Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


AKTUALITY

* O víkendu si ve Skiareálu Lipno užijí také běžkaři

Vydáno dne 27. 01. 2011 (1661 přečtení)

Lipno Výborné sněhové podmínky s lyžováním na čerstvém prašanu, bohatý zábavný program a upravené běžecké trasy. To vše čekám příznivce zimních radovánek ve Skiareálu Lipno.

Na sjezdovkách leží až 90 cm sněhu s vrstvou prašanu a otevřeny jsou všechny tratě v délce 8,2 km. V provozu jsou všechny lanovka a pojízdné koberce ve Foxparku. Skiareál je v provozu denně od 8.30 do 16.00 a od 18.00 do 21.00. Všichni do 18 let lyžují za dětské ceny a děti do 5 let obdrží skipas za symbolických 20 Kč.

Pro běžkaře je upraven 17 km dlouhý okruh na frymburských loukách a na trase je možné se občerstvit v bufetu s domácími pochoutkami. Okolo Alpské vyhlídky je najet červený okruh v délce 10 km.

Na Lipno o víkendu opět vyjedou skibusy s Č. Budějovic a skivlak Yeti z Tábora, jehož cestující obdrží slevu 30% na skipas. Mezi Frymburkem a Lipnem nad Vltavou denně jezdí bezplatný skibus vozící lyžaře až pod sjezdovku.

Během tohoto týdne připadlo přes 20 cm nového sněhu a na Lipně panují ideální podmínky. Na víkend je připraven zábavný program Milka Funpark, kde si budete moci vyzkoušet spoustu netradičních atrakcí a také ochutnat kousek sladké čokolády.

Už jste někdy jezdili s rádiově řízenými sněžnými skútry, běhali na tandemových lyžích nebo stříleli s „koulometem“ na cíl? Toto a spoustu dalšího budete moci vyzkoušet během poslední lednové soboty a neděle.

V sobotu si děti pohrají a zasoutěží v zábavném odpoledni s lišákem, a pokud si chytí svůj kroužek štěstí, mohou se těšit na krásné ceny. V neděli mohou šikovní malí lyžaři ochutnat ve Foxparku tvarohový dezert Lipánek a k tomu se vyfotit s naším maskotem kapitánem Lipánkem.

Zábavné dětské odpoledne ve Foxparku - v sobotu od 12:00 do 16:00 se děti ve Foxparku užijí s lišákem Foxem a kapitánem Lipánkem spoustu legrace. Společně si zacvičí, zatancují nebo zazpívají nějakou písničku nebo říkanku a na oplátku dostanou sladkou odměnu.

Házení výherních kroužků štěstí - chyťte si svůj kroužek štěstí, které hází lišák Foxík v sobotu v 15:45 ve Foxparku a vyhrajte báječné ceny. Soutěží se o skipasy na denní a večerní lyžování, poukázky na půjčení lyží, lyžařský servis, vstupenky do Aquaworldu a další ceny. Děti i tatínci budou nadšení z výhry poukázky na večerní rolbování Jezerní sjezdovky. Sednout si přímo do kokpitu s rolbařem a vyzkoušet rolbování sjezdovky je přece snem každého kluka!

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: MS | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

28.02.2020: Ruční výroba skleněných korálků / Kašperské Hory, IS a SEV NP
Co to byly páteříky a jak se vyrábějí vinuté perly? Přijďte se seznámit s výrobkem Šumava – originální produkt, poslechnout si mnoho zajímavého o historii sklářství na Šumavě a podívat se na celý postup výroby skleněného korálku. Sami se pak můžete pokusit o výrobu svého zářivého pokladu, od 13 do 17 hodin. www.npsumava.cz

23.02.2020: Komentovaná prohlídka / Horažďovice, Přírodovědná stanice
www.ddm-hd.cz

22.02.2020: Masopustní průvod / Chanovice
od 12 hodin. www.chanovice.cz

22.02.2020: Masopust / Volary
od 13 hodin vychází průvod masek od radnice a obchází celé město dům od domu, masopust je zakončen ve společenském sále radnice, kde se od 19 hodin uskuteční masopustní veselice s pochováním basy. www.mestovolary.cz

14.02.2020: Emil Kintzl a jeho povídání o Šumavě / Dlouhá Ves, kino
přijďte si popovídat a něco se dozvědět o starých časech na Šumavě; pořádá spolek Živá obec Dlouhá Ves; od 18 hodin, vstupné 50 Kč

05.02.2020: Pohledy do krajiny – nejkrásnější treky Kanady / Kašperské Hory, IS a SEV NP Šumava
kanadské Rockies (Skalnaté hory) jsou snem snad všech cestovatelů. Great Divi-deTrail je 1200 km dlouhá cesta skrz ně, kterou ročně projde pouze 50 dobrodruhů. Hory! Bažiny! Komáři! Brody! Jezera! Žádná cesta! Déšť a dinosauři! Nevážné povídání s Martinem Úblem o tom, jak se neztratit v divočině, jak naplánovat cestu po Kanadě a proč netrhat medvědům borůvky; od 18 hodin. www.npsumava.czjméno:
heslo:

Nová registrace


rozcestnik v obci Javorna
rozcestník v obci Javorná
zobrazení: 2660
známka: 0

Sudslavická naučná stezka - 12
Sudslavická naučná stezka
zobrazení: 7136
známka: 0

soubor šumavských roubených staveb - 7
soubor šumavských roubených staveb
zobrazení: 6984
známka: 1.44

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě