Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


Czech

* Historický park Bärnau-Tachov

Vydáno dne 14. 05. 2013 (1742 přečtení)

Historický park Bärnau-TachovBärnau. Historický park Bärnau-Tachov v březnu odstartoval svou již druhou se-zónu a ať už se jedná o novinky či nabídku nejrůznějších akcí tohoto parku, dá se předpokládat, že se máme skutečně na co těšit. Vůbec nejnovější technickou at-rakcí jsou audioprůvodci, díky nimž se letos i jednotliví návštěvníci této auten- tické středověké vesnice při prohlídce dozvědí spoustu zajímavostí a cenných in-formací.

A co je oproti loňskému roku v parku Geschichtspark Bärnau- Tachov vlastně nového? Pracovalo se tu skutečně pilně a návštěvníci si jistě nenechají ujít prohlídku stře-dověkého hostince či kostela. Tyto patří k opravdovým místním bonbónkům.

Celková návštěvnost parku v loňském roce předčila veškerá očekávání a potěšila všechny zainteresované v tomto mimořádném projektu. Stoupající počty návštěvníků jsou navíc obrovskou motivací do další práce a s ní souvisejících aktivit. Alfred Wolf, předseda zřizovatelského spolku, však zdůrazňuje především dobrovolnickou činnost: V roce 2012 zde dobrovolníci odpracovali více než 13.000 hodin, např. při stavbě domků, coby průvodci nebo v administrativě což je opravdu enormní výkon.

Poté co v minulých dvou letech byla středověká vesnice z větší části postavena, jsou veškeré práce letos zaměřeny především na výstavbu sídliště z období vrcholného stře-dověku. Na projektu spolupracující archeolog Stefan Wolters se vyjádřil v tomto směru velice optimisticky, když prohlásil, že většina práce bude hotová již letos, a hrdě dodal: Navzdory časovému náporu splníme veškeré vysoké nároky, jež jsou na vědeckou stránku věci kladeny. Jeho slova dokumentují i plánovaná setkání vědecké rady či vědecká konference, jež se bude ve spolupráci s Univerzitou v Bambergu a Plzni konat v říjnu t. r. Koncept autentické středověké vesnice je patrný doslova na každém kroku: Stefan Wol-ters odmítl moderní informační tabule umístěné v jednotlivých stavbách či na pozemcích, které by rozhodně narušovaly ráz vesnice a původní dojem středověku. Návštěvníci ale o své informace nepřijdou Již tuto sezónu mají všichni k dispozici tzv. audioprůvodce, a to nejenom v němčině, ale od konce dubna i v českém a anglickém jazyce. Zapůjčení audioprůvodce je součástí ceny vstupného.

Historický park Bärnau-Tachov 2Historický park nabízí i aktivní vyžití a účast na celé řadě zajímavých a napínavých akcí. Vedle ukázky stavby domů, demonstrací středověkých tažení a speciálních prohlídek s průvodcem se nabízí i kurzy starých technik, při kterých si každý bude moci vyzkoušet nejrůznější výrobní postupy. Svou šikovnost si tak vyzkoušíte např. při kosení trávy nebo v kovářské dílně, při foukání skleněných korálků nebo vaření mýdla. Jednu ze staveb vrcholného středověku Historického parku Bärnau-Tachov bude možno obdivovat i na Zemské zahradní výstavě v Tirschenreuthu, která se koná ve dnech 29. 5. 25. 8. 2013.

Vedoucí projektu Benjamin Zeitler má však velkou radost i z nové spolupráce s pedagogickým institutem Learning Campus se sídlem v bavorském Trabitzu. Díky této spolupráci se budou rozvíjet další metodicko-didaktické moduly pro školní a třídní kolektivy, a tak se nabízí skvělý způsob propojení výuky historie se zážitkovou pedagogikou. Ve smyslu myšlenky škola hrou zdejší speciálně vyškolení lektoři nabízejí jak půldenní, tak i celodenní vzdělávací programy.

V tomto roce byl završen navíc ještě jeden český partnerský projekt. Dokončeno bylo značení po trase původní Zlaté cesty, vznikla zde odpočinková a informační místa. Každý, kdo se nyní vydá po této středověké obchodní cestě, se dozví spoustu cenných zajímavostí z její historie. Část společného projektu podporovaného z prostředků EU byla tímto uzavřena.

Důležité informace k návštěvě Historického parku Bärnau-Tachov:

Turistická sezóna 2013: 16. března - 3. listopadu 2013
Otevírací doba: vždy od úterý do neděle od 10:00 do 18:00 hodin.
Vstupné 5 (125 Kč),
Snížené vstupné 3,50 (85 Kč).
Rodinné vstupné 12 (300 Kč).
V Historickém parku jsou akceptovány i české koruny.

Muzejní restaurace Brot&Zeit má otevřeno v pátek od 16 hodin, v sobotu a v neděli od 11 do 18 hodin, případně po předchozí domluvě. O Velikonocích, Letnicích a bavorských letních prázdninách (srpen polovina září) otevřeno průběžně po celý den.

Tým pracovníků Historického parku se těší, že v letošní sezóně přivítá opět mnoho návštěvníků, tentokrát však i z České republiky.

Pro více informací nás kontaktujte:
Informační centrum Bavorský les Šumava
Karla IV. 416/14
370 01 České Budějovice
Tel.: 387 202 598, 724 888 095
E-Mail: info.cb@bavorskelesy.cz
Martinská 303/9
301 00 Plzeň
Tel.: 377 322 145
E-Mail: info.plzen@bavorskelesy.cz

nebo:

Geschichtspark Bärnau-Tachov
Dr. Benjamin Zeitler
Naaber Str. 5b
95671 Bärnau
Tel.: 09635 - 9249974
Fax: 09635 - 9249995
Email: benjamin.zeitler@geschichtspark.de
www.geschichtspark.de

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: KV | Informační e-mailVytisknout článek

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

15.05.2014: Slavnostní vyhlášení výsledků výtvarné soutěže Hledá se Kašpárek! /Prachatice
Muzeum české loutky a cirkusu vyhlašuje výtvarnou soutěž HLEDÁ SE KAŠPÁREK! U příležitosti 8. výročí otevření muzea v Prachaticích a Mezinárodního dne muzeí. Nakreslete, namalujte nebo vytvořte loutku Kašpárka a do a do 9. května svůj výtvor doručte osobně nebo poštou do muzea. Soutěž probíhá ve čtyřech věkových kategoriích: děti do 7 let, děti do 12 let, děti do 17 let a dospělí. Nejzajímavější, nejnápaditější a nejinspirativnější výtvory budou oceněny. Všichni Kašpárci budou vystaveni v letních měsících v prostorách Muzea české loutky a cirkusu

03.05.2014: Oslava osvobození /Železná Ruda
vzpomínkové odpoledne s hudbou a občerstvením se koná u železnorudského Zámečku, kam srdečně zve pořadatel, Železnorudský klub.

03.05.2014: Chlumanský trh / Chlumany
Trh s nabídkou čerstvého pečiva, hub, medu, ovoce, zeleniny, řezaných květin a bylin ... Od 8 do 12 hodin. více na www.kyby.cz, www.chlumany.cz

01.05.2014: Vítání ptačího zpěvu / Horšovský Týn
v 7 hodin u vstupu do zámeckého parku naproti OD Radbuza, vede Petr Lang, dalekohledy s sebou. www.mkzht.cz

25.04.2014: Večerní prohlídka skleněného oltáře v kostele sv. Vintíře/ Dobrá Voda u Hartmanic
20.04.2014: Velikonoční varhanní koncert / Železná Ruda
Město Železná Ruda srdečně zve na koncert v podání Jany Havlíčkové, který se koná v kostele Panny Marie Pomocné z Hvězdy od 19 hodin. Zazní skladby J.S.Bacha, F.Schuberta, G.F.Handela, M.Schneidera a dalších. Vstupné dobrovolné.jméno:
heslo:

Nová registrace


Šumavské zákoutí - 5
Šumavské zákoutí
zobrazení: 4935
známka: 1.20

Výhled z Plechého
Výhled z Plechého
zobrazení: 2729
známka: 0

Sudslavická naučná stezka - 5
Sudslavická naučná stezka
zobrazení: 3588
známka: 0

financování
vlajkaeu.gif, 4 kB

vlajkaeu.gif, 4 kB
Tyto stránky byly spolufinancovány Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci projektu „Turistický destinační management Bavorský les – Šumava“. „Investice do vaší budoucnosti“

www.info-sumava.cz vąe o Šumavě na jednom místě