Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


AKTUALITY

* Na Lipensku vrcholí přípravy na zimní sezónu

Vydáno dne 07. 10. 2010 (3680 přečtení)

pripravy na sezonu Lipno Lipensko se v těchto dnech připravuje na nadcházející zimní sezónu, která opět potěší milovníky lyžování a snowboardingu několika novinkami. Přestože se zde teprve nedávno skončilo s letními radovánkami, vlekaři Skiareálu Lipno – největšího jihočeského lyžařského střediska - jsou zaměstnáni prací na revizi lanovky a instalaci pojízdných koberců ve výukovém hřišti Foxpark.

„Postupujeme dle stanoveného harmonogramu. Už během letní sezóny prošly revizí dvě ze tří čtyřsedačkových lanovek a totéž nyní čeká hlavní lanovku, která vozí lyžaře z parkoviště na vrchol Kramolín,“ řekl Antonín Kolář, provozní vedoucí Skiareálu Lipno.

Do konce tohoto týdne budou nainstalovány tři pojízdné koberce do hřiště Foxpark, které je českým nejmodernějším výukovým hřištěm s pohádkovými slalomovými dráhami či kolotočem. „Pak přijde na řadu kontrola hlavní lanovky a rozmístění čtyřiceti sněžných děl na sjezdové tratě,“ podotkl Kolář. Největší jihočeský skiareál tak bude od poloviny října připraven na umělé zasněžování sjezdovek. „Pokud to dovolí mrazy, můžeme začít zasněžovat už třeba příští týden,“ řekl Kolář.

Na Lipně využívají jeden z nejlepších zasněžovacích systémů v České republice. „Během pěti mrazivých dnů jsme schopni zasněžit sjezdovky tak, abychom je mohli zprovoznit,“ doplnil mistr zasněžování Radek Krátký.

Stejně jako v předchozích letech i letošní zimní sezóna přinese řadu novinek. „Lyžaře potěší fakt, že i přes vzrůstající ceny energií nebudeme zdražovat ceny skipasů a naopak ve spolupráci s ubytovateli zlevníme lyžařské pobyty mimo hlavní sezónu. Chceme tím zvýšit návštěvnost regionu po celou zimu“, řekl Martin Řezáč z marketingového oddělení společnosti Lipno Servis. Každý, komu ještě nebylo 19 let, si na Lipně jako v jediném českém pětihvězdičkovém lyžařském středisku zalyžuje za dětské ceny a děti do 5 let budou lyžovat za symbolickou dvacetikorunu.

„ Pro začínající lyžaře jsme připravili nový druh lyžařské výuky, takzvaný zábavný intenzivní kurz, který bude levnější než privátní výuka a přitom stejně efektivní. Více zábavy slibuje i snowpark se snowcrossovou dráhou, kde ze sněhu nastříkáme nové překážky, boule a populární houpáčky. Na Lipně si letos také užijí handicapovaní lyžaři, pro které bude připraveno speciální lyžařské vybavení,“ uzavřel výčet novinek Řezáč.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: DN | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Martin Řezáč, Lipnoservis s.r.o. |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

28.02.2020: Ruční výroba skleněných korálků / Kašperské Hory, IS a SEV NP
Co to byly páteříky a jak se vyrábějí vinuté perly? Přijďte se seznámit s výrobkem Šumava – originální produkt, poslechnout si mnoho zajímavého o historii sklářství na Šumavě a podívat se na celý postup výroby skleněného korálku. Sami se pak můžete pokusit o výrobu svého zářivého pokladu, od 13 do 17 hodin. www.npsumava.cz

23.02.2020: Komentovaná prohlídka / Horažďovice, Přírodovědná stanice
www.ddm-hd.cz

22.02.2020: Masopustní průvod / Chanovice
od 12 hodin. www.chanovice.cz

22.02.2020: Masopust / Volary
od 13 hodin vychází průvod masek od radnice a obchází celé město dům od domu, masopust je zakončen ve společenském sále radnice, kde se od 19 hodin uskuteční masopustní veselice s pochováním basy. www.mestovolary.cz

14.02.2020: Emil Kintzl a jeho povídání o Šumavě / Dlouhá Ves, kino
přijďte si popovídat a něco se dozvědět o starých časech na Šumavě; pořádá spolek Živá obec Dlouhá Ves; od 18 hodin, vstupné 50 Kč

05.02.2020: Pohledy do krajiny – nejkrásnější treky Kanady / Kašperské Hory, IS a SEV NP Šumava
kanadské Rockies (Skalnaté hory) jsou snem snad všech cestovatelů. Great Divi-deTrail je 1200 km dlouhá cesta skrz ně, kterou ročně projde pouze 50 dobrodruhů. Hory! Bažiny! Komáři! Brody! Jezera! Žádná cesta! Déšť a dinosauři! Nevážné povídání s Martinem Úblem o tom, jak se neztratit v divočině, jak naplánovat cestu po Kanadě a proč netrhat medvědům borůvky; od 18 hodin. www.npsumava.czjméno:
heslo:

Nová registrace


Modrava a okolí - 3

zobrazení: 6763
známka: 0

Srní a okolí - 2
Srní a okolí
zobrazení: 7121
známka: 1.00

Sudslavická naučná stezka - 4
Sudslavická naučná stezka
zobrazení: 6791
známka: 0

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě