat zažije po letech znovuvzkříšená kapela Scorzonera, naopak první festivalovou zkušenost získá jedna z nejmladších prachatických kapel The Trust. "Pro letošek jsme se snažili program jakoby vygradovat, proto za hrají večer hlavně kapely "pařícího" charakteru." Mezi tyto kapely určitě patří Prague Conspiracy, kapela místním dobře známá, ovšem s novým programem. Legendou jihočeské scény Satisfucktion bude celý festival končit, navíc tato čtyřčlenná kapela získá cenu Osobnost Mezibran, kterou si loni odnesl Radim Hladík. Program ještě doplní SKA kapela 12°Bagpipers ze Strakonic a hard-rockové kapely Lokomotiva Planet a Toy Toy Masakr z Prahy. Dohromady tato sestava vystupujích zajistí přes devět hodin hudby.

Mezibrány levnější
Ač se zdálo, že festival bude letos chudý na velká jména, tento předpoklad se naštěstí nepotvrdil, ale i přesto organizátoři zůstali u snížení vstupného. V předprodejí bude vstupenka stát 150 korun, na místě dvojnásobek. Již nyní je možno lístky zakoupit v Prachatickém "Íčku". Zadarmo se na festival podívají děti do 6-ti let, důchodcí nad 60 let a zdravotně postižení.

Mezibány týdenní
Už počtvrté nejsou Mezibány pouze jedním dnem hudby. Celý týden před festivalem budou Prachatice žít kulturou. "Chceme dát šanci všem oborům umění, i těm undergroundovým, okrajovým a často podceňovaným." Ostatně celé Mezibrány kdysi vyrostly na undergroundovém základu, kdy vyrotsly z původího festivalu hudby a autorské četby "Festival v Divadle mimo provoz". Pondělí bude patřit, jako již tradičně, vesrnisáži výstavy mladých prachatických umělců. V úterý si Mezibrány dají odpočinek, aby ve středu Arkády Staré radnice rozezněly Prachatičtí bubeníci a spisovatelé s autorským čtením vlastní poezie. Čtvrtek bude patřit mladým prachaticým muzikantům, pátek turnaji v beach volejbalu v areálu koupaliště Hulák. Pro bližší informace o předprogramu sledujte plakáty a webové stránky www.mezibrany.cz

Jubilejní pátý ročník festivalu Mezibrány se uskuteční 27.8.2011 od 12.45 v Prachatickém areálu Parkán. Tato největší lokální hudební akce každoročně přitahuje stovky fanoušků z blízkého i dalekého okolí, letos i přes nepřízeň okolností znovu nabízí bohatý program, doprovodné akce, ale hlavně vidinu dne stráveného v příjemném prostředí u kvalitní hudby.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: MS | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

29.09.2020: Přednáška "čím se u nás platilo" / Prachatice, muzeum
Přednáší PhDr. Jiří Chvojka, emeritní numismatik Jihočeského muzea v Českých Budějovicích; od 17 do 19 hodin; po přednášce máte příležitost zjistit hodnotu starých mincí a bankovek, které schováváte doma. Program přednášek na aktuální sezónu najdete na webu www.prachatickemuzeum.cz

27.09.2020: Tradiční soutěž v tlučení špačků / Stožec
Soutěž je určena všem, co se rádi baví a nebojí se do toho praštit. Letos se opět bude soutěžit ve dvou kategoriích – muži a ženy (již od 12 let). Jako každý rok čekají na vítěze netradiční ceny. Zkušební odpaly od 13 hodin.

26.09.2020: Pracovní kurz: "Tiffany vitráže" / Klatovy, muzeum
do 27. 9. - kurz pod vedením Štěpánky Kašparové; přednáškový sál od 9 do 15 hodin. Předběžné přihlášky přijímá a další případné podrobnosti vám sdělí Mgr. Ivana Sieberová, která kurzy organizačně zajišťuje, na telefonu 376 326 354 či 732 833 770, nebo mailem sieberova.muzeum@email.cz Kurzovné je splatné vždy nejpozději týden předem. Kurzovné činí 650,- Kč

22.09.2020: Škrtněte si prosím / Sušice, kino
Zábavná talkshow Radka Nakládala, hosty budou Přemysl Čech - redaktor a moderátor České televize; Jan Gábor - majitel Ateliéru skla, Galerie Gábor a sklářské huti v Sušici. Začátek od 19 hodin, předprodej vstupenek na www.kinosusice.cz

19.09.2020: NaturVision - týden přírody / Vimperk
do 26.9. filmová přehlídka z festivalů o zvířatech a přírodě, cestopisná přednáška, komentované vycházky, duel ředitelů NP Šumava a NP Bavorský les. Více informací naleznete na stránkách organizátorů: Město Vimperk, Správa NP Šumava, MěKS Vimperk.

11.09.2020: Šumavské Kašperské Hory / Kašperské Hory, náměstí
do 12. 9. 2020 tradiční historické slavnosti města, pestrý kulturní program pro děti i dospělé. www.kasphory.cz

Neexistuji vhodna data!jméno:
heslo:

Nová registrace


Stachy kostel
první sníh říjen 2012
zobrazení: 5616
známka: 1.00

Sudslavická naučná stezka - 7
Sudslavická naučná stezka
zobrazení: 8341
známka: 0

Sudslavická naučná stezka - 13
Sudslavická naučná stezka
zobrazení: 7839
známka: 1.00

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě