Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


AKTUALITY

* Podmínky pro lyžování jsou před víkendem příznivé

Vydáno dne 06. 03. 2009 (1607 přečtení)

Pokud míříte o víkendu za zimními radovánkami na Šumavu, čekají vás kvalitní lyžařské podmínky. Na většině sjezdovek je i přes oblevu dostatečné množství sněhu a upravují se i běžecké tratě.


Lyžařský areál Zadov
Na svazích kolem Churáňova a Zadova leží kolem šedesáti až osmdesáti centimetrů sněhu. Vleky a lanovky jsou v provozu od 8.30 do 16.00 hod, na Kobyle je večerní lyžování od 18 do 21 hod. V sobotu bude pro veřejnost omezený provoz na jedné ze sjezdovek na Kobyle kvůli pořádání závodů ve snowboardcrossu a skicrossu.
Pro běžkaře by mělo být upraveno přes padesát kilometrů stop.

Javorník
I přes značnou oblevu jsou lyžařské podmínky v areálu stále dobré. Vleky jsou v provozu každý den od 9 do 16 hod, večerní lyžování od 18 do 21 hodin kromě neděle.

Kvilda
Na sjezdovkách leží okolo šedesáti centimetrů sněhu, vleky jezdí o víkendu od 9 do 12 a od 13 do 16 hod.
Protažené tratě pro běžkaře jsou ve velmi dobrém stavu, můžete se po nich vydat například na Horskou Kvildu nebo na prameny Vltavy.

České Žleby
Obě sjezdovky mají dostatek sněhu, vleky jsou v provozu denně od 9 do 16 hodin. V sobotu se zde navíc pořádá karneval – začátek je ve 13 hodin, pro děti jsou připraveny soutěže a každá maska bude odměněna permanentkou zdarma.

Libínské Sedlo
Na sjezdovce leží okolo sedmdesáti centimetrů mokrého sněhu, který je na některých místech zmrzlý. Provozní doba vleků je v sobotu a neděli od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin.

Kašperské Hory
Místní areál slibuje výborné podmínky a kolem 80 centimetrů upraveného sněhu.

Kubova Huť
Pokud si chcete jet o víkendu zalyžovat na Kubovu Huť, doporučujeme se nejdříve podívat na internetové stránky zdejšího areálu, zda budou kvůli oblevě vleky v provozu.

Horní Vltavice
Velmi dobré podmínky pro lyžování hlásí areál v Horní Vltavici, na sjezdovkách leží padesát až šedesát centimetrů sněhu a v provozu by měly být všechny tři vleky (o víkendu od 8.30 do 16.00 hodin).

Železná Ruda
Lyžařské areály v Železné Rudě nabízejí na sjezdovkách více než půl metru sněhu, v areálu na Špičáku leží dokonce až metr sněhu.
Na běžeckých stopách je asi 60 až 100 centimetrů sněhové pokrývky. Trasy se průběžně upravují, přesné informace najdou lyžaři na internetu.

Skiareál Lipno
Podmínky na lyžování jsou stále dobré, na sjezdovkách leží okolo sedmdesáti centimetrů sněhu a v provozu jsou všechny lanovky. Ve skiareáluse lyžuje za mimosezónní ceny.
Pro milovníky běžeckého lyžování jsou upraveny pro klasiku i bruslení dva okruhy u sjezdovek – červený (délka 10 km) a žlutý (délka 4 km), na frymburských loukách je připraveno 12 kilometů stop pro klasický styl.

Zdroj: MF Dnes

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: KU | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

28.02.2020: Ruční výroba skleněných korálků / Kašperské Hory, IS a SEV NP
Co to byly páteříky a jak se vyrábějí vinuté perly? Přijďte se seznámit s výrobkem Šumava – originální produkt, poslechnout si mnoho zajímavého o historii sklářství na Šumavě a podívat se na celý postup výroby skleněného korálku. Sami se pak můžete pokusit o výrobu svého zářivého pokladu, od 13 do 17 hodin. www.npsumava.cz

23.02.2020: Komentovaná prohlídka / Horažďovice, Přírodovědná stanice
www.ddm-hd.cz

22.02.2020: Masopustní průvod / Chanovice
od 12 hodin. www.chanovice.cz

22.02.2020: Masopust / Volary
od 13 hodin vychází průvod masek od radnice a obchází celé město dům od domu, masopust je zakončen ve společenském sále radnice, kde se od 19 hodin uskuteční masopustní veselice s pochováním basy. www.mestovolary.cz

14.02.2020: Emil Kintzl a jeho povídání o Šumavě / Dlouhá Ves, kino
přijďte si popovídat a něco se dozvědět o starých časech na Šumavě; pořádá spolek Živá obec Dlouhá Ves; od 18 hodin, vstupné 50 Kč

05.02.2020: Pohledy do krajiny – nejkrásnější treky Kanady / Kašperské Hory, IS a SEV NP Šumava
kanadské Rockies (Skalnaté hory) jsou snem snad všech cestovatelů. Great Divi-deTrail je 1200 km dlouhá cesta skrz ně, kterou ročně projde pouze 50 dobrodruhů. Hory! Bažiny! Komáři! Brody! Jezera! Žádná cesta! Déšť a dinosauři! Nevážné povídání s Martinem Úblem o tom, jak se neztratit v divočině, jak naplánovat cestu po Kanadě a proč netrhat medvědům borůvky; od 18 hodin. www.npsumava.czjméno:
heslo:

Nová registrace


Sudslavická naučná stezka - 5
Sudslavická naučná stezka
zobrazení: 7523
známka: 2.00

na farmě ve Svinné
na farmě ve Svinné
zobrazení: 2847
známka: 0

Výlet údoím Ostružné
brod za Gerlovým dvorem směrem na Svinnou
zobrazení: 3361
známka: 0

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě