Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


AKTUALITY

* Šumavský Mouřenec si o prázdninách prohlédly dva tisíce lidí

Vydáno dne 02. 09. 2016 (1194 přečtení)

mouřenecZhruba 13 set zájemců přilákaly během prázdninových měsíců každodenní komentované prohlídky šumavského Mouřence.

Exkurze do kostela sv. Mořice nad Annínem, barokní kostnice a malého muzea zajišťoval nový spolek Přátelé Mouřence. Celkem dobrovolníci v červenci a srpnu uspořádali 62 skupinových prohlídek v češtině, dvě v němčině a také řadu prohlídek individuálních. Další stovky lidí přišly do kostela na bohoslužby nebo koncerty.

"Nejvíce návštěvníků dorazilo 23. července, kdy se v Anníně pod Mouřencem konala poprvé sklářská anenská pouť. Několika prohlídek během dne se tehdy zúčastnilo skoro dvě stě lidí," říká průvodkyně Jana Kadlecová ze spolku Přátelé Mouřence. Právě ona většinou turisty po Mouřenci provázela. "Nejvíce se lidé zajímali o poměrně nedávnou historii, kdy za minulého režimu kostel zničili vandalové. Mnoho lidí přidalo také vlastní vzpomínky na návštěvy Mouřence v 70. a 80. letech, kdy v kostele mládež hrála fotbal s lidskými lebkami, kdy uprostřed kostela bylo ohniště a celý interiér byl zdevastovaný," dodává průvodkyně.

Komentované procházky po areálu byly součástí cyklu Mouřenecké léto 2016, v rámci kterého mohou lidé od května do září přicházet na Mouřenec na duchovní a kulturní akce. velkobor

Tuto neděli 4. září od 14 hodin vystoupí v románsko-gotickém chrámu sbor Velkobor z Horažďovicka. Po koncertu, zhruba v 15:30, bude následovat česká a německá komentovaná prohlídka. Šumavský kostel se touto akcí připojí k mezinárodnímu Dni evropského dědictví.

Během letošního léta zavítal do šumavského kostela už například soubor Hradišťan s Jiřím Pavlicou, písničkář Jaroslav Hutka nebo plzeňský sbor Touch of Gospel. Lidé se mohli setkat také s významnými osobnostmi, jako jsou pamětník Emil Kintzl, historik umění Jan Royt nebo představitelé šumavských spolků. "Od května do září otevřeme dveře kostela skoro stokrát. Mám velikou radost, že cesty na Mouřenec už jsou dostatečně vyšlapané, lidé si tento kout Šumavy oblíbili a stále přicházejí. A někteří i opakovaně. Pokud k účastníkům prohlídek připočteme i ná ;vštěvníky koncertů a bohoslužeb, překročila zatím letní návštěvnost dva tisíce. Je to úžasné místo a uděláme všechno proto, aby bylo nejen krásné, ale i nadále plné života," říká předseda spolku Přátelé Mouřence Lukáš Milota.


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: MK | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

28.02.2020: Ruční výroba skleněných korálků / Kašperské Hory, IS a SEV NP
Co to byly páteříky a jak se vyrábějí vinuté perly? Přijďte se seznámit s výrobkem Šumava – originální produkt, poslechnout si mnoho zajímavého o historii sklářství na Šumavě a podívat se na celý postup výroby skleněného korálku. Sami se pak můžete pokusit o výrobu svého zářivého pokladu, od 13 do 17 hodin. www.npsumava.cz

23.02.2020: Komentovaná prohlídka / Horažďovice, Přírodovědná stanice
www.ddm-hd.cz

22.02.2020: Masopustní průvod / Chanovice
od 12 hodin. www.chanovice.cz

22.02.2020: Masopust / Volary
od 13 hodin vychází průvod masek od radnice a obchází celé město dům od domu, masopust je zakončen ve společenském sále radnice, kde se od 19 hodin uskuteční masopustní veselice s pochováním basy. www.mestovolary.cz

14.02.2020: Emil Kintzl a jeho povídání o Šumavě / Dlouhá Ves, kino
přijďte si popovídat a něco se dozvědět o starých časech na Šumavě; pořádá spolek Živá obec Dlouhá Ves; od 18 hodin, vstupné 50 Kč

05.02.2020: Pohledy do krajiny – nejkrásnější treky Kanady / Kašperské Hory, IS a SEV NP Šumava
kanadské Rockies (Skalnaté hory) jsou snem snad všech cestovatelů. Great Divi-deTrail je 1200 km dlouhá cesta skrz ně, kterou ročně projde pouze 50 dobrodruhů. Hory! Bažiny! Komáři! Brody! Jezera! Žádná cesta! Déšť a dinosauři! Nevážné povídání s Martinem Úblem o tom, jak se neztratit v divočině, jak naplánovat cestu po Kanadě a proč netrhat medvědům borůvky; od 18 hodin. www.npsumava.czjméno:
heslo:

Nová registrace


Horská synagoga v Hartmanicích - 3
Hartmanická synagoga
zobrazení: 7574
známka: 1.00

Výhled do údolí Ostružné
Výhled do údolí Ostružné
zobrazení: 2751
známka: 0

Srní a okolí - 5
Srní a okolí
zobrazení: 8635
známka: 2.00

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě