Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


Czech

* Projekt „Průvodci za šumavskou divočinou“ začne fungovat na začátku srpna

Vydáno dne 28. 07. 2008 (1727 přečtení)

Nový návštěvnický projekt Správy NP a CHKO Šumava „Průvodci za šumavskou divočinou“ se na základě výjimky vlády rozběhne začátkem srpna. Vláda udělila Národnímu parku Šumava výjimku na své schůzi 23.7.2008 (Usnesení vlády č. 943/2008, které do 31.10.2008 povoluje výjimku ze základnách ochranných podmínek NPŠ pro poznávací akce s odborným výkladem). Návštěvnická veřejnost se bude moci díky tomu podívat pod odborným dohledem do tzv. klidových území parku, což jsou zvlášť citlivé lokality, kde je omezen vstup. S přijetím nového Návštěvního řádu (pravděpodobně letos v září) se těmto klidovým územím začne říkat přesněji: Území domova zvířat či Území s omezeným vstupem.

V letošním roce bude na každou z těchto tras organizováno 7-14 doprovodů, a to mezi začátkem srpna a koncem října. Trasy doprovodů do divočiny povedou do celkem pěti lokalit: do kaňonu řeky Křemelná, do oblasti Vltavského luhu, do oblasti Trojmezné, Smrčiny a do Modravských slatí. Počet účastníků jedné vycházky bude omezen na 8-15 účastníků a každý z doprovodů bude spojen s poplatkem od 150-300 Kč, který je třeba zapravit předem. Celkem se na doprovody do divočiny dostane v letošním roce kolem 500 lidí, z toho do exponované oblasti Modravských slatí kolem 80. Zvlášť důležité je, že doprovody mají fixní dny i fixní trasu, kterou není možné krátit, např. do oblasti Modravských slatí jsou vytyčeny dvě trasy 25 a 27 km – první vede z Kvildy na Luzný a zpět na Modravu, druhá z Modravy přes horská vrchoviště až do unikátní bavorské pastviny Hochschachten a zpět na Modravu.

Některé trasy budou méně náročné, nejkratší je do Vltavského luhu, kde se půjde jen 6 km. Většina ostatních tras má kolem 15 km. Na Křemelnou se bude chodit každé druhé pondělí, do Vltavského luhu každou neděli, na Trojmeznou každý druhý čtvrtek, na Smrčinu také každý druhý čtvrtek a do oblasti Modravských slatí každé úterý, ale jen do konce září. Přihlásit se je možné buď osobně nebo telefonicky podle zvolené lokality. Pro Křemelnou na Informačním středisku Rokyta (tel. 376 599 009), pro Vltavský luh, Trojmeznou a Smrčinu na IS Stožec (tel. 388 335 014) a pro Modravské slatě na IS Kvilda (tel. 388 435 544). Všechny informace k doprovodům budou k dispozici na informačních střediscích Správy NP a CHKO Šumava nebo na www.npsumava.cz v oddíle „Pro návštěvníky a obyvatele“ a poddodíle „Turistika na Šumavě“.

Všechny doprovody mají vyšší nebo dokonce vysokou náročnost, konají se za každého počasí a půjde se s vyškolenými průvodci, kteří absolvovali kurs pořádaný Správou NP a CHKO Šumava a AV ČR v Českých Budějovicích. Ti poskytnou odborný výklad o navštívených lokalitách. Účast na každém doprovodu je na vlastní nebezpečí.

V případě jakýchkoli dotazů je třeba kontaktovat informační střediska správy parku, případně v kolizních situacích koordinátora projektu Josefa Štemberka na josef.stemberk@npsumava.cz nebo na telefonu 731 530 287.

25.7.2008

Zdroj: www.npsumava.cz

[Akt. známka: 5,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: KU | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

28.02.2020: Ruční výroba skleněných korálků / Kašperské Hory, IS a SEV NP
Co to byly páteříky a jak se vyrábějí vinuté perly? Přijďte se seznámit s výrobkem Šumava – originální produkt, poslechnout si mnoho zajímavého o historii sklářství na Šumavě a podívat se na celý postup výroby skleněného korálku. Sami se pak můžete pokusit o výrobu svého zářivého pokladu, od 13 do 17 hodin. www.npsumava.cz

23.02.2020: Komentovaná prohlídka / Horažďovice, Přírodovědná stanice
www.ddm-hd.cz

22.02.2020: Masopustní průvod / Chanovice
od 12 hodin. www.chanovice.cz

22.02.2020: Masopust / Volary
od 13 hodin vychází průvod masek od radnice a obchází celé město dům od domu, masopust je zakončen ve společenském sále radnice, kde se od 19 hodin uskuteční masopustní veselice s pochováním basy. www.mestovolary.cz

14.02.2020: Emil Kintzl a jeho povídání o Šumavě / Dlouhá Ves, kino
přijďte si popovídat a něco se dozvědět o starých časech na Šumavě; pořádá spolek Živá obec Dlouhá Ves; od 18 hodin, vstupné 50 Kč

05.02.2020: Pohledy do krajiny – nejkrásnější treky Kanady / Kašperské Hory, IS a SEV NP Šumava
kanadské Rockies (Skalnaté hory) jsou snem snad všech cestovatelů. Great Divi-deTrail je 1200 km dlouhá cesta skrz ně, kterou ročně projde pouze 50 dobrodruhů. Hory! Bažiny! Komáři! Brody! Jezera! Žádná cesta! Déšť a dinosauři! Nevážné povídání s Martinem Úblem o tom, jak se neztratit v divočině, jak naplánovat cestu po Kanadě a proč netrhat medvědům borůvky; od 18 hodin. www.npsumava.czjméno:
heslo:

Nová registrace


Sudslavická naučná stezka - 4
Sudslavická naučná stezka
zobrazení: 6968
známka: 0

Sudslavická naučná stezka - 6
Sudslavická naučná stezka
zobrazení: 6747
známka: 0

soubor šumavských roubených staveb - 5
soubor šumavských roubených staveb
zobrazení: 7514
známka: 2.50

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě