Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


AKTUALITY

* Prameny Vltavy vydaly mince z celého světa

Vydáno dne 10. 02. 2009 (2854 přečtení)

Pramen Vltavy, jenž se nachází poblíž šumavské Kvildy, vydal při pravidelném čistění zajímavou sbírku mincí. Jednou za dva až tři roky se provádí bez použití mechanizace odsátí dna. Kromě kalů, šišek a odpadků byla nalezena i sbírka mincí.

Jak je patrné z druhů nalezených mincí, navštívili Národní park Šumava turisté z celého světa. Převažuje česká měna a měny celé Evropy. Našly se však i mince ze vzdálených krajin jako je Mexiko, USA, Kanada, Austrálie, Izrael, ale také arabské mince.

České mince byly roztříděny a platné vráceny zpět do pramenů Vltavy. Neplatnou měnu pak předal v úterý 10. února 2009 referent informační a strážní služby Petr Šrail Zoologické zahradě v Plzni, která vyhlásila sbírku mincí a soutěž s názvem El condor pade.

„Jde o symboliku slov, kdy česká řeka Vltava předá dar České řece, což je název projektu plzeňské ZOO,“ řekl Petr Šrail. Bezmála 7000 kusů mincí v hodnotě 0,50 korun, 4300 kusů desetníků a 2400 kusů dvacetníků, převzal z rukou zástupce Národního parku a chráněné krajinné oblasti Šumava tiskový mluvčí Zoologické zahrady v Plzni Martin Vobruba.

„Finance, které formou sbírky získáme, použijeme pro chov kondorů havranovitých a na stavbu nové expozice,“ informovala přítomné Jiřina Zábranská, zástupkyně ředitele ZOO Plzeň. „Předpokládané náklady na přestavbu voliér jsou ve výši 400 tisíc korun a darované mince přispějí k tomu, že stavební práce bude možné zahájit v 2. polovině letošního roku,“ dodal Martin Vobruba.

Díky sbírce, do které přispěla také Správa Národního parku a chráněné krajinné oblasti Šumava, se mohou návštěvníci těšit nejen na nové prostory, ale i na další přírůstky v chovu, který nyní čítá na 7500 exemplářů.

Jana Zvettlerová, tiskový referent Správy NP a CHKO Šumava


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: MK | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

28.02.2020: Ruční výroba skleněných korálků / Kašperské Hory, IS a SEV NP
Co to byly páteříky a jak se vyrábějí vinuté perly? Přijďte se seznámit s výrobkem Šumava – originální produkt, poslechnout si mnoho zajímavého o historii sklářství na Šumavě a podívat se na celý postup výroby skleněného korálku. Sami se pak můžete pokusit o výrobu svého zářivého pokladu, od 13 do 17 hodin. www.npsumava.cz

23.02.2020: Komentovaná prohlídka / Horažďovice, Přírodovědná stanice
www.ddm-hd.cz

22.02.2020: Masopustní průvod / Chanovice
od 12 hodin. www.chanovice.cz

22.02.2020: Masopust / Volary
od 13 hodin vychází průvod masek od radnice a obchází celé město dům od domu, masopust je zakončen ve společenském sále radnice, kde se od 19 hodin uskuteční masopustní veselice s pochováním basy. www.mestovolary.cz

14.02.2020: Emil Kintzl a jeho povídání o Šumavě / Dlouhá Ves, kino
přijďte si popovídat a něco se dozvědět o starých časech na Šumavě; pořádá spolek Živá obec Dlouhá Ves; od 18 hodin, vstupné 50 Kč

05.02.2020: Pohledy do krajiny – nejkrásnější treky Kanady / Kašperské Hory, IS a SEV NP Šumava
kanadské Rockies (Skalnaté hory) jsou snem snad všech cestovatelů. Great Divi-deTrail je 1200 km dlouhá cesta skrz ně, kterou ročně projde pouze 50 dobrodruhů. Hory! Bažiny! Komáři! Brody! Jezera! Žádná cesta! Déšť a dinosauři! Nevážné povídání s Martinem Úblem o tom, jak se neztratit v divočině, jak naplánovat cestu po Kanadě a proč netrhat medvědům borůvky; od 18 hodin. www.npsumava.czjméno:
heslo:

Nová registrace


Potok
Potok
zobrazení: 6286
známka: 1.00

Les cestou na Plechý
Les cestou na Plechý
zobrazení: 7159
známka: 2.00

lesní cesta zpět do Javorné
lesní cesta zpět do Javorné
zobrazení: 3332
známka: 0

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě