Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


AKTUALITY

* Filmový festival NaturVision je za dveřmi

Vydáno dne 24. 08. 2011 (3242 přečtení)

NaturVision Od 20. do 23. září 2011 se ve Vimperku uskuteční, pod záštitou hejtmana Jihočeského kraje Mgr. Jiřího Zimoly, jubilejní 10. ročník filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision. Jedná se o významnou vzdělávací, kulturní a společenskou akci, kterou pořádá město Vimperku ve spolupráci se společností Kultur:Land GmbH, Neuschönau.

Kromě již osvědčeného promítacího schématu je pro letošní rok připraveno i několik novinek. Dopolední promítání pro školy bude od úterý do čtvrtka, s tím rozdílem, že pátek zůstane volný a promítat se bude pouze v případě velkého zájmu ze strany škol. Tak jako u předešlých ročníků obdrží děti spolu se vstupenkou jednu vstupenku volnou, kterou mohou využít na jakékoliv odpolední promítání.

S festivalem je rovněž spojeno i několik doprovodných akcí. První byl studentský fotografický workshop, který proběhl v květnu na Kvildě. Lektorem byl fotograf Jan Svatoš a účastníci tohoto workshopu se měli možnost seznámit se světlem, jako základním a stěžejním stavebním prvkem fotografie. Každý fotograf by měl znát nejen jeho povahu a různé modifikace, ale také to, jak je dostat pod kontrolu a při fotografování umět využít. Jak se tohoto úkolu zhostili jednotliví účastníci workshopu zjistíte na webových stránkách města Vimperk.

Další doprovodnou akcí je fotografická výstava „Fascinace přírodou“. Jedná se o výstavu fotografií, které byly vybrány odbornou porotou ve fotosoutěži, vyhlášené německým partnerem festivalu. Tuto výstavu máte možnost navštívit až do 23. září v Městském kulturním středisku Vimperku.

Jednou z novinek festivalu je také další z doprovodných akcí, a to ve středu 21. září koncert Bohuše Matuše a Moniky Agrebi v Hotelu Zlatá hvězda, kde budou od září v prodeji vstupenky na tento koncert.

Pomyslnou tečkou za festivalem bude závěrečný Galavečer, který se uskuteční 23. září v Hotelu Zlatá hvězda. Během večera proběhne několik rozhovorů s významnými hosty, budou oceněni vítězové dětské výtvarné soutěže a na závěr bude promítnut dokument Jana Svatoše Africa obscura. Celým večerem provede Bára Štěpánová.

Veškeré informace k festivalu naleznete na webových stránkách města Vimperk.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: MS | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

29.09.2020: Přednáška "čím se u nás platilo" / Prachatice, muzeum
Přednáší PhDr. Jiří Chvojka, emeritní numismatik Jihočeského muzea v Českých Budějovicích; od 17 do 19 hodin; po přednášce máte příležitost zjistit hodnotu starých mincí a bankovek, které schováváte doma. Program přednášek na aktuální sezónu najdete na webu www.prachatickemuzeum.cz

27.09.2020: Tradiční soutěž v tlučení špačků / Stožec
Soutěž je určena všem, co se rádi baví a nebojí se do toho praštit. Letos se opět bude soutěžit ve dvou kategoriích – muži a ženy (již od 12 let). Jako každý rok čekají na vítěze netradiční ceny. Zkušební odpaly od 13 hodin.

26.09.2020: Pracovní kurz: "Tiffany vitráže" / Klatovy, muzeum
do 27. 9. - kurz pod vedením Štěpánky Kašparové; přednáškový sál od 9 do 15 hodin. Předběžné přihlášky přijímá a další případné podrobnosti vám sdělí Mgr. Ivana Sieberová, která kurzy organizačně zajišťuje, na telefonu 376 326 354 či 732 833 770, nebo mailem sieberova.muzeum@email.cz Kurzovné je splatné vždy nejpozději týden předem. Kurzovné činí 650,- Kč

22.09.2020: Škrtněte si prosím / Sušice, kino
Zábavná talkshow Radka Nakládala, hosty budou Přemysl Čech - redaktor a moderátor České televize; Jan Gábor - majitel Ateliéru skla, Galerie Gábor a sklářské huti v Sušici. Začátek od 19 hodin, předprodej vstupenek na www.kinosusice.cz

19.09.2020: NaturVision - týden přírody / Vimperk
do 26.9. filmová přehlídka z festivalů o zvířatech a přírodě, cestopisná přednáška, komentované vycházky, duel ředitelů NP Šumava a NP Bavorský les. Více informací naleznete na stránkách organizátorů: Město Vimperk, Správa NP Šumava, MěKS Vimperk.

11.09.2020: Šumavské Kašperské Hory / Kašperské Hory, náměstí
do 12. 9. 2020 tradiční historické slavnosti města, pestrý kulturní program pro děti i dospělé. www.kasphory.cz

Neexistuji vhodna data!jméno:
heslo:

Nová registrace


Šumavské zákoutí - 6
Šumavské zákoutí
zobrazení: 10619
známka: 1.13

Srní a okolí - 7
Srní a okolí
zobrazení: 8712
známka: 3.00

Tříjezerní slať - 10
Tříjezerní slať
zobrazení: 9413
známka: 1.00

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě