Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


Články

* Levné ubytování na Šumavě - volné pokoje na jaře 2012

Vydáno dne 09. 04. 2012 (1855 přečtení)

RRASNabízíme Vám ubytování v budově Regionální rozvojové agentury Šumava, o.p.s. ve Stachách. K pronájmu nabízíme dva pokoje s vlastním sociálním zařízením a předsíňkou.

V každém pokoji jsou 3 lůžka vč. lůžkovin a gauč, který je možné využít také jako přistýlku (1 dospělá osoba nebo 2 děti). Součástí běžného vybavení pokojů je i TV. Pro vaření můžete využít společnou kuchyňku, která je vybavena lednicí, vařičem, rychlovarnou konvicí, mikrovlnnou troubou, sadou nádobí a základními kuchyňskými potřebami.

Cena za dosp. osobu/noc od 250 Kč.

V okolí je mnoho turisticky zajímavých míst. Tipy na výlety v nejbližším okolí:

Obec Benešova Hora - zde stojí několik usedlostí s polokruhovými branami – ukázky jihočeského lidového baroka.

Obec Čábuze – kaple sv. Cyrila a Metoděje

Obec Horská Kvilda – malebná ves, sejpy po rýžování zlata na Hamerském potoce. Polafůf hostinec ve kterém začíná Klostermannův román “V ráji šumavském“.

Jezerní slať – rozvodnicové rašeniliště mezi Horskou Kvildou a Kvildou. Rašelina dosahuje hloubky 8 m a byla těžena do roku 1934. Je zde vybudována naučná stezka a postavena vyhlídková věž.

Obec Javorník – horská ves a vrch s rozhlednou v Javornické hornatině. Ve vsi naleznete několik šumavských stavení s dispozicí špýcharového domu. V parčíku je socha spisovatele K. Klostermanna. Dále zde naleznete naučnou stezku, která vede mimo jiné k rotundové kapli z roku 1939 a ke kamenné rozhledně na vrcholu vrchu Javorník, postavené v roce 1938 a v roce 2003 zrekonstruované. Rozhledna je přístupná veřejnosti.

Královský kámen – vrch v Javornické hornatině s mohutnými skalami za žulového porfyru, rozrušeny do podoby mrazového srubu, kamenné moře. V jednom z balvanů je vytesána kaplička s letopočtem 1916. Místem vede naučná stezka z Javorníka. Nejlepší přístup do lokace vede z obce Nicov.

Obec Nový Dvůr - Kýz - Jezírko poblíž silnice v lese nad obcí. Opuštěný, zatopený jámový lom zvaný Kýz nebo Kiz. Do 90. tel 19. st. se zde těžil křemen pro okolní šumavské sklárny. Hloubka cca 15 metrů.

Obec Nicov – pozdně románský kostel sv. Martina (13.st.), byl přestavěn a rozšířen v 17. stol., je to jednolodní stavba s hranolovou věží a čtvercovým presbytářem, západní průčelí kryje břidlice. Dále je zde k vidění patrová barokní fara s mansardovou střechou.

Obec Kvilda – jedna z nejvýše položených českých obcí (1065 m). Naleznete zde sejpy, které dodnes připomínají rýžování zlata. Dominantou obce je pseudogotický kostel sv. Štěpána (1892-94), vybudovaný na místě původní dřevěné svatyně (1765) s využitím prvků šumavské lidové architektury (šindel).

Popelná hora – jinak zvaná „Popelník“, táhlá zalesněná hora západně od Stach, při vrcholu dochováno několik mohyl pravěkého mohylového pohřebiště, na východním svahu rozsáhlé kamenné moře.

Obec Putkov – lidové stavby šumavského typu s polovalbovými střechami a dřevěnými bedněnými štíty.

Obec Račov – stavby původní šumavské architektury. Nad silnicí roste 250 let starý javor mléč s obvodem kmene přes 400 cm.

Obec Stachy – jedna z nejrozsáhlejších obcí v republice, bývala zde jedna z osmi rychet Královský hvozd. Stojí zde pozdně empírový kostel Nanebevzetí Panny Marie (1842-49), kostel Sedmibolestné Panny Marie (1781) a renesanční fara s mansardovou střechou. Dále je zde soubor roubených staveb (od roku 1995 vesnická památková rezervace). Na místním hřbitově je pohřben legendární silák Josef Klostermann. Raritou Stach je mykologická hřibová rezervace v parku na náměstí. V roce 2003 zde bylo vybudováno a zpřístupněno veřejnosti Pošumavské hasičské muzeum (muzeum historické hasičské techniky).

Obec Úbislav – u mostu přes Horský potok tzv. Kohoutí kříž, ukázka řemeslné dovednosti, jeden z mála zachovaných tzv. stašských křížů. Za obcí se nachází památný strom – buk lesní více než 200-letý.

Obec Vacov – pseudogotický kostel sv. Mikuláše (1889-90) se zvonem od mistra Brikcího ze 16.století.

Zadov-Churáňov – známé středisko zimní i letní rekreace se sjezdovkami, vleky,.. Na churáňovském vrchu je meteorologická stanice. Okolím vede naučná stezka z roku 1980, dlouhá 7 km, 12 zastavení s odbočkou na vyhlídku s Klostermannovy skály.

Obec Zdíkovec – raně gotický kostel sv. Petra a Pavla, stavba je obehnána kamennou zdí (13. stol), koncem 19. století byl kostel novogoticky rozšířen.

Obec Zdíkov – renesanční dvoupatrový zámek, přestavěný z původní tvrze (14. století). Moderní kostel sv. Ludmily (1922) s polygonální průčelní věží a velkou bání. Kaple u Lizu v lese za Zdíkovem, zasvěcena svátku narození Panny Marie. Postavena roku 1852 ve slohu tehdejšího romantismu. Proti kapli stojí velký kamenný kříž(1891).

Zlatá studna – rozcestí turistických cest a odpočívadlo na louce uprostřed lesů při okraji Zhůřských a Hornokvildských slatí. Původně sklářská huť.

Turistické trasy:

ČERVENÁ: Boubín - Vimperk - Zdíkov - Stachy - Královský kámen - Kašperk - Sedlo - Sušice.

MODRÁ: Churáňov - Zadov - Stachy - Zdíkovec - Čábuze - krásné údolí malé řeky Spůlky - Bohumilice - Čkyně.

ZELENÁ: Nové Hutě - Pláně - Nový Dvůr - Stachy. cyklostezek i značených turistických tras.

Pro inspiraci navštivte Informační centrum, které se nachází v přízemí této budovy.

Pro bližší informace o volných termínech prosím volejte na tel. 380 120 242 nebo mobil 605 351 705, případně nahlédněte na www.ubytovani.isumava.cz


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: MK | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

28.02.2020: Ruční výroba skleněných korálků / Kašperské Hory, IS a SEV NP
Co to byly páteříky a jak se vyrábějí vinuté perly? Přijďte se seznámit s výrobkem Šumava – originální produkt, poslechnout si mnoho zajímavého o historii sklářství na Šumavě a podívat se na celý postup výroby skleněného korálku. Sami se pak můžete pokusit o výrobu svého zářivého pokladu, od 13 do 17 hodin. www.npsumava.cz

23.02.2020: Komentovaná prohlídka / Horažďovice, Přírodovědná stanice
www.ddm-hd.cz

22.02.2020: Masopustní průvod / Chanovice
od 12 hodin. www.chanovice.cz

22.02.2020: Masopust / Volary
od 13 hodin vychází průvod masek od radnice a obchází celé město dům od domu, masopust je zakončen ve společenském sále radnice, kde se od 19 hodin uskuteční masopustní veselice s pochováním basy. www.mestovolary.cz

14.02.2020: Emil Kintzl a jeho povídání o Šumavě / Dlouhá Ves, kino
přijďte si popovídat a něco se dozvědět o starých časech na Šumavě; pořádá spolek Živá obec Dlouhá Ves; od 18 hodin, vstupné 50 Kč

05.02.2020: Pohledy do krajiny – nejkrásnější treky Kanady / Kašperské Hory, IS a SEV NP Šumava
kanadské Rockies (Skalnaté hory) jsou snem snad všech cestovatelů. Great Divi-deTrail je 1200 km dlouhá cesta skrz ně, kterou ročně projde pouze 50 dobrodruhů. Hory! Bažiny! Komáři! Brody! Jezera! Žádná cesta! Déšť a dinosauři! Nevážné povídání s Martinem Úblem o tom, jak se neztratit v divočině, jak naplánovat cestu po Kanadě a proč netrhat medvědům borůvky; od 18 hodin. www.npsumava.czjméno:
heslo:

Nová registrace


Sudslavická naučná stezka - 5
Sudslavická naučná stezka
zobrazení: 7523
známka: 2.00

Trojmezní kámen
Trojmezní kámen
zobrazení: 6204
známka: 0

Stezka Duch pralesa
Stezka Duch pralesa
zobrazení: 6061
známka: 0

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě