Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


Czech

* Po roce se opět vrací Xterra triatlon do Prachatic

Vydáno dne 20. 07. 2011 (2446 přečtení)

Závod kolJiž tuto sobotu 23. 7. 2011 proběhne v Prachaticích jeden z největších sportovních podniků roku. Třiadvacátého července ovládne město druhý ročník závodu Xterra Prachatice, který je součástí českého poháru v triatlonu a Xterra Czech tour 2011.

Xterra není pouze špičkový sportovní podnik, snaží se nabídnout sportovně-společenské vyžití široké veřejnosti. Do všech závodů dne se může přihlásit naprosto kdokoli, navíc pro nesportovce je připraven doprovodný program na celý den. A v čem se vlastně bude soutěžit? Hlavní závod dne se skládá z 1km plavání v Křišťanovickém rybníku, 33 km na horském kole v okolí města a z 10km terénního běhu. Pro ty, kteří si nevěří na celou trasu, bude připravena Xterra Easy o délkách tratí 0,3-12-4, pro specialisty na jednu disciplínu štafety o pohár starosty města Prachatice ing. Martina Malého a pro nejmenší dětské závody v běhu a duatlonu.

Centrum celého závodu bude na Velkém náměstí v Prachaticích. Vyroste zde velký stan, bude možno zakoupit něco k jídlu a pití, vyzkoušet si nové modely kol a celým dnem bude diváky provázet moderátor. A bude se rozhodně na co koukat! Nejlepší čeští triatlonisté dvakrát náměstím projedou na kole, v depu zde poté odloží své stroje a vydají se na běh. Poté zde proběhnou do druhého pětikilometrového okruhu, aby zde závod dokončili pod cílovou bránou. Po skončení závodu a vyhlášení výsledků na všechny čeká živá hudba do nočních hodin a to vše zcela zdarma.

Že je prachatická Xterra špičkovým závodem dokazují nejen ohlasy závodníků na minulý ročník, ale také patronát naší nejlepší bikerky a prachatické rodačky Katky Nash Hanušové a jednoho z nejúspěšnějších českých triatletů historie a otce české Xterry Michala Pilouška. Prestiž závodu navíc letos umocňují rekordní finanční odměny v celkové výši 47000 CZK, které si rozdělí nejen nejlepší profesionálové, ale také rodinné teamy, novinářská družstva a triatlonové oddíly.

Dopravu Xterra nijak zvlášť neomezí, uzavřené zůstane po celý den pouze Velké náměstí, přilehlé ulice nebudou uzavřeny, pouze na nich dojde k regulaci provozu. Veškeré další informace, přihlášku i fotky z loňského závodu najdou zájemci na stránce www.xterra.cz , ale také na facebookovém profilu Xterra Prachatice. Celý závod je pořádán ve spolupráci s městem Prachatice a KIS Prachatice.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: DN | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

29.09.2020: Přednáška "čím se u nás platilo" / Prachatice, muzeum
Přednáší PhDr. Jiří Chvojka, emeritní numismatik Jihočeského muzea v Českých Budějovicích; od 17 do 19 hodin; po přednášce máte příležitost zjistit hodnotu starých mincí a bankovek, které schováváte doma. Program přednášek na aktuální sezónu najdete na webu www.prachatickemuzeum.cz

27.09.2020: Tradiční soutěž v tlučení špačků / Stožec
Soutěž je určena všem, co se rádi baví a nebojí se do toho praštit. Letos se opět bude soutěžit ve dvou kategoriích – muži a ženy (již od 12 let). Jako každý rok čekají na vítěze netradiční ceny. Zkušební odpaly od 13 hodin.

26.09.2020: Pracovní kurz: "Tiffany vitráže" / Klatovy, muzeum
do 27. 9. - kurz pod vedením Štěpánky Kašparové; přednáškový sál od 9 do 15 hodin. Předběžné přihlášky přijímá a další případné podrobnosti vám sdělí Mgr. Ivana Sieberová, která kurzy organizačně zajišťuje, na telefonu 376 326 354 či 732 833 770, nebo mailem sieberova.muzeum@email.cz Kurzovné je splatné vždy nejpozději týden předem. Kurzovné činí 650,- Kč

22.09.2020: Škrtněte si prosím / Sušice, kino
Zábavná talkshow Radka Nakládala, hosty budou Přemysl Čech - redaktor a moderátor České televize; Jan Gábor - majitel Ateliéru skla, Galerie Gábor a sklářské huti v Sušici. Začátek od 19 hodin, předprodej vstupenek na www.kinosusice.cz

19.09.2020: NaturVision - týden přírody / Vimperk
do 26.9. filmová přehlídka z festivalů o zvířatech a přírodě, cestopisná přednáška, komentované vycházky, duel ředitelů NP Šumava a NP Bavorský les. Více informací naleznete na stránkách organizátorů: Město Vimperk, Správa NP Šumava, MěKS Vimperk.

11.09.2020: Šumavské Kašperské Hory / Kašperské Hory, náměstí
do 12. 9. 2020 tradiční historické slavnosti města, pestrý kulturní program pro děti i dospělé. www.kasphory.cz

Neexistuji vhodna data!jméno:
heslo:

Nová registrace


Modrava a okolí - 4

zobrazení: 7357
známka: 1.00

Sudslavická naučná stezka - 6
Sudslavická naučná stezka
zobrazení: 7425
známka: 0

Sudslavická naučná stezka - 2
Sudslavická naučná stezka
zobrazení: 8212
známka: 1.50

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě