Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


AKTUALITY

* Šumava je v těchto dnech plná turistů. Nabízí ideální podmínky pro běžecké lyžování

Vydáno dne 21. 02. 2013 (1453 přečtení)

lyžování

Perfektně připravené lyžařské stopy, sněhu tak akorát a informační střediska plná spokojených turistů. Tak vypadá v těchto dnech zima na území Národního parku Šumava.

Podle Petra Šraila, vedoucího Informační a strážní služby Správy NP a CHKO Šumava jsou dnes všechny lyžařské stopy na území národního parku perfektně upraveny. „Stopy jsou ze včera čerstvě protažené. Sněhu je dostatek, stopy jsou tak kvalitní a lyžaře ve stopě čekají v těchto dnech ideální zážitky,“ říká Šrail.

Celá Šumava je připravená na jednu z hlavních událostí lyžařské sezóny na Šumavě, kdy se tu o tomto víkendu jede Šumavský Skimaraton. Zájem o Šumavu bude od pátku maximální. Plná turistů jsou od doby, kdy děti z různých koutů České republiky mají jarní prázdniny, informační střediska správy parku. To nejnavštěvovanější informační středisko – čerstvě zrekonstruované středisko na Kvildě - navštívilo od 1. do 17. února 6690 lidí, což je zhruba 400 lidí denně. Během ledna sem přišlo 6470 lidí.

„Loni byly počty návštěvníků v zimě podobně vysoké. O všem rozhoduje počasí. Pokud je na Šumavě dostatek sněhu, turistů dorazí vždy hodně,“ uvádí Jana Sýsová, vedoucí informačních středisek správy parku.

V centrální části Šumavy leží teď zhruba padesát centimetrů sněhu. S nadmořskou výškou sněhu citelně přibývá. Na Bučině nedaleko Kvildy už je 100 centimetrů. Na Březníku 135 centimetrů. Nejvíce teď leží na Poledníku, kde je 170 centimetrů. „Jsou to průměrné údaje. Sněhu letos není ani moc, ani málo,“ hodnotí Antonín Vojvodík, spolupracovník Správy NP a CHKO Šumava a amatérský meteorolog, který počasí na Šumavě sleduje již více než 40 let. Co se vekých mrazů týká, je letošní zima podle jeho slov zatím silně podprůměrná.

„Bohužel je v tomto směru výjimečná. Vůbec se nevyjasňuje. Proto teploty neklesají příliš nízko,“ uvádí Vojvodík, pro kterého se v médiích vžila přezdívka Lovec mrazů. Nejstudenější teplotu letos naměřil na meteorologické stanici Perla u Kvildy. V noci z 25. na 26. ledna tu rtuť v teploměru klesla na hodnotu mínus třicet stupňů. Oproti loňskému rekordu, kdy zde naměřil mínus 39,4 stupňů Celsia mu letošní zima přináší spíše zklamání. bílá stopa DMS

Na bílou stopu mohou přispět i návštěvníci prostřednictvím zakoupení skleněného těžítka s logem Bílé stopy, které bude pro každou sezonu barevně odlišné a může se stát zajímavým sběratelským artiklem. Přispět lze i dárcovskou SMS ve tvaru - DMS BILASTOPASUMAVA na číslo 87777. Odesílatel za ni zaplatí 30 korun.


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: MK | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

28.02.2020: Ruční výroba skleněných korálků / Kašperské Hory, IS a SEV NP
Co to byly páteříky a jak se vyrábějí vinuté perly? Přijďte se seznámit s výrobkem Šumava – originální produkt, poslechnout si mnoho zajímavého o historii sklářství na Šumavě a podívat se na celý postup výroby skleněného korálku. Sami se pak můžete pokusit o výrobu svého zářivého pokladu, od 13 do 17 hodin. www.npsumava.cz

23.02.2020: Komentovaná prohlídka / Horažďovice, Přírodovědná stanice
www.ddm-hd.cz

22.02.2020: Masopustní průvod / Chanovice
od 12 hodin. www.chanovice.cz

22.02.2020: Masopust / Volary
od 13 hodin vychází průvod masek od radnice a obchází celé město dům od domu, masopust je zakončen ve společenském sále radnice, kde se od 19 hodin uskuteční masopustní veselice s pochováním basy. www.mestovolary.cz

14.02.2020: Emil Kintzl a jeho povídání o Šumavě / Dlouhá Ves, kino
přijďte si popovídat a něco se dozvědět o starých časech na Šumavě; pořádá spolek Živá obec Dlouhá Ves; od 18 hodin, vstupné 50 Kč

05.02.2020: Pohledy do krajiny – nejkrásnější treky Kanady / Kašperské Hory, IS a SEV NP Šumava
kanadské Rockies (Skalnaté hory) jsou snem snad všech cestovatelů. Great Divi-deTrail je 1200 km dlouhá cesta skrz ně, kterou ročně projde pouze 50 dobrodruhů. Hory! Bažiny! Komáři! Brody! Jezera! Žádná cesta! Déšť a dinosauři! Nevážné povídání s Martinem Úblem o tom, jak se neztratit v divočině, jak naplánovat cestu po Kanadě a proč netrhat medvědům borůvky; od 18 hodin. www.npsumava.czjméno:
heslo:

Nová registrace


Jonův kámen - 1
rozhraní revírů na Boubíně
zobrazení: 3545
známka: 0

Tříjezerní slať - 6
Tříjezerní slať
zobrazení: 7765
známka: 2.80

Plešné jezero
Plešné jezero
zobrazení: 6384
známka: 0

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě