Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


AKTUALITY

* Pozvánka na akce do Annína a na Mouřenec

Vydáno dne 07. 08. 2015 (1607 přečtení)

žihelské dnyObec Annín zve na "Žihelské dny".

Do údolí u řeky Otavy zavítal na soustředění 35členný pěvecký sbor ze severoplzeňské Žihle. A nejen sbor. Přijela i žihelská obnovená zábavová kapela ELEKTRON. Skupina vystoupí dnes v 19 hodin v annínském autokempu (na terase u tamní restaurace). Zítra, v sobotu, vystoupí zmíněný Žihelský sbor od 21 hodin v kostele na Mouřenci.

Mouřenecká nocKostel na Mouřenci srdečně zve zítra, v sobotu 8. srpna od 19 hodin, na letošní druhou letní MOUŘENECKOU NOC.

Od 19 hodin zahraje uznávaný kytarový virtuöz Jan Irving (který mj. nedávno otevřel v Radnicích na Rokycansku müzickou kavárnu a restauraci La Boema). Zpěvem ho doprovodí Lenka Němečková. Po koncertu bude následovat pohádkové vystoupení Terezy Slavíkové známé pod jménem "teta Tereza".

Následovat bude krátká prohlídka kostela zaměřená na vzácné gotické fresky a od 21 hodin vystoupí Žihelský pěvecký smíšený sbor. Hosty tohoto koncertu budou lidé, kteří obnovili některé šumavské kaple a kostely - podnikatel Jakub Vinč& aacute;lek, který staví kapli ve Vatěticích kus od Mouřence a architekt Ivan Adam, který spolu s dalšími dobrovolníky obnovuje za minulého režimu zbořený kostel v Prášilech.

Na závěr Mouřenecké noci se mohou zájemci zúčastnit noční prohlídky kostela a kostnice. Kostel bude v tu dobu osvětlený pouze svíčkami. Vstupné na několikahodinový program je ryze dobrovolné. Akce má benefiční charakter - výtěžek půjde na chystanoui opravu mouřeneckých fresek. (viz přiložený plakát) druhý dětský den na mouřenci V neděli 9. srpna zve kostel na Mouřenci na letošní druhý dětský den.

V tamním kiosku U Střelené kachny vystoupí od 20 hodin sušická skupina Orchidea.Mouřenec dětem - děti Mouřenci II, tak se jmenuje komponovaný program, který začíná ve 14 hodin. Pro děti jsou připravené soutěže o ceny, dětské prohlídky, malí návštěvníci si mohou také namalovat kostel na Mouřenci a poslechnout si pohádkové a tajemné příběhy z historie tohoto šumavského kostelíku. Program je připravený i pro dospělé. V 16 hodin začne v kostele koncert skupiny Druhý pokus z Kašperských Hor. Děti mají vstup zdarma, dopělí mohou zaplatit dobrovolné vstupné. (viz přiložený plakát)

Dnes, v pátek 7. srpna, mohou lidé vyrazit také do kempu v Novém Městečku. V tamním kiosku U Střelené kachny vystoupí od 20 hodin sušická skupina Orchidea.

V sobotu nabízí kulturní program i Hotel Annín. Ve 20 hodin zde začíná koncert Filipa Gondolána a Patrika Jedličky.

Turisté a milovníci historie mohou zavítat do staré sklárny v Anníně. Mohou si zde prohlédnout nové sklářské muzeum. Otevřeno tady mají denně. V sobotu a v neděli od 9 do 13 hodin.

K návštěvě zve také sklářská galerie a brusírna skla Rajský dvůr u annínského koupaliště. Otevřeno mají ve všední dny a v sobotu do 16 hodin.

V provozu jsou oba annínské kempy (ATC Annín I a kemp "U mě dobrý", naplno běží i obecní kemp v Novém Městečku. V provozu je i nedávno čerstvě napuštěné koupaliště Ledvina u Annína s kioskem Čápovna. Využít můžete i služeb annínských penzionů nebo Hotelu Annín.

Největší osvěžení ale nabízí průzračně čistá řeka Otava a chládek najde každý samozřejmě v románsko-gotickém kostelu na Mouřenci!:-)

Annín, Mouřenec a další krásná místa v tomto koutu Šumavy se těší na Vaši návštěvu!

Hezký den, Lukáš Milota


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: MK | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

01.12.2019: Koncert kapely Učedníci / Annín – Mouřenec, kostel sv. Mořice
křesťanský folk, od 14 hodin. www.pratelemourence.cz

30.11.2019: Benefiční koncert Ireny Budweiserové / Dobrá Voda u Hartmanic, kostel sv. Vintíře
koncert od 16 hodin, získané finanční prostředky budou použity k vytvoření pietního místa v prostoru bývalé kaple sv. Šebestiána. na Stodůlkách. www.sumavskecesty.cz

30.11.2019: Vánoční trhy / Vimperk, MěKS
vánoční charitativní bazar od 8 hodin, adventní řemeslný trh v Rožmberské ulici od 9 hodin, zvonkový průvod a rozsvícení vánočního stromu od 16.30 hodin. www.meks-vimperk.com

30.11.2019: Nebíčko a peklíčko / hrad Rabí
Přijďte oslavit svátek sv. Mikuláše na hrad Rabí. Co vás čeká? V nebi plném andílků si pohrajete a zasoutěžíte v několika andělských zastaveních. U nebeské brány pak můžete pošeptat do ucha sv. Mikuláši svá tajná vánoční přání, od 12 do 16 hodin. www.hrad-rabi.eu

29.11.2019: Adventní Faux Pas / Hrádek u Sušice, zámecká kaple sv. Valburgy
koncert dámského pěveckého souboru v 19 hodin. www.zamekhradek.cz

23.11.2019: Šumava Litera / Vimperk, Zlatá hvězda a MěKS
festival regionální literatury, přednášky, besedy a galavečer. www.sumava-litera.czjméno:
heslo:

Nová registrace


Srní a okolí - 3
Srní a okolí
zobrazení: 7126
známka: 0

řopík u cesty k Boubínu
 Řopík (jinak též lehké opevnění vzor 37 z let 1935 - 37) na okraji Kubovy Hutě při cestě na Boubín
zobrazení: 3311
známka: 0

Sudslavická naučná stezka - 6
Sudslavická naučná stezka
zobrazení: 6321
známka: 0

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě