Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


AKTUALITY

* V létě v Hořicích na Šumavě vystoupí například Ivan Mládek, Turbo či Szidi Tobias

Vydáno dne 26. 06. 2015 (1320 přečtení)

Přírodní amfiteátr v Hořicích na Šumavě se v létě opět stane centrem kulturního dění.

Stejně jako v minulých letech obec připravila pestrý program, který potěší fanoušky živé muziky, divadla, ale také dětské návštěvníky.

Hořické kulturní léto tradičně odstartuje obecní slavnost, která se uskuteční v sobotu 27. června od 13.30 hodin. Hlavním bodem programu bude takzvaný Středověk na vlastní kůži, který nabídne fakíry, kejklíře, tanečnice či dobovou muziku. V rámci akce proběhne také křest vlajky místních dobrovolných hasičů, kteří letos slaví 70. výročí založení. Večer pak bude hrát country kapela Patrola. Vstupné bude dobrovolné.

První významný hudební host do Hořic na Šumavě dorazí v pátek 3. července 2015. Spirituál Kvintet je na scéně již neuvěřitelných 55 let, takže se dá počítat, že zazní i několik vzpomínkových písní. V sobotu 11. července se návštěvníci amfiteátru pořádně zasmějí. Svou komedii Zítra to roztočíme, Jaroušku představí známý herec Jaroslav Sypal.

Pevnou součástí Hořického kulturního léta je rockový festival 18. července, který tentokrát mimo jiné nabídne dvě legendy - Turbo a Extra Band Revival. Kromě nich zahrají ještě Krypton a Narttu.

Poslední červencovou akcí bude vystoupení Ivana Mládka 24. července, který dorazí se svou známou partičkou.

Druhou polovinu programu otevře 1. srpna uznávaná slovenská šansoniérka Szidi Tobias. Kromě vlastní sólové kariéry se věnovala také spolupráci například s Michalem Horáčkem a Petrem Hapkou.

V sobotu 8. srpna Hořice na Šumavě obsadí stánkaři. Tradiční Hořické trhy, které začnou v 9.30, představí tradiční řemesla a umění, ale nabídnou také kulturní program - divadlo, koncert, přednášku...

Ve stejný den se od 16.30 a 20. 30 uskuteční také legendární Hořické pašijové hry, které vypráví o posledních dnech Ježíše Krista. Emotivní představení se bude opakovat o týden později - 15. srpna.

Součástí Hořického kulturního léta je každý rok vystoupení účastníků letního tábora Teenagecelebrita, který je mimo jiné zaměřený na hudbu a tanec. Letos akce proběhne v pátek 21. srpna.

Poslední dvě akce proběhnou v sobotu 22. srpna. Nejdříve děti pobaví od 16 hodin oblíbený Michal Nesvadba a následně od 21 hodin zahrají rockoví Parkáni.

Vstupenky na akce, které pořádá obec Hořice na Šumavě, je možné v předprodeji pořídit buď přímo na obecním úřadě, nebo v síti Ticket Art.

Bližší informace k nadcházejícím akcím sledujte na www.horicenasumave.cz


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: MK | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

28.02.2020: Ruční výroba skleněných korálků / Kašperské Hory, IS a SEV NP
Co to byly páteříky a jak se vyrábějí vinuté perly? Přijďte se seznámit s výrobkem Šumava – originální produkt, poslechnout si mnoho zajímavého o historii sklářství na Šumavě a podívat se na celý postup výroby skleněného korálku. Sami se pak můžete pokusit o výrobu svého zářivého pokladu, od 13 do 17 hodin. www.npsumava.cz

23.02.2020: Komentovaná prohlídka / Horažďovice, Přírodovědná stanice
www.ddm-hd.cz

22.02.2020: Masopustní průvod / Chanovice
od 12 hodin. www.chanovice.cz

22.02.2020: Masopust / Volary
od 13 hodin vychází průvod masek od radnice a obchází celé město dům od domu, masopust je zakončen ve společenském sále radnice, kde se od 19 hodin uskuteční masopustní veselice s pochováním basy. www.mestovolary.cz

14.02.2020: Emil Kintzl a jeho povídání o Šumavě / Dlouhá Ves, kino
přijďte si popovídat a něco se dozvědět o starých časech na Šumavě; pořádá spolek Živá obec Dlouhá Ves; od 18 hodin, vstupné 50 Kč

05.02.2020: Pohledy do krajiny – nejkrásnější treky Kanady / Kašperské Hory, IS a SEV NP Šumava
kanadské Rockies (Skalnaté hory) jsou snem snad všech cestovatelů. Great Divi-deTrail je 1200 km dlouhá cesta skrz ně, kterou ročně projde pouze 50 dobrodruhů. Hory! Bažiny! Komáři! Brody! Jezera! Žádná cesta! Déšť a dinosauři! Nevážné povídání s Martinem Úblem o tom, jak se neztratit v divočině, jak naplánovat cestu po Kanadě a proč netrhat medvědům borůvky; od 18 hodin. www.npsumava.czjméno:
heslo:

Nová registrace


Cestou k Plešnému jezeru
Cestou k Plešnému jezeru
zobrazení: 6137
známka: 1.00

Sudslavická naučná stezka - 2
Sudslavická naučná stezka
zobrazení: 7308
známka: 1.50

Horská synagoga v Hartmanicích - 3
Hartmanická synagoga
zobrazení: 7373
známka: 1.00

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě