Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


AKTUALITY

* Skiareál Lipno je připraven na příchod zimy

Vydáno dne 20. 10. 2010 (1758 přečtení)

Sněžné dělo na Lipně Připraveni! Toto hlásí provozovatelé Skiareálu Lipno, kteří v těchto dnech pozorně sledují předpověď počasí. Už tento týden by totiž mělo na Lipensku poprvé sněžit.

„Na příchod zimy se stejně jako všichni příznivci zimních radovánek moc těšíme. Během týdne jsme rozmístili na sjezdovky 40 sněžných děl a nyní už jen čekáme na to, až začne mrznout“, řekl mistr zasněžování Radek Krátký.

Zasněžovací systém na Lipně, který patří mezi nejmodernější mezi českými skiareály, představuje pro skiareál spolehlivou sněhovou jistotu.

„Tradičně silné a pravidelné mrazy přicházející od Lipenského jezera nám umožňují vytvořit si bohatou zásobu sněhu, díky které trvá zimní sezóna na Lipně až do počátku dubna“ doplnil Krátký.

Podle místních starousedlíků by letos měla zima dorazit dříve a tak provozovatelé největšího jihočeského skiareálu i podnikatelé na Lipensku věří, že nadcházející zimní sezóna bude minimálně stejně dobrá jako loňská rekordní. I proto, že skiareál nezvýšil ceny skipasů a připravil pro jeho návštěvníky opět několik novinek.

„Zlevnili jsme ve spolupráci s ubytovateli ceny pobytů se skipasem v mimosezóně, abychom zvýšili návštěvnost Lipensko po celou zimu, pro děti zavádíme nový zábavný druh lyžařské výuky a také umožníme handicapovaným osobám, aby si na Lipně mohli užít zimní radovánky bez bariér“ zmínil Martin Řezáč z marketingového oddělení společnosti LIPNO SERVIS s.r.o, která Skiareál Lipno provozuje.

Foto: Radek Krátký ze Skiareálu Lipno kontroluje sněžné dělo.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: MS | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

29.09.2020: Přednáška "čím se u nás platilo" / Prachatice, muzeum
Přednáší PhDr. Jiří Chvojka, emeritní numismatik Jihočeského muzea v Českých Budějovicích; od 17 do 19 hodin; po přednášce máte příležitost zjistit hodnotu starých mincí a bankovek, které schováváte doma. Program přednášek na aktuální sezónu najdete na webu www.prachatickemuzeum.cz

27.09.2020: Tradiční soutěž v tlučení špačků / Stožec
Soutěž je určena všem, co se rádi baví a nebojí se do toho praštit. Letos se opět bude soutěžit ve dvou kategoriích – muži a ženy (již od 12 let). Jako každý rok čekají na vítěze netradiční ceny. Zkušební odpaly od 13 hodin.

26.09.2020: Pracovní kurz: "Tiffany vitráže" / Klatovy, muzeum
do 27. 9. - kurz pod vedením Štěpánky Kašparové; přednáškový sál od 9 do 15 hodin. Předběžné přihlášky přijímá a další případné podrobnosti vám sdělí Mgr. Ivana Sieberová, která kurzy organizačně zajišťuje, na telefonu 376 326 354 či 732 833 770, nebo mailem sieberova.muzeum@email.cz Kurzovné je splatné vždy nejpozději týden předem. Kurzovné činí 650,- Kč

22.09.2020: Škrtněte si prosím / Sušice, kino
Zábavná talkshow Radka Nakládala, hosty budou Přemysl Čech - redaktor a moderátor České televize; Jan Gábor - majitel Ateliéru skla, Galerie Gábor a sklářské huti v Sušici. Začátek od 19 hodin, předprodej vstupenek na www.kinosusice.cz

19.09.2020: NaturVision - týden přírody / Vimperk
do 26.9. filmová přehlídka z festivalů o zvířatech a přírodě, cestopisná přednáška, komentované vycházky, duel ředitelů NP Šumava a NP Bavorský les. Více informací naleznete na stránkách organizátorů: Město Vimperk, Správa NP Šumava, MěKS Vimperk.

11.09.2020: Šumavské Kašperské Hory / Kašperské Hory, náměstí
do 12. 9. 2020 tradiční historické slavnosti města, pestrý kulturní program pro děti i dospělé. www.kasphory.cz

Neexistuji vhodna data!jméno:
heslo:

Nová registrace


soubor šumavských roubených staveb - 8
soubor šumavských roubených staveb
zobrazení: 7865
známka: 1.50

Šumavské zákoutí - 6
Šumavské zákoutí
zobrazení: 10513
známka: 1.13

procházka obcí Stachy
Hrob Josefa Klostermanna zvaného Rankl Sepp
zobrazení: 8114
známka: 1.00

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě