Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


AKTUALITY

* Slavnostní zahájení sezóny

Vydáno dne 26. 04. 2011 (3651 přečtení)

Netolice V neděli 1. května v 10.30 hodin jste všichni zváni do netolického muzea na slavnostní zahájení turistické sezony.

Expozice Muzea JUDr. Otakara Kudrny v Netolicích informuje o historii města a regionu. Můžete shlédnout lidový i měšťanský nábytek, nádherné výšivky, ukázky ze sbírek skla, porcelánu, cínu, ukázky řemesel a zemědělství. Uvidíte sbírku zbraní a sbírku dýmek, ukázku z rozsáhlé sbírky pohlednic. Pouze v netolickém muzeu je umístěn „óbrfrk“ – největší kreslený vtip u nás. Návštěvníky jistě upoutá interiér lidové světničky z 19. století nebo středověká studna přímo v objektu muzea. Na fotografiích můžete porovnat vzhled města Netolice dříve a dnes.

Budou zahájeny výstavy:
Václav Malina „PŘÍBĚH POSLEDNÍHO ROŽMBERKA“ a výstava muzea „VE STOPÁCH ROŽMBERSKÝCH RYBNÍKÁŘŮ“ .

Výstava „PŘÍBĚH POSLEDNÍHO ROŽMBERKA“ Vás jistě zaujme fotografiemi na motivy divadelní hry Jana Bora „Zuzana Vojířová“, kterou budete moci shlédnout na zámku Kratochvíle v rámci již XX. divadelního léta Spolku divadelních ochotníků TYL Netolice v zahradě zámku Kratochvíle. Můžete si zakoupit i Rožmberský kalendář, který nejen uchová upomínky na výstavu, ale i na nezapomenutelné jubilejní divadelní léto. Jistě bude vhodným dárkem i pro Vaše blízké. Výstava potrvá do 5. 6. 2011.

Výstava „VE STOPÁCH ROŽMBERSKÝCH RYBNÍKÁŘŮ“ je, jak už z názvu plyne, věnována rybníkářství, rožmberským rybníkářům, připomeneme si našeho rodáka Štěpánka Netolického, Jakuba Krčína a další rybářské tradice. Těšit se můžete i na naučný program nejen pro děti, mládež, ale i dospělé.

Odpoledne v 15 hodin si budete moci v salonku netolického muzea poslechnout „Renesanční koncert“ v podání Zámeckého tria, uspořádaného u příležitosti výročí Rožmberků.

V letošním roce budete mít možnost shlédnout nově upravenou část expozice, kde pro Vás bude mimo jiné připravena výstava „Věci první a poslední“.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: MS | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

28.02.2020: Ruční výroba skleněných korálků / Kašperské Hory, IS a SEV NP
Co to byly páteříky a jak se vyrábějí vinuté perly? Přijďte se seznámit s výrobkem Šumava – originální produkt, poslechnout si mnoho zajímavého o historii sklářství na Šumavě a podívat se na celý postup výroby skleněného korálku. Sami se pak můžete pokusit o výrobu svého zářivého pokladu, od 13 do 17 hodin. www.npsumava.cz

23.02.2020: Komentovaná prohlídka / Horažďovice, Přírodovědná stanice
www.ddm-hd.cz

22.02.2020: Masopustní průvod / Chanovice
od 12 hodin. www.chanovice.cz

22.02.2020: Masopust / Volary
od 13 hodin vychází průvod masek od radnice a obchází celé město dům od domu, masopust je zakončen ve společenském sále radnice, kde se od 19 hodin uskuteční masopustní veselice s pochováním basy. www.mestovolary.cz

14.02.2020: Emil Kintzl a jeho povídání o Šumavě / Dlouhá Ves, kino
přijďte si popovídat a něco se dozvědět o starých časech na Šumavě; pořádá spolek Živá obec Dlouhá Ves; od 18 hodin, vstupné 50 Kč

05.02.2020: Pohledy do krajiny – nejkrásnější treky Kanady / Kašperské Hory, IS a SEV NP Šumava
kanadské Rockies (Skalnaté hory) jsou snem snad všech cestovatelů. Great Divi-deTrail je 1200 km dlouhá cesta skrz ně, kterou ročně projde pouze 50 dobrodruhů. Hory! Bažiny! Komáři! Brody! Jezera! Žádná cesta! Déšť a dinosauři! Nevážné povídání s Martinem Úblem o tom, jak se neztratit v divočině, jak naplánovat cestu po Kanadě a proč netrhat medvědům borůvky; od 18 hodin. www.npsumava.czjméno:
heslo:

Nová registrace


Srní a okolí - 7
Srní a okolí
zobrazení: 6728
známka: 2.00

bývalá vápenka ve Svinné
bývalá vápenka ve Svinné
zobrazení: 2655
známka: 0

Srní a okolí - 1
Srní a okolí
zobrazení: 7669
známka: 1.33

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě