Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


AKTUALITY

* Jubilejní, pátý ročník soutěže krásy Dívka Šumavy odstartoval

Vydáno dne 03. 03. 2010 (2891 přečtení)

Divka SumavyZájemkyně se mohou zaregistrovat na www.divkasumavy.cz, na výherkyni čeká luxusní čtrnáctidenní pobyt na Floridě a pro všechny finalistky je připraveno mnoho dalších zajímavých cen. Přihlášky se mohou zasílat nejpozději do 31.března 2010 a první casting se bude konat 4. dubna od 13:00 v hotelu Coutyard by Marriott v Plzni.

Podmínkou účasti v soutěži je věk 16 – 24 let, české občanství a trvalý pobyt v šumavských okresech. Přihlášky mohou zasílat všechny slečny, které mají chuť, ambice, zdravé sebevědomí a chtějí získat nové zkušenosti a nevšední zážitky.
„Míry a výšky nejsou zásadními kritérii k přijetí do soutěže, nejednou se stalo, že chybějící centimetry nahradila jedinečná osobnost slečny, vnitřní krása, která z dívky vyzařovala. Základem úspěchu je určitě příjemný vzhled, vystupování, ale zejména charisma, kterým dívka dokáže zaujmout," doplnila Pavla Brunclíková, organizátorka (regiony24.cz).
Dívky si vyzkoušejí profesionální fotografování, zažijí péči profesionálních stylistů a budou se pohybovat v prostředí nádherných hotelů, ve kterých se účastní několika soustředění. Nejen to je ale Dívka Šumavy. Připraveny jsou také různé charitativní akce, výherkyně loňského ročníku například výtěžkem z nafoceného kalendáře přispěly na útulek pro týrané a nechtěné koně v Miříkově u Domažlic a na Občanské sdružení Stanislavy Chumanové ve Vimperku.
Finálový večer, na němž už přislíbil účast herec Marek Vašut, budou hostit Klatovy, jež tento rok slaví významné výročí 750 let od svého založení. Jelikož Dívka Šumavy má rovněž malé jubilejní výročí, rozhodla se Pavla Brunclíková, manažerka projektu, oslavy spojit.

Avšak nejen vnější krása je pro tuto soutěž zásadní. Dívka Šumavy se s každým dalším ročníkem snaží přibližovat přírodě, propaguje zdravou krásu a snaží se dívkám ukázat i jiné směry, než jen lákavé módní přehlídky. Dívka Šumavy vede mladé slečny také k tomu, aby se snažily zamýšlet nad sociálními problémy, aby byly ohleduplné ke svému okolí a snažily se pomáhat. A protože jsou dívky reprezentantkami Šumavy, nebudou chybět ani zajímavé přednášky o krásách Šumavy, problematice ochrany životního prostředí v podání zástupců NP a CHKO Šumava. Finalistky se budou účastnit několika akcí po celém regionu, například celostátního srazu vozů Škoda, Dnů Sušice, tradičního Dne dětí v Bystřici, několika akcí v rámci oslav v Klatovech, populárního „Úklidu Šumavy Dívkami Šumavy“ a mnoha dalších. Tato již tradiční regionální soutěž přináší kulturu do malých měst, na finálových večerech vystupují zajímavé osobnosti a soutěžící si kromě hmotných cen odnesou spoustu zážitků a zkušeností.
Dívky se nyní až do 31. 3. 2010 mohou zaregistrovat prostřednictvím www.divkasumavy.cz a odeslat přihlášku s fotografií na divkasumavy@divkasumavy.cz. Další podrobnosti na www.divkasumavy.cz.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: KU | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

28.02.2020: Ruční výroba skleněných korálků / Kašperské Hory, IS a SEV NP
Co to byly páteříky a jak se vyrábějí vinuté perly? Přijďte se seznámit s výrobkem Šumava – originální produkt, poslechnout si mnoho zajímavého o historii sklářství na Šumavě a podívat se na celý postup výroby skleněného korálku. Sami se pak můžete pokusit o výrobu svého zářivého pokladu, od 13 do 17 hodin. www.npsumava.cz

23.02.2020: Komentovaná prohlídka / Horažďovice, Přírodovědná stanice
www.ddm-hd.cz

22.02.2020: Masopustní průvod / Chanovice
od 12 hodin. www.chanovice.cz

22.02.2020: Masopust / Volary
od 13 hodin vychází průvod masek od radnice a obchází celé město dům od domu, masopust je zakončen ve společenském sále radnice, kde se od 19 hodin uskuteční masopustní veselice s pochováním basy. www.mestovolary.cz

14.02.2020: Emil Kintzl a jeho povídání o Šumavě / Dlouhá Ves, kino
přijďte si popovídat a něco se dozvědět o starých časech na Šumavě; pořádá spolek Živá obec Dlouhá Ves; od 18 hodin, vstupné 50 Kč

05.02.2020: Pohledy do krajiny – nejkrásnější treky Kanady / Kašperské Hory, IS a SEV NP Šumava
kanadské Rockies (Skalnaté hory) jsou snem snad všech cestovatelů. Great Divi-deTrail je 1200 km dlouhá cesta skrz ně, kterou ročně projde pouze 50 dobrodruhů. Hory! Bažiny! Komáři! Brody! Jezera! Žádná cesta! Déšť a dinosauři! Nevážné povídání s Martinem Úblem o tom, jak se neztratit v divočině, jak naplánovat cestu po Kanadě a proč netrhat medvědům borůvky; od 18 hodin. www.npsumava.czjméno:
heslo:

Nová registrace


Jonův kámen - 1
rozhraní revírů na Boubíně
zobrazení: 3545
známka: 0

Výlet údoím Ostružné
Gerlův dvůr
zobrazení: 3075
známka: 0

Šumavská zákoutí - 1
Šumavská zákoutí
zobrazení: 8004
známka: 1.00

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě