Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


AKTUALITY

* Šumavský Mouřenec si o prázdninách prohlédly dva tisíce lidí

Vydáno dne 02. 09. 2016 (966 přečtení)

mouřenecZhruba 13 set zájemců přilákaly během prázdninových měsíců každodenní komentované prohlídky šumavského Mouřence.

Exkurze do kostela sv. Mořice nad Annínem, barokní kostnice a malého muzea zajišťoval nový spolek Přátelé Mouřence. Celkem dobrovolníci v červenci a srpnu uspořádali 62 skupinových prohlídek v češtině, dvě v němčině a také řadu prohlídek individuálních. Další stovky lidí přišly do kostela na bohoslužby nebo koncerty.

"Nejvíce návštěvníků dorazilo 23. července, kdy se v Anníně pod Mouřencem konala poprvé sklářská anenská pouť. Několika prohlídek během dne se tehdy zúčastnilo skoro dvě stě lidí," říká průvodkyně Jana Kadlecová ze spolku Přátelé Mouřence. Právě ona většinou turisty po Mouřenci provázela. "Nejvíce se lidé zajímali o poměrně nedávnou historii, kdy za minulého režimu kostel zničili vandalové. Mnoho lidí přidalo také vlastní vzpomínky na návštěvy Mouřence v 70. a 80. letech, kdy v kostele mládež hrála fotbal s lidskými lebkami, kdy uprostřed kostela bylo ohniště a celý interiér byl zdevastovaný," dodává průvodkyně.

Komentované procházky po areálu byly součástí cyklu Mouřenecké léto 2016, v rámci kterého mohou lidé od května do září přicházet na Mouřenec na duchovní a kulturní akce. velkobor

Tuto neděli 4. září od 14 hodin vystoupí v románsko-gotickém chrámu sbor Velkobor z Horažďovicka. Po koncertu, zhruba v 15:30, bude následovat česká a německá komentovaná prohlídka. Šumavský kostel se touto akcí připojí k mezinárodnímu Dni evropského dědictví.

Během letošního léta zavítal do šumavského kostela už například soubor Hradišťan s Jiřím Pavlicou, písničkář Jaroslav Hutka nebo plzeňský sbor Touch of Gospel. Lidé se mohli setkat také s významnými osobnostmi, jako jsou pamětník Emil Kintzl, historik umění Jan Royt nebo představitelé šumavských spolků. "Od května do září otevřeme dveře kostela skoro stokrát. Mám velikou radost, že cesty na Mouřenec už jsou dostatečně vyšlapané, lidé si tento kout Šumavy oblíbili a stále přicházejí. A někteří i opakovaně. Pokud k účastníkům prohlídek připočteme i ná ;vštěvníky koncertů a bohoslužeb, překročila zatím letní návštěvnost dva tisíce. Je to úžasné místo a uděláme všechno proto, aby bylo nejen krásné, ale i nadále plné života," říká předseda spolku Přátelé Mouřence Lukáš Milota.


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: MK | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

01.12.2019: Koncert kapely Učedníci / Annín – Mouřenec, kostel sv. Mořice
křesťanský folk, od 14 hodin. www.pratelemourence.cz

30.11.2019: Benefiční koncert Ireny Budweiserové / Dobrá Voda u Hartmanic, kostel sv. Vintíře
koncert od 16 hodin, získané finanční prostředky budou použity k vytvoření pietního místa v prostoru bývalé kaple sv. Šebestiána. na Stodůlkách. www.sumavskecesty.cz

30.11.2019: Vánoční trhy / Vimperk, MěKS
vánoční charitativní bazar od 8 hodin, adventní řemeslný trh v Rožmberské ulici od 9 hodin, zvonkový průvod a rozsvícení vánočního stromu od 16.30 hodin. www.meks-vimperk.com

30.11.2019: Nebíčko a peklíčko / hrad Rabí
Přijďte oslavit svátek sv. Mikuláše na hrad Rabí. Co vás čeká? V nebi plném andílků si pohrajete a zasoutěžíte v několika andělských zastaveních. U nebeské brány pak můžete pošeptat do ucha sv. Mikuláši svá tajná vánoční přání, od 12 do 16 hodin. www.hrad-rabi.eu

29.11.2019: Adventní Faux Pas / Hrádek u Sušice, zámecká kaple sv. Valburgy
koncert dámského pěveckého souboru v 19 hodin. www.zamekhradek.cz

29.11.2019: Divadelní detektivní hra Plynové lampy / Chanovice
Divadelní soubor Tyjátr Horažďovice uvede v KD Chanovice od 19 hodin anglickou divadelní detektivní hru Plynové Lampy, dle knižní předlohy Patricka Hamiltona.jméno:
heslo:

Nová registrace


Šumavské zákoutí - 6
Šumavské zákoutí
zobrazení: 9419
známka: 1.14

Srní a okolí - 7
Srní a okolí
zobrazení: 7434
známka: 3.00

Srní a okolí - 4
Srní a okolí
zobrazení: 7366
známka: 1.50

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě