Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


AKTUALITY

* Na Březníku bude od Vánoc do konce dubna otevřeno každý den

Vydáno dne 21. 11. 2012 (2353 přečtení)

Hájenka Březník Správa Národního parku chce vyjít vstříc všem milovníkům běžecké stopy a zimní Šumavy.

V restauraci v hájovně na Březníku u Modravy teď bude možné dát si čaj nebo polévku každý den. Provoz tu začne po Vánocích. Správa parku tu chce příští rok zrekonstruovat a rozšířit zdejší informační středisko.

Dát si teplý čaj, sednout si do vyhřáté místnosti a zadívat se do jedné z nejhezčích částí Šumavy - na Luzenské údolí. Ještě na začátku loňské zimy to bylo něco nemyslitelného. Pak správa parku otevřela hájenku alespoň o víkendech. Letos už to bude díky velkému zájmu turistů otevřeno každý den.

Březnická hájovna v ziměBřeznická hájenka stojí nad Luzenským údolím, kudy každý rok projdou desítky tisíc turistů. Protože hájovna byla postavena nedaleko hraničního přechodu Modrý sloup, tak jsou to turisté jak z německé, tak i z české části Šumavy.

Léta ji Správa Národního parku Šumava využívala jen minimálně. V unikátně zachovalé hájovně z poloviny 19. století je informační středisko, které mohli turisté navštěvovat do konce října.

Již loni v zimě tu ale začalo fungovat občerstvení, které ale bylo otevřené jen o víkendech. Návštěvníci tuto možnost uvítali. Tento rok budou možnosti ještě příznivější.

„Chceme pro tento rok vyjít vstříc všem milovníkům běžeckého lyžování a zimní Šumavy a umožníme, aby v hájence fungovalo občerstvení i během pracovního týdne. Otevřeno bude poprvé po Vánocích,“ uvádí Jiří Mánek, ředitel Správy Národního parku Šumava.

Z důvodu nedostatečně proškoleného vlastního personálu pronajme správa parku restauraci obci Modrava – na zkoušku jen do konce dubna příštího roku. Obec Modrava pravidelně protahuje rolbou běžecké stopy a bude tak na Březník snadno dovážet i potřebné zboží. „Osobně jsem velmi rád, že si běžkaři mohou na Březníku už druhý rok po sobě vychutnat teplý čaj nebo polévku. Sám to s rodinou hojně využívám,“ říká Jiří Mánek, ředitel Správy NP a CHKO Šumava.

Budova bývalé březnické hájenky samozřejmě dál zůstává v majetku Správy Národního parku Šumava. „V horizontu dvou let chceme v jedné z bývalých hospodářských budov udělat moderní informační středisko,“ říká Pavel Pechoušek, mluvčí Správy Národního parku Šumava. „Současná podoba informačního střediska je nevyhovující. Je nemoderní a zastaralé. Nově bude informační středisko zaměřené na život na Šumavě, na soužití člověka s přírodou, na to, jak člověk Šumavu v průběhu let osídloval a jak se s místní drsnou přírodou sžíval.


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: MK | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

29.09.2020: Přednáška "čím se u nás platilo" / Prachatice, muzeum
Přednáší PhDr. Jiří Chvojka, emeritní numismatik Jihočeského muzea v Českých Budějovicích; od 17 do 19 hodin; po přednášce máte příležitost zjistit hodnotu starých mincí a bankovek, které schováváte doma. Program přednášek na aktuální sezónu najdete na webu www.prachatickemuzeum.cz

27.09.2020: Tradiční soutěž v tlučení špačků / Stožec
Soutěž je určena všem, co se rádi baví a nebojí se do toho praštit. Letos se opět bude soutěžit ve dvou kategoriích – muži a ženy (již od 12 let). Jako každý rok čekají na vítěze netradiční ceny. Zkušební odpaly od 13 hodin.

26.09.2020: Pracovní kurz: "Tiffany vitráže" / Klatovy, muzeum
do 27. 9. - kurz pod vedením Štěpánky Kašparové; přednáškový sál od 9 do 15 hodin. Předběžné přihlášky přijímá a další případné podrobnosti vám sdělí Mgr. Ivana Sieberová, která kurzy organizačně zajišťuje, na telefonu 376 326 354 či 732 833 770, nebo mailem sieberova.muzeum@email.cz Kurzovné je splatné vždy nejpozději týden předem. Kurzovné činí 650,- Kč

22.09.2020: Škrtněte si prosím / Sušice, kino
Zábavná talkshow Radka Nakládala, hosty budou Přemysl Čech - redaktor a moderátor České televize; Jan Gábor - majitel Ateliéru skla, Galerie Gábor a sklářské huti v Sušici. Začátek od 19 hodin, předprodej vstupenek na www.kinosusice.cz

19.09.2020: NaturVision - týden přírody / Vimperk
do 26.9. filmová přehlídka z festivalů o zvířatech a přírodě, cestopisná přednáška, komentované vycházky, duel ředitelů NP Šumava a NP Bavorský les. Více informací naleznete na stránkách organizátorů: Město Vimperk, Správa NP Šumava, MěKS Vimperk.

11.09.2020: Šumavské Kašperské Hory / Kašperské Hory, náměstí
do 12. 9. 2020 tradiční historické slavnosti města, pestrý kulturní program pro děti i dospělé. www.kasphory.czjméno:
heslo:

Nová registrace


rozcestnik v obci Javorna
rozcestník v obci Javorná
zobrazení: 3381
známka: 0

Srní a okolí - 6
Srní a okolí
zobrazení: 7771
známka: 0

Sudslavická naučná stezka - 2
Sudslavická naučná stezka
zobrazení: 7588
známka: 0

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě