Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


AKTUALITY

* IX. Stožecké mistrovství světa v tlučení špačků

Vydáno dne 21. 09. 2011 (2117 přečtení)

Tlučení špačků Obec Stožec se první podzimní neděli (25.9.) stane opět svědkem mezinárodního sportovního klání – konat se zde bude totiž již IX. ročník Stožeckého mistrovství světa v tlučení špačků.

Informační středisko (IS) Stožec, které tuto zajímavou, zábavnou a hojně navštěvovanou akci organizuje, zve malé i velké návštěvníky na fotbalové hřiště SK Bivoj, kde se bude od 13.00 hodin mistrovství konat.

„Do 14.00 hodin se mohou účastníci klání registrovat do dvou soutěžních kategorií – muži a ženy od 12 let věku - a ihned začít s prvním tréninkem. Samotná soutěž pak bude zahájena ve 14.00 hodin,“ sdělila referentka IS Veronika Hričovská. Jedinou a hlavní sportovní disciplínou je již zmiňované tlučení špačků – jedná se o staročeskou hru, během které musí sportovci odpálit co nejdále asi 12 cm dlouhé dřevěné vřetýnko – špačka, a to pomocí dřevěné palice.

Loňského mistrovství světa v tlučení špačků se účastnilo 31 hráčů - v kategorii mužů byl nejlepším z 25 zapsaných odpalovačů Jaroslav Dolejší – mistrem světa se stal s odpalem dlouhým 68 m. „Soutěž této kategorie měla ale dramatický průběh. Od vítězství totiž dělilo druhého v pořadí, Luďka Švejdu, jen půl centimetru. Třetí místo a titul 2. vicemistr získal s 65 m Aleš Pokorný,“ řekla Veronika Hričovská. Pouhých šest žen se pak účastnilo druhé kategorie. Nejdále odpálila špačka Klára Švejdová, která s 40,5 m překonala svůj vlastní rekord a obhájila tak loňský titul mistryně světa. I v této kategorii byly výsledky velmi těsné – s 24 m se stala 1. vicemistryní Jana Fleischmannová a třetí místo a titul 2. vicemistryně světa si odpalem dlouhým 22 m zajistila Petra Šafková.

„Vítěze čekají netradiční ceny a po skončení mistrovství nebude chybět opékání brambor,“ doplnila Veronika Hričovská.

Upozorňujeme, že v případě nepříznivého počasí, se akce nekoná.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: MS | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

28.02.2020: Ruční výroba skleněných korálků / Kašperské Hory, IS a SEV NP
Co to byly páteříky a jak se vyrábějí vinuté perly? Přijďte se seznámit s výrobkem Šumava – originální produkt, poslechnout si mnoho zajímavého o historii sklářství na Šumavě a podívat se na celý postup výroby skleněného korálku. Sami se pak můžete pokusit o výrobu svého zářivého pokladu, od 13 do 17 hodin. www.npsumava.cz

23.02.2020: Komentovaná prohlídka / Horažďovice, Přírodovědná stanice
www.ddm-hd.cz

22.02.2020: Masopustní průvod / Chanovice
od 12 hodin. www.chanovice.cz

22.02.2020: Masopust / Volary
od 13 hodin vychází průvod masek od radnice a obchází celé město dům od domu, masopust je zakončen ve společenském sále radnice, kde se od 19 hodin uskuteční masopustní veselice s pochováním basy. www.mestovolary.cz

14.02.2020: Emil Kintzl a jeho povídání o Šumavě / Dlouhá Ves, kino
přijďte si popovídat a něco se dozvědět o starých časech na Šumavě; pořádá spolek Živá obec Dlouhá Ves; od 18 hodin, vstupné 50 Kč

05.02.2020: Pohledy do krajiny – nejkrásnější treky Kanady / Kašperské Hory, IS a SEV NP Šumava
kanadské Rockies (Skalnaté hory) jsou snem snad všech cestovatelů. Great Divi-deTrail je 1200 km dlouhá cesta skrz ně, kterou ročně projde pouze 50 dobrodruhů. Hory! Bažiny! Komáři! Brody! Jezera! Žádná cesta! Déšť a dinosauři! Nevážné povídání s Martinem Úblem o tom, jak se neztratit v divočině, jak naplánovat cestu po Kanadě a proč netrhat medvědům borůvky; od 18 hodin. www.npsumava.czjméno:
heslo:

Nová registrace


soubor šumavských roubených staveb - 1
roubený dům č. 67
zobrazení: 7488
známka: 3.50

Sudslavická naučná stezka - 7
Sudslavická naučná stezka
zobrazení: 7045
známka: 0

Plešné jezero 2
Plešné jezero 2
zobrazení: 5884
známka: 0

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě