Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


AKTUALITY

* V Českém Krumlově se chystá bitva o pivovar

Vydáno dne 30. 04. 2013 (1680 přečtení)

bitva o pivovar v Českém Krumlově

Bitvou o pivovar si Český Krumlov v sobotu 4. května připomene rok 1945, kdy město osvobodila americká armáda.

Nebude to rekonstrukce konkrétní bitvy, ale vzpomínka na důležité období naší historie a také propojení s dlouhou tradicí setkávání vojáků z mírových sborů, tzv. modrých baretů. Navíc v těchto dnech program v centru města zpestří ještě setkání dětských pěveckých sborů a orchestrů.

bitva o pivovar v Českém Krumlově 2Pro Český Krumlov to bude historicky největší vzpomínková akce zaměřená na oslavy konce druhé světové války a osvobození. Zorganizovalo ji Sdružení cestovního ruchu v Českém Krumlově ve spolupráci s Klubem vojenské historie 4. obrněné divize Plzeň s cílem, aby se místní obyvatelé i turisté nejen pobavili, ale i poučili. „Máme štěstí, že žijeme v míru, ale není na škodu si občas připomenout, že svoboda není samozřejmá,“ vysvětlil místopředseda sdružení Josef Maleček.

Slavnost začne příští sobotu na náměstí Svornosti v 10 hodin příjezdem vojenské techniky a nástupem příslušníků mírových sil, který doprovodí hudba vojenského Big bandu. Po poledni se asi 15 vojenských vozidel přesune z náměstí do zahrady pivovaru Eggenberg, kde si lidé budou moci prohlédnout i vojenská ležení a občerstvit se ve velkém stanu. Od 16 hodin tam v dobových kulisách vypukne rekonstrukce jedné z epizod bojů mezi Němci a Američany. Program v Pivovarské zahradě doplní vystoupení českokrumlovských hudebníků a večerní zábava s melodiemi Old Dixies. Vstupné je zdarma.

Předseda krajského Sdružení válečných veteránů Tibor Horváth očekává, že přijede padesát až šedesát veteránů z celé České republiky. První setkání modrých baretů se v Krumlově uskutečnilo v roce 2004 a letos bude pestřejší o akce dalších pořadatelů. „Je to vítaná shoda okolností, že se nám termíny takto sešly. Na náměstí bude živo od rána do večera – dopoledne vojáci, odpoledne děti, které tam budou hrát a zpívat,“ shrnul Horváth. Na sobotní odpoledne chystá program u restaurace Na hrázi, kde si návštěvníci mohou vyzkoušet různé disciplíny včetně lanových technik. Do akce se zapojí jak Sdružení válečných veteránů, tak Československá obec legionářská.

V řadě míst Českého Krumlova, ale také v Českých Budějovicích a v Třeboni, vystoupí od 3. do 5. května dětské pěvecké sbory a orchestry při festivalech Vltavské Cantare a Vltavské Suonare. Pořádá je českokrumlovská Základní umělecká škola s partnerskou Hudební školou Slovenj Gradec ze Slovinska. Cantare se koná v Krumlově letos už pošesté. „Na pódiích se vystřídá dvanáct špičkových pěveckých sborů a dva orchestry. Do akce se zapojí i naše další obory včetně výtvarníků,“ upřesnila ředitelka ZUŠ Alena Švepešová. K největším vystoupením bude patřit vzpomínková slavnost v sobotu 4. května od 14 hodin na náměstí Svornosti, kde publikum uslyší spojené dětské sbory a dechové orchestry.

Kontakty:

Josef Maleček, tel. 602 753 808

Ing. Tibor Horváth, tel. 606 422 628

PaedDr. Alena Švepešová, tel. 380 725 212, 380 711 523


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: MK | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

28.02.2020: Ruční výroba skleněných korálků / Kašperské Hory, IS a SEV NP
Co to byly páteříky a jak se vyrábějí vinuté perly? Přijďte se seznámit s výrobkem Šumava – originální produkt, poslechnout si mnoho zajímavého o historii sklářství na Šumavě a podívat se na celý postup výroby skleněného korálku. Sami se pak můžete pokusit o výrobu svého zářivého pokladu, od 13 do 17 hodin. www.npsumava.cz

23.02.2020: Komentovaná prohlídka / Horažďovice, Přírodovědná stanice
www.ddm-hd.cz

22.02.2020: Masopustní průvod / Chanovice
od 12 hodin. www.chanovice.cz

22.02.2020: Masopust / Volary
od 13 hodin vychází průvod masek od radnice a obchází celé město dům od domu, masopust je zakončen ve společenském sále radnice, kde se od 19 hodin uskuteční masopustní veselice s pochováním basy. www.mestovolary.cz

14.02.2020: Emil Kintzl a jeho povídání o Šumavě / Dlouhá Ves, kino
přijďte si popovídat a něco se dozvědět o starých časech na Šumavě; pořádá spolek Živá obec Dlouhá Ves; od 18 hodin, vstupné 50 Kč

05.02.2020: Pohledy do krajiny – nejkrásnější treky Kanady / Kašperské Hory, IS a SEV NP Šumava
kanadské Rockies (Skalnaté hory) jsou snem snad všech cestovatelů. Great Divi-deTrail je 1200 km dlouhá cesta skrz ně, kterou ročně projde pouze 50 dobrodruhů. Hory! Bažiny! Komáři! Brody! Jezera! Žádná cesta! Déšť a dinosauři! Nevážné povídání s Martinem Úblem o tom, jak se neztratit v divočině, jak naplánovat cestu po Kanadě a proč netrhat medvědům borůvky; od 18 hodin. www.npsumava.czjméno:
heslo:

Nová registrace


Horská synagoga v Hartmanicích - 3
Hartmanická synagoga
zobrazení: 7491
známka: 1.00

Horská synagoga v Hartmanicích - 4
Hartmanická synagoga
zobrazení: 6882
známka: 0

Exkurze do hlubin lesa
Exkurze do hlubin lesa
zobrazení: 6504
známka: 5.00

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě