Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


AKTUALITY

* SVATOVÁCLAVSKÉ SLAVNOSTI V ČESKÉM KRUMLOVĚ

Vydáno dne 14. 07. 2006 (1601 přečtení)

Koncem září se v Českém Krumlově budou konat tradiční Svatováclavské slavnosti. Na programu budou různé koncerty, folklórní vystoupení, trhy s originálními produkty a ve vybraných restauracích návštěvníci budou moct ochutnat Svatováclavské menu.Od čtvrtka 28. září 2006 do neděle 1. října 2006 se v Českém Krumlově budou pořádat Svatováclavské slavnosti k poctě svatému Václavovi, patronu české země a města Český Krumlov, patronu vinařů a pivovarníků. V Českém Krumlově se dá svatováclavská tradice vysledovat až k počátkům 14. století, kdy nechal Petr I. z Rožmberka, který byl českokrumlovským vladařem v letech 1310 - 1347, postavit u farního kostela kapli sv. Václava (dnes v tomto domě na adrese Kostelní č.p. 161 sídlí základní umělecká škola).
K poctě sv. Václava je tradičně zasvěcen jeden z oltářů farního kostela sv. Víta a oltář sv. Václava se nachází i v současném farním chrámu. K chrámu sv. Víta  přiléhá tzv. zimní kaple, nově vybudovaná ze severní sakristie a v roce 1997 zasvěcená sv. Václavovi.
Na den státního svátku se připravuje Svatováclavská mše svatá a koncert k oslavě Sv. Václava. V sobotu 30. září jsou na programu Pivní slavnosti, zpřístupnění vinných sklepů a do půlnoci budou otevřená krumlovská muzea a galerie. Po celou dobu konání slavností se rozezní městem hudba rozličných žánrů, např. v kostele zazní koncerty vážné hudby, na náměstí se budou konat vystoupení folklórních souborů a v  Prelatuře se představí soubory historických tanců. Zároveň budou probíhat na náměstí Svornosti trhy, kde návštěvníci budou moci vidět a zakoupit produkty hrnčířských dílen, krajkářek, kovářů a další originální a hlavně zajímavé výrobky. Na své si přijdou i labužníci, pro které je připraveno ve vybraných krumlovských restauracích „Svatováclavské menu“ připravované podle starých receptů z tradičních surovin. Samozřejmostí budou i obchůdky s koláči, preclíky, klobásami, zelím, vínem, medovinou a spoustou dalších typických českých dobrot.
Zkrátka nepřijdou ani sportovci, pro které bude určen Svatováclavský výšlap a bude směřovat na vrchol nejvyšší hory Blanského lesa – Kleť (1083 m n.m.). Zde budou moct účastníci výšlapu navštívit observatoř, která patří ke světové špičce a zabývá se výzkumem a identifikací nebezpečných těles pro Zemi.
Nebude chybět ani program pro děti. V rámci „Dne otevřených srdcí“ budou mít děti v doprovodu dospělé osoby možnost zdarma navštívit řadu zajímavých expozic a vyšplhat i na zámeckou věž.

Kontakt:
Infocentrum Český Krumlov, Nám. Svornosti 2, 381 01 Český Krumlov
Tel.: +420 380 704 622
E-mail: info@ckrumlov.cz
www.ckrumlov.cz

 


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Edita Kůsová | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

26.10.2019: Czernínské parfórsní hony plné hudby a vzpomínání / Chudenice - Starý zámek a Muzeum J. Dobrovského
Vrátíme se v čase na czernínské panství Jemčina v době jeho největší slávy, tedy v 18. století. To byl jeho majitelem Jan Rudolf hrabě Czernín z Chudenic se svojí manželkou. A právě imaginární hraběnka Czerninová bude vzpomínat na krásné období, kdy se na Jemčině pořádaly parforsní hony, o jejichž proslulosti se mluví dodnes. Hlavním skladatelem, který pro hraběte Jana Rudofa Czernina skládal lovecké skladby, které doprovázely ony slavné hony, byl Leopold Koželuh, současník W. A. Mozarta, který skládal opravdu skvostně. A právě jeho skladby v Chudenicích doprovodí hraběnčiny vzpomínky. Od 14 hodin. www.zamekchudenice.cz

25.10.2019: Perníkáři a cukráři / Horažďovice, divadelní sál muzea
Přednáška PhDr. Zdeňka Polanského o historii sladkých řemesel nejen v Horažďovicích, od 17 hodin. www.muzeumhd.cz

19.10.2019: Vernisáž výstavy Šumava objektivem / Žihobce, muzeum
zahájení jedinečné výstavy fotoobrazů šumavské krajiny, kterou zachytilo svými objektivy více než 50 fotografů; výstavu uvede Toni Yetti Jelínek v 17 hodin a potrvá do 30.3.2020.

19.10.2019: Hubertova jízda / Bohumilice, zámek Skalice
www.zamekskalice.cz

08.10.2019: Přednáška - Mayerling 1889. Smrt korunního prince arcivévody Rudolfa / Prachatice, muzeum
Přednáší historik PhDr. František Kubů, od 17 hodin. www.prachatickemuzeum.cz

05.10.2019: Koncert Lucie Bílé v doprovodu Petra Maláska a pěveckého sboru Andílci / Stachy,Kostel Navštívení Pa
Od 18.30 hodin. www.stachy.netjméno:
heslo:

Nová registrace


Horská synagoga v Hartmanicích - 5
Hartmanická synagoga
zobrazení: 6440
známka: 0

Sudslavická naučná stezka - 4
Sudslavická naučná stezka
zobrazení: 7019
známka: 3.00

Krajina
šumavská krajina
zobrazení: 6995
známka: 1.00

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě