Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


Články

* Pro turisty je otevřena nová naučná stezka „Fenomény horské přírody"

Vydáno dne 06. 07. 2010 (2446 přečtení)

Příroda 1 Jednou z nejzajímavějších novinek letošní sezóny v NP Šumava je otevření nové naučné stezky, která vede k jednomu z mnoha pramenů řeky Vltavy. Ten se nachází nedaleko od současného, pro turisty dobře známého pramene na úpatí Černé Hory.

Po nové poválkové cestě, která je určena pouze pěším turistům, se dostanou návštěvníci NP Šumava až k prameni, který je vzdálený od modré turistické trasy Kvilda-Prameny Vltavy asi 60 m. Návštěvníci se cestou k prameni dozví i mnoho zajímavého na naučné stezce Fenomény horské přírody.

„Vše okolo je prameniště Vltavy, včetně rašeliniště dole. Tento pramen je ale nejkrásnější, nejzajímavější. Jsme přesvědčeni o tom, že je to výtok z odvodňovací štoly nějakého středověkého důlního díla. Stopy po dolování jsou patrné na východních a severních svazích Černé hory - jsou to staré otevřené lomy, dnes zarostlé lesem, podivné násypy a jámy, “ řekl Pavel Hubený, vedoucí sekce CHKO Šumava a náměstek ředitele Správy NP a CHKO Šumava.

Naučná stezka „Fenomény horské přírody" vede po celé délce cesty. Lidé se dozvědí více o zdejší přírodě - jak se vyvíjela, jak vypadá dnes a jak se bude vyvíjet v letech budoucích. Nedílnou součástí naučné stezky budou informační tabule o zdejší flóře – rostliny pak mohou návštěvníci vidět i podél cesty. V horní části stezky jsou informace také o tom, jakým způsobem ovlivňují lidé, vítr i kůrovec šumavské lesy.

„Naučná stezka je dalším z projektů, kterým se snažíme hostům NP přiblížit vysokou hodnotu šumavské přírody. Tuto lokalitu jsme nevybrali náhodou, zájem ze strany hostů NP o vznik této naučné stezky je letitý,“ řekl František Krejčí, ředitel Správy NP a CHKO Šumava.

Novou poválkovou cestu, na níž návštěvníky navede informační tabule, budou moci využít pouze pěší turisté.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: MS | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

28.02.2020: Ruční výroba skleněných korálků / Kašperské Hory, IS a SEV NP
Co to byly páteříky a jak se vyrábějí vinuté perly? Přijďte se seznámit s výrobkem Šumava – originální produkt, poslechnout si mnoho zajímavého o historii sklářství na Šumavě a podívat se na celý postup výroby skleněného korálku. Sami se pak můžete pokusit o výrobu svého zářivého pokladu, od 13 do 17 hodin. www.npsumava.cz

23.02.2020: Komentovaná prohlídka / Horažďovice, Přírodovědná stanice
www.ddm-hd.cz

22.02.2020: Masopustní průvod / Chanovice
od 12 hodin. www.chanovice.cz

22.02.2020: Masopust / Volary
od 13 hodin vychází průvod masek od radnice a obchází celé město dům od domu, masopust je zakončen ve společenském sále radnice, kde se od 19 hodin uskuteční masopustní veselice s pochováním basy. www.mestovolary.cz

14.02.2020: Emil Kintzl a jeho povídání o Šumavě / Dlouhá Ves, kino
přijďte si popovídat a něco se dozvědět o starých časech na Šumavě; pořádá spolek Živá obec Dlouhá Ves; od 18 hodin, vstupné 50 Kč

05.02.2020: Pohledy do krajiny – nejkrásnější treky Kanady / Kašperské Hory, IS a SEV NP Šumava
kanadské Rockies (Skalnaté hory) jsou snem snad všech cestovatelů. Great Divi-deTrail je 1200 km dlouhá cesta skrz ně, kterou ročně projde pouze 50 dobrodruhů. Hory! Bažiny! Komáři! Brody! Jezera! Žádná cesta! Déšť a dinosauři! Nevážné povídání s Martinem Úblem o tom, jak se neztratit v divočině, jak naplánovat cestu po Kanadě a proč netrhat medvědům borůvky; od 18 hodin. www.npsumava.czjméno:
heslo:

Nová registrace


Svatobor
Svatobor
zobrazení: 8724
známka: 2.00

Sudslavická naučná stezka - 11
Sudslavická naučná stezka
zobrazení: 7283
známka: 0

Jonův kámen - 2
rozhraní revírů na Boubíně
zobrazení: 3495
známka: 0

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě