Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


AKTUALITY

* Jubilejní, pátý ročník soutěže krásy Dívka Šumavy odstartoval

Vydáno dne 03. 03. 2010 (2737 přečtení)

Divka SumavyZájemkyně se mohou zaregistrovat na www.divkasumavy.cz, na výherkyni čeká luxusní čtrnáctidenní pobyt na Floridě a pro všechny finalistky je připraveno mnoho dalších zajímavých cen. Přihlášky se mohou zasílat nejpozději do 31.března 2010 a první casting se bude konat 4. dubna od 13:00 v hotelu Coutyard by Marriott v Plzni.

Podmínkou účasti v soutěži je věk 16 – 24 let, české občanství a trvalý pobyt v šumavských okresech. Přihlášky mohou zasílat všechny slečny, které mají chuť, ambice, zdravé sebevědomí a chtějí získat nové zkušenosti a nevšední zážitky.
„Míry a výšky nejsou zásadními kritérii k přijetí do soutěže, nejednou se stalo, že chybějící centimetry nahradila jedinečná osobnost slečny, vnitřní krása, která z dívky vyzařovala. Základem úspěchu je určitě příjemný vzhled, vystupování, ale zejména charisma, kterým dívka dokáže zaujmout," doplnila Pavla Brunclíková, organizátorka (regiony24.cz).
Dívky si vyzkoušejí profesionální fotografování, zažijí péči profesionálních stylistů a budou se pohybovat v prostředí nádherných hotelů, ve kterých se účastní několika soustředění. Nejen to je ale Dívka Šumavy. Připraveny jsou také různé charitativní akce, výherkyně loňského ročníku například výtěžkem z nafoceného kalendáře přispěly na útulek pro týrané a nechtěné koně v Miříkově u Domažlic a na Občanské sdružení Stanislavy Chumanové ve Vimperku.
Finálový večer, na němž už přislíbil účast herec Marek Vašut, budou hostit Klatovy, jež tento rok slaví významné výročí 750 let od svého založení. Jelikož Dívka Šumavy má rovněž malé jubilejní výročí, rozhodla se Pavla Brunclíková, manažerka projektu, oslavy spojit.

Avšak nejen vnější krása je pro tuto soutěž zásadní. Dívka Šumavy se s každým dalším ročníkem snaží přibližovat přírodě, propaguje zdravou krásu a snaží se dívkám ukázat i jiné směry, než jen lákavé módní přehlídky. Dívka Šumavy vede mladé slečny také k tomu, aby se snažily zamýšlet nad sociálními problémy, aby byly ohleduplné ke svému okolí a snažily se pomáhat. A protože jsou dívky reprezentantkami Šumavy, nebudou chybět ani zajímavé přednášky o krásách Šumavy, problematice ochrany životního prostředí v podání zástupců NP a CHKO Šumava. Finalistky se budou účastnit několika akcí po celém regionu, například celostátního srazu vozů Škoda, Dnů Sušice, tradičního Dne dětí v Bystřici, několika akcí v rámci oslav v Klatovech, populárního „Úklidu Šumavy Dívkami Šumavy“ a mnoha dalších. Tato již tradiční regionální soutěž přináší kulturu do malých měst, na finálových večerech vystupují zajímavé osobnosti a soutěžící si kromě hmotných cen odnesou spoustu zážitků a zkušeností.
Dívky se nyní až do 31. 3. 2010 mohou zaregistrovat prostřednictvím www.divkasumavy.cz a odeslat přihlášku s fotografií na divkasumavy@divkasumavy.cz. Další podrobnosti na www.divkasumavy.cz.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: KU | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

01.12.2019: Koncert kapely Učedníci / Annín – Mouřenec, kostel sv. Mořice
křesťanský folk, od 14 hodin. www.pratelemourence.cz

30.11.2019: Benefiční koncert Ireny Budweiserové / Dobrá Voda u Hartmanic, kostel sv. Vintíře
koncert od 16 hodin, získané finanční prostředky budou použity k vytvoření pietního místa v prostoru bývalé kaple sv. Šebestiána. na Stodůlkách. www.sumavskecesty.cz

30.11.2019: Vánoční trhy / Vimperk, MěKS
vánoční charitativní bazar od 8 hodin, adventní řemeslný trh v Rožmberské ulici od 9 hodin, zvonkový průvod a rozsvícení vánočního stromu od 16.30 hodin. www.meks-vimperk.com

30.11.2019: Nebíčko a peklíčko / hrad Rabí
Přijďte oslavit svátek sv. Mikuláše na hrad Rabí. Co vás čeká? V nebi plném andílků si pohrajete a zasoutěžíte v několika andělských zastaveních. U nebeské brány pak můžete pošeptat do ucha sv. Mikuláši svá tajná vánoční přání, od 12 do 16 hodin. www.hrad-rabi.eu

29.11.2019: Adventní Faux Pas / Hrádek u Sušice, zámecká kaple sv. Valburgy
koncert dámského pěveckého souboru v 19 hodin. www.zamekhradek.cz

29.11.2019: Divadelní detektivní hra Plynové lampy / Chanovice
Divadelní soubor Tyjátr Horažďovice uvede v KD Chanovice od 19 hodin anglickou divadelní detektivní hru Plynové Lampy, dle knižní předlohy Patricka Hamiltona.jméno:
heslo:

Nová registrace


Procházka obcí Stachy - 7
Areál MŠ
zobrazení: 7512
známka: 1.50

Srní a okolí - 9
Srní a okolí
zobrazení: 6790
známka: 3.00

Výhled na Plešné jezero
Výhled na Plešné jezero
zobrazení: 5749
známka: 3.00

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě