Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


AKTUALITY

* Medové slavnosti na tvrzi Drslavice

Vydáno dne 14. 09. 2011 (2332 přečtení)

Horska kvetena Drslavice (Prachatice) – Goticko-renesanční tvrz, jejíž původ sahá do 14. století a která bývala panstvím pětilisté růže, bude vonět medovinou. V sobotu 17. září 2011 se v prostorách tvrze Drslavice budou konat Medové slavnosti 2011. Pořádá je majitel tvrze bývalý stíhací pilot Zdeněk Švejda, který se před osmnácti lety vzdal snové kariéry pilota nadzvukových letounů a rozhodl se začít plnit slib, který dal svému otci, než zemřel. Zrekonstruovat bývalý rožmberský zámek, jenž, jako sýpky, koupil v roce 1931 jeho děd Josef Švejda.

„Můj první velký sen bylo, stát se pilotem. Táta byl totiž také stíhací pilot a patřil mezi špičku. To se mi podařilo. Svůj sen jsem ale vyměnil za zachování tvrze, vždyť odsud pochází kořeny celé naší rodiny. Můj tatínek tady prožil dětství. A já ho tenkrát (v roce 1993) tady na dvoře objal a slíbil mu, že tvrz nenechám srovnat se zemí. Od té doby se o to snažím,“ vysvětluje Zdeněk Švejda. „Začátky nebyly lehké. Objekt byl jako skladiště a kontejner a trvalo nám rok, než jsme jej vůbec vyklidili,“ vzpomíná Švejda.

Tvrz, na které pobýval také Petr Vok z Rožmberka, tvoří tři přízemní a patrové budovy, seskupené kolem průjezdního dvora. V přízemí přední budovy obrácené k silnici je hostinec, v patře jsou obytné místnosti. Západní část tvoří bývalý zámek – dvoupatrové stavení se zbytky arkýře a sgrafitové rustiky.

Drslavická tvrz se nachází v malé obci Drslavice 6 km západně od města Prachatice. Medové slavnosti 2011 na tvrzi Drslavice se konají ve spolupráci s nejvýše položeným hradem v Čechách Vítkovo hrádkem. Začnou již dopoledne v 11 hodin. O zábavu se postarají historičtí šermíři, vědma, která věští budoucnost, táborští Pouličníci, kteří hrají a zpívají staropražské jarmareční písně. Pro přítomné včelaře vystoupí odborník na chov včel a na medové produkty Jan Löffelmann ze společnosti Medocentrum Praha. A od 16 hodin vystoupí patron Medových slavností režisér Zdeněk Troška. Zavzpomíná na historky z filmování, na herce a herečky, se kterými točil, a na závěr s ním proběhne autogramiáda. Poté bude v prostorách tvrze probíhat volná zábava. Vstupné na tuto akci je 120,- Kč.

Na Medových slavnostech se bude točit medové pivo, návštěvníci budou moci ochutnat Troškovu Hoštickou medovinu a další medové produkty. „Výtěžek z prodeje této medoviny je používán na opravu tvrze. Pan Troška se vzdal všech honorářů pro tuto věc. S prodejem medoviny a s její propagací nám také pomáhá předseda občanského sdružení Vítkův hrádek Miroslav Kovačičín,“ dodává majitel tvrze.

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: MS | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

01.12.2019: Koncert kapely Učedníci / Annín – Mouřenec, kostel sv. Mořice
křesťanský folk, od 14 hodin. www.pratelemourence.cz

30.11.2019: Benefiční koncert Ireny Budweiserové / Dobrá Voda u Hartmanic, kostel sv. Vintíře
koncert od 16 hodin, získané finanční prostředky budou použity k vytvoření pietního místa v prostoru bývalé kaple sv. Šebestiána. na Stodůlkách. www.sumavskecesty.cz

30.11.2019: Vánoční trhy / Vimperk, MěKS
vánoční charitativní bazar od 8 hodin, adventní řemeslný trh v Rožmberské ulici od 9 hodin, zvonkový průvod a rozsvícení vánočního stromu od 16.30 hodin. www.meks-vimperk.com

30.11.2019: Nebíčko a peklíčko / hrad Rabí
Přijďte oslavit svátek sv. Mikuláše na hrad Rabí. Co vás čeká? V nebi plném andílků si pohrajete a zasoutěžíte v několika andělských zastaveních. U nebeské brány pak můžete pošeptat do ucha sv. Mikuláši svá tajná vánoční přání, od 12 do 16 hodin. www.hrad-rabi.eu

29.11.2019: Adventní Faux Pas / Hrádek u Sušice, zámecká kaple sv. Valburgy
koncert dámského pěveckého souboru v 19 hodin. www.zamekhradek.cz

29.11.2019: Divadelní detektivní hra Plynové lampy / Chanovice
Divadelní soubor Tyjátr Horažďovice uvede v KD Chanovice od 19 hodin anglickou divadelní detektivní hru Plynové Lampy, dle knižní předlohy Patricka Hamiltona.jméno:
heslo:

Nová registrace


Modrava a okolí - 6

zobrazení: 6029
známka: 0

Výlet údoím Ostružné
Gerlův dvůr
zobrazení: 2616
známka: 0

Kostel na Javorné
Kostel na Javorné
zobrazení: 2629
známka: 0

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě