Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


Czech

* Projekt „Průvodci za šumavskou divočinou“ začne fungovat na začátku srpna

Vydáno dne 28. 07. 2008 (1529 přečtení)

Nový návštěvnický projekt Správy NP a CHKO Šumava „Průvodci za šumavskou divočinou“ se na základě výjimky vlády rozběhne začátkem srpna. Vláda udělila Národnímu parku Šumava výjimku na své schůzi 23.7.2008 (Usnesení vlády č. 943/2008, které do 31.10.2008 povoluje výjimku ze základnách ochranných podmínek NPŠ pro poznávací akce s odborným výkladem). Návštěvnická veřejnost se bude moci díky tomu podívat pod odborným dohledem do tzv. klidových území parku, což jsou zvlášť citlivé lokality, kde je omezen vstup. S přijetím nového Návštěvního řádu (pravděpodobně letos v září) se těmto klidovým územím začne říkat přesněji: Území domova zvířat či Území s omezeným vstupem.

V letošním roce bude na každou z těchto tras organizováno 7-14 doprovodů, a to mezi začátkem srpna a koncem října. Trasy doprovodů do divočiny povedou do celkem pěti lokalit: do kaňonu řeky Křemelná, do oblasti Vltavského luhu, do oblasti Trojmezné, Smrčiny a do Modravských slatí. Počet účastníků jedné vycházky bude omezen na 8-15 účastníků a každý z doprovodů bude spojen s poplatkem od 150-300 Kč, který je třeba zapravit předem. Celkem se na doprovody do divočiny dostane v letošním roce kolem 500 lidí, z toho do exponované oblasti Modravských slatí kolem 80. Zvlášť důležité je, že doprovody mají fixní dny i fixní trasu, kterou není možné krátit, např. do oblasti Modravských slatí jsou vytyčeny dvě trasy 25 a 27 km – první vede z Kvildy na Luzný a zpět na Modravu, druhá z Modravy přes horská vrchoviště až do unikátní bavorské pastviny Hochschachten a zpět na Modravu.

Některé trasy budou méně náročné, nejkratší je do Vltavského luhu, kde se půjde jen 6 km. Většina ostatních tras má kolem 15 km. Na Křemelnou se bude chodit každé druhé pondělí, do Vltavského luhu každou neděli, na Trojmeznou každý druhý čtvrtek, na Smrčinu také každý druhý čtvrtek a do oblasti Modravských slatí každé úterý, ale jen do konce září. Přihlásit se je možné buď osobně nebo telefonicky podle zvolené lokality. Pro Křemelnou na Informačním středisku Rokyta (tel. 376 599 009), pro Vltavský luh, Trojmeznou a Smrčinu na IS Stožec (tel. 388 335 014) a pro Modravské slatě na IS Kvilda (tel. 388 435 544). Všechny informace k doprovodům budou k dispozici na informačních střediscích Správy NP a CHKO Šumava nebo na www.npsumava.cz v oddíle „Pro návštěvníky a obyvatele“ a poddodíle „Turistika na Šumavě“.

Všechny doprovody mají vyšší nebo dokonce vysokou náročnost, konají se za každého počasí a půjde se s vyškolenými průvodci, kteří absolvovali kurs pořádaný Správou NP a CHKO Šumava a AV ČR v Českých Budějovicích. Ti poskytnou odborný výklad o navštívených lokalitách. Účast na každém doprovodu je na vlastní nebezpečí.

V případě jakýchkoli dotazů je třeba kontaktovat informační střediska správy parku, případně v kolizních situacích koordinátora projektu Josefa Štemberka na josef.stemberk@npsumava.cz nebo na telefonu 731 530 287.

25.7.2008

Zdroj: www.npsumava.cz

[Akt. známka: 5,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: KU | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

01.12.2019: Koncert kapely Učedníci / Annín – Mouřenec, kostel sv. Mořice
křesťanský folk, od 14 hodin. www.pratelemourence.cz

30.11.2019: Benefiční koncert Ireny Budweiserové / Dobrá Voda u Hartmanic, kostel sv. Vintíře
koncert od 16 hodin, získané finanční prostředky budou použity k vytvoření pietního místa v prostoru bývalé kaple sv. Šebestiána. na Stodůlkách. www.sumavskecesty.cz

30.11.2019: Vánoční trhy / Vimperk, MěKS
vánoční charitativní bazar od 8 hodin, adventní řemeslný trh v Rožmberské ulici od 9 hodin, zvonkový průvod a rozsvícení vánočního stromu od 16.30 hodin. www.meks-vimperk.com

30.11.2019: Nebíčko a peklíčko / hrad Rabí
Přijďte oslavit svátek sv. Mikuláše na hrad Rabí. Co vás čeká? V nebi plném andílků si pohrajete a zasoutěžíte v několika andělských zastaveních. U nebeské brány pak můžete pošeptat do ucha sv. Mikuláši svá tajná vánoční přání, od 12 do 16 hodin. www.hrad-rabi.eu

29.11.2019: Adventní Faux Pas / Hrádek u Sušice, zámecká kaple sv. Valburgy
koncert dámského pěveckého souboru v 19 hodin. www.zamekhradek.cz

29.11.2019: Divadelní detektivní hra Plynové lampy / Chanovice
Divadelní soubor Tyjátr Horažďovice uvede v KD Chanovice od 19 hodin anglickou divadelní detektivní hru Plynové Lampy, dle knižní předlohy Patricka Hamiltona.jméno:
heslo:

Nová registrace


Stachy kostel
první sníh říjen 2012
zobrazení: 4447
známka: 1.00

Sudslavická naučná stezka - 4
Sudslavická naučná stezka
zobrazení: 6572
známka: 0

Pohled z Plechého do Rakous
Pohled z Plechého do Rakous na pláň vyporáženou v důsledku kalamity kůrovce na počátku 90.let
zobrazení: 5753
známka: 0

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě