Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


AKTUALITY

* Když nepřeje počasí na Šumavě a v Bavorském lese

Vydáno dne 06. 08. 2010 (4595 přečtení)

Když nepřeje počasí Regionální rozvojová agentura Šumava, o. p. s. ve spolupráci s VHS Regen vydala tento týden novou propagační tiskovinu „Když nepřeje počasí na Šumavě a v Bavorském lese“. V nově vydaném prospektu naleznete na 150 tipů, jak strávit propršený den.

Je jedno, v který čas přijedete, Šumava a Bavorský les jsou vždy jiné a stojí za to je poznat. V létě za přívětivého počasí je lze objevovat pěšky, na kole, na koni, na bruslích nebo parním vláčkem. I na Šumavě a v Bavorském lese ale také někdy prší a je nevlídno.

Uvnitř prospektu je mapa 1:500 000 s lokací míst, kam se vítr a déšť nedostane. Venku prší natolik, že se nemůžete vydat s dětmi na předem naplánovanou túru po šumavských hvozdech nebo bavorkých mystických rašliništích? Nevadí! Stačí se rozjet do některých atraktivních míst, kde si Vaše děti mohou hrát nebo prohlížet zajímavé expozice např. v Muzeu motocyklů s expozicí hraček a pivovarnictví v Kašperských Horách či navšítivit Pohádkovou chalupu v Mlázovech u Kolince.

Že poznání nemusí být nutně nezáživné a nudné se přesvědčíte návštěvou sklářských hutí. Hrady a zámky jsou živou učebnicí architektury. Rozjeďte se proto na české straně do Velhartic, na Rabí, Kašperk, do Českého Krumlova atd. Na německé straně stojí za zmínku mystický hrad Bernrieder Winkel.

Když už jste navštívili na Šumavě i v Bavorském lese hrady a zámky, dopřejte si také trochu pohybu. Koupání pod střechou najdete např. v Aquaparku v Horažďovicích, ve Větřní, Volarech, Prachaticích, Klatovech. Středomořský nádech má koupání v proskleném vnitřním bazénu v centru Karoli-Badepark v bavorském Waldkirchenu. Pokud Vás láká bowling, zajeďte třeba do Nýrska a Horní Plané.

Celkový náklad je 20 000 ks v české jazykové mutaci a 5 000 ks v německé mutaci. Materiál bude zdarma dostupný ve všech větších informačních centrech na Šumavě a v Bavorském lese.

Celou propagační tiskovinu si můžete stáhnout v českém jazyce Když nepřeje počasí CZ nebo v německém jazyce Wenn das Wetter ungünstig wird

Vydání tohoto materiálu bylo spolufinancováno Evropskou unií z evropského fondu pro regionální rozvoj, Státním rozpočtem ČR a KÚ Jihočeského kraje. „Investice do vaší budoucnosti“. publicitq EUS


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: MS | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

29.09.2020: Přednáška "čím se u nás platilo" / Prachatice, muzeum
Přednáší PhDr. Jiří Chvojka, emeritní numismatik Jihočeského muzea v Českých Budějovicích; od 17 do 19 hodin; po přednášce máte příležitost zjistit hodnotu starých mincí a bankovek, které schováváte doma. Program přednášek na aktuální sezónu najdete na webu www.prachatickemuzeum.cz

27.09.2020: Tradiční soutěž v tlučení špačků / Stožec
Soutěž je určena všem, co se rádi baví a nebojí se do toho praštit. Letos se opět bude soutěžit ve dvou kategoriích – muži a ženy (již od 12 let). Jako každý rok čekají na vítěze netradiční ceny. Zkušební odpaly od 13 hodin.

26.09.2020: Pracovní kurz: "Tiffany vitráže" / Klatovy, muzeum
do 27. 9. - kurz pod vedením Štěpánky Kašparové; přednáškový sál od 9 do 15 hodin. Předběžné přihlášky přijímá a další případné podrobnosti vám sdělí Mgr. Ivana Sieberová, která kurzy organizačně zajišťuje, na telefonu 376 326 354 či 732 833 770, nebo mailem sieberova.muzeum@email.cz Kurzovné je splatné vždy nejpozději týden předem. Kurzovné činí 650,- Kč

22.09.2020: Škrtněte si prosím / Sušice, kino
Zábavná talkshow Radka Nakládala, hosty budou Přemysl Čech - redaktor a moderátor České televize; Jan Gábor - majitel Ateliéru skla, Galerie Gábor a sklářské huti v Sušici. Začátek od 19 hodin, předprodej vstupenek na www.kinosusice.cz

19.09.2020: NaturVision - týden přírody / Vimperk
do 26.9. filmová přehlídka z festivalů o zvířatech a přírodě, cestopisná přednáška, komentované vycházky, duel ředitelů NP Šumava a NP Bavorský les. Více informací naleznete na stránkách organizátorů: Město Vimperk, Správa NP Šumava, MěKS Vimperk.

11.09.2020: Šumavské Kašperské Hory / Kašperské Hory, náměstí
do 12. 9. 2020 tradiční historické slavnosti města, pestrý kulturní program pro děti i dospělé. www.kasphory.cz

Neexistuji vhodna data!jméno:
heslo:

Nová registrace


Tříjezerní slať - 7
Tříjezerní slať
zobrazení: 7659
známka: 0

kostel P. Marie Bolestné
hřbitovní kostel P. Marie Bolestné v v barvách podzimu
zobrazení: 9796
známka: 1.33

Modrava a okolí - 2

zobrazení: 7520
známka: 2.00

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě