Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


AKTUALITY

* Šumava je v těchto dnech plná turistů. Nabízí ideální podmínky pro běžecké lyžování

Vydáno dne 21. 02. 2013 (1261 přečtení)

lyžování

Perfektně připravené lyžařské stopy, sněhu tak akorát a informační střediska plná spokojených turistů. Tak vypadá v těchto dnech zima na území Národního parku Šumava.

Podle Petra Šraila, vedoucího Informační a strážní služby Správy NP a CHKO Šumava jsou dnes všechny lyžařské stopy na území národního parku perfektně upraveny. „Stopy jsou ze včera čerstvě protažené. Sněhu je dostatek, stopy jsou tak kvalitní a lyžaře ve stopě čekají v těchto dnech ideální zážitky,“ říká Šrail.

Celá Šumava je připravená na jednu z hlavních událostí lyžařské sezóny na Šumavě, kdy se tu o tomto víkendu jede Šumavský Skimaraton. Zájem o Šumavu bude od pátku maximální. Plná turistů jsou od doby, kdy děti z různých koutů České republiky mají jarní prázdniny, informační střediska správy parku. To nejnavštěvovanější informační středisko – čerstvě zrekonstruované středisko na Kvildě - navštívilo od 1. do 17. února 6690 lidí, což je zhruba 400 lidí denně. Během ledna sem přišlo 6470 lidí.

„Loni byly počty návštěvníků v zimě podobně vysoké. O všem rozhoduje počasí. Pokud je na Šumavě dostatek sněhu, turistů dorazí vždy hodně,“ uvádí Jana Sýsová, vedoucí informačních středisek správy parku.

V centrální části Šumavy leží teď zhruba padesát centimetrů sněhu. S nadmořskou výškou sněhu citelně přibývá. Na Bučině nedaleko Kvildy už je 100 centimetrů. Na Březníku 135 centimetrů. Nejvíce teď leží na Poledníku, kde je 170 centimetrů. „Jsou to průměrné údaje. Sněhu letos není ani moc, ani málo,“ hodnotí Antonín Vojvodík, spolupracovník Správy NP a CHKO Šumava a amatérský meteorolog, který počasí na Šumavě sleduje již více než 40 let. Co se vekých mrazů týká, je letošní zima podle jeho slov zatím silně podprůměrná.

„Bohužel je v tomto směru výjimečná. Vůbec se nevyjasňuje. Proto teploty neklesají příliš nízko,“ uvádí Vojvodík, pro kterého se v médiích vžila přezdívka Lovec mrazů. Nejstudenější teplotu letos naměřil na meteorologické stanici Perla u Kvildy. V noci z 25. na 26. ledna tu rtuť v teploměru klesla na hodnotu mínus třicet stupňů. Oproti loňskému rekordu, kdy zde naměřil mínus 39,4 stupňů Celsia mu letošní zima přináší spíše zklamání. bílá stopa DMS

Na bílou stopu mohou přispět i návštěvníci prostřednictvím zakoupení skleněného těžítka s logem Bílé stopy, které bude pro každou sezonu barevně odlišné a může se stát zajímavým sběratelským artiklem. Přispět lze i dárcovskou SMS ve tvaru - DMS BILASTOPASUMAVA na číslo 87777. Odesílatel za ni zaplatí 30 korun.


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: MK | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

01.12.2019: Koncert kapely Učedníci / Annín – Mouřenec, kostel sv. Mořice
křesťanský folk, od 14 hodin. www.pratelemourence.cz

30.11.2019: Benefiční koncert Ireny Budweiserové / Dobrá Voda u Hartmanic, kostel sv. Vintíře
koncert od 16 hodin, získané finanční prostředky budou použity k vytvoření pietního místa v prostoru bývalé kaple sv. Šebestiána. na Stodůlkách. www.sumavskecesty.cz

30.11.2019: Vánoční trhy / Vimperk, MěKS
vánoční charitativní bazar od 8 hodin, adventní řemeslný trh v Rožmberské ulici od 9 hodin, zvonkový průvod a rozsvícení vánočního stromu od 16.30 hodin. www.meks-vimperk.com

30.11.2019: Nebíčko a peklíčko / hrad Rabí
Přijďte oslavit svátek sv. Mikuláše na hrad Rabí. Co vás čeká? V nebi plném andílků si pohrajete a zasoutěžíte v několika andělských zastaveních. U nebeské brány pak můžete pošeptat do ucha sv. Mikuláši svá tajná vánoční přání, od 12 do 16 hodin. www.hrad-rabi.eu

29.11.2019: Adventní Faux Pas / Hrádek u Sušice, zámecká kaple sv. Valburgy
koncert dámského pěveckého souboru v 19 hodin. www.zamekhradek.cz

29.11.2019: Divadelní detektivní hra Plynové lampy / Chanovice
Divadelní soubor Tyjátr Horažďovice uvede v KD Chanovice od 19 hodin anglickou divadelní detektivní hru Plynové Lampy, dle knižní předlohy Patricka Hamiltona.jméno:
heslo:

Nová registrace


soubor šumavských roubených staveb - 4
soubor šumavských roubených staveb
zobrazení: 6544
známka: 2.25

Srní a okolí - 3
Srní a okolí
zobrazení: 7173
známka: 0

Šumavské zákoutí - 4
Šumavské zákoutí
zobrazení: 7937
známka: 1.83

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě