Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


AKTUALITY

* Nové číslo novin Doma na Šumavě

Vydáno dne 26. 06. 2009 (1947 přečtení)

Doma na ŠumavěVšichni milovníci Šumavy, kteří již netrpělivě očekávali vydání letního čísla novin Doma na Šumavě, se dočkali! Šesté číslo pololetních novin, které vydává Regionální rozvojová agentura Šumava (RRA Šumava) o. p. s. již od roku 2006, bude již začátkem prázdnin zdarma k dostání v turistických informačních centrech, u certifikovaných výrobců a poskytovatelů služeb, na distribučních místech v Praze, obecních úřadech a na prodejních místech certifikovaných výrobků. Již nyní si je můžete stáhnout zde Doma na Šumavě 6.

V novém čísle najdete přehled všech 58 šumavských řemeslných výrobků, potravinářských a zemědělských produktů, které jsou držiteli ochranné známky ŠUMAVA originální produkt®. Na Šumavě se také velmi úspěšně rozběhla certifikace služeb, a tak se v novinách můžete seznámit s 9 ubytovacími a stravovacími zařízeními, která se mohou pochlubit stejnou značkou, jakou nosí šumavské výrobky.
Abyste se na Šumavě nenudili, najdete zde tipy na zajímavá místa, která určitě stojí za to navštívit. Dočtete se o pohádkové chalupě v Mlázovech, nouzových nocovištích v Národním parku Šumava, prohlídkových trasách na hradě Kašperk, Velhartice nebo na zámku v Rožmberku nad Vltavou, nově otevřené interaktivní dílně „Návrat k tradicím“, nebo novinkách v Muzeu techniky a řemesel v Kolovči.
Prostřednictvím novin také můžete zavítat do návštěvnicky atraktivních míst na území Bavorského lesa – do měst Regenu a Zwieselu, Bad Füssingu, sklárny Joska nebo na Velký Javor. Nepochybně se Vám také se bude hodit seznam turistických informačních center nejen na Šumavě, ale také v Bavorském lese.

Noviny Doma na Šumavě vycházejí v nákladu 25.000 ks, z toho 5.000 ks bude vydáno v německém jazyce. Jejich vydání je spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj Investice do vaší budoucnosti.

Prostřednictvím novin Doma na Šumavě přijměte naše pozvání na Šumavu, která Vás okouzlí v každém ročním období…

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: KU | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

28.02.2020: Ruční výroba skleněných korálků / Kašperské Hory, IS a SEV NP
Co to byly páteříky a jak se vyrábějí vinuté perly? Přijďte se seznámit s výrobkem Šumava – originální produkt, poslechnout si mnoho zajímavého o historii sklářství na Šumavě a podívat se na celý postup výroby skleněného korálku. Sami se pak můžete pokusit o výrobu svého zářivého pokladu, od 13 do 17 hodin. www.npsumava.cz

23.02.2020: Komentovaná prohlídka / Horažďovice, Přírodovědná stanice
www.ddm-hd.cz

22.02.2020: Masopustní průvod / Chanovice
od 12 hodin. www.chanovice.cz

22.02.2020: Masopust / Volary
od 13 hodin vychází průvod masek od radnice a obchází celé město dům od domu, masopust je zakončen ve společenském sále radnice, kde se od 19 hodin uskuteční masopustní veselice s pochováním basy. www.mestovolary.cz

14.02.2020: Emil Kintzl a jeho povídání o Šumavě / Dlouhá Ves, kino
přijďte si popovídat a něco se dozvědět o starých časech na Šumavě; pořádá spolek Živá obec Dlouhá Ves; od 18 hodin, vstupné 50 Kč

05.02.2020: Pohledy do krajiny – nejkrásnější treky Kanady / Kašperské Hory, IS a SEV NP Šumava
kanadské Rockies (Skalnaté hory) jsou snem snad všech cestovatelů. Great Divi-deTrail je 1200 km dlouhá cesta skrz ně, kterou ročně projde pouze 50 dobrodruhů. Hory! Bažiny! Komáři! Brody! Jezera! Žádná cesta! Déšť a dinosauři! Nevážné povídání s Martinem Úblem o tom, jak se neztratit v divočině, jak naplánovat cestu po Kanadě a proč netrhat medvědům borůvky; od 18 hodin. www.npsumava.czjméno:
heslo:

Nová registrace


Sudslavická naučná stezka - 5
Sudslavická naučná stezka
zobrazení: 6885
známka: 0

Šumavská zákoutí - 3
Šumavská zákoutí
zobrazení: 7654
známka: 1.00

na stezce Duch pralesa
na stezce Duch pralesa
zobrazení: 6135
známka: 0

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě