Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


AKTUALITY

* V. ročník “Na kole z Čech do Bavor“

Vydáno dne 08. 06. 2009 (2388 přečtení)

Společné zahájení turistické sezóny akcí „Na kole z Čech do Bavor“ má již svoji tradici a je velmi oblíbené u zástupců partnerských měst. Pátý ročník cyklistického dne, který již tradičně pořádá Sdružení obcí Kdyňska ve spolupráci s městem Eschlkam a se společností AgAkcent, s. r. o., je výsledkem česko-bavorské spolupráce.
Letošní ročník je specifický slavnostním otevřením nové cyklostezky dne 20.června 2009. Cyklisté mohou volit ze tří okruhů. Pro každý z nich je shodný úsek ze startu, tj. sportovního areálu ve Kdyni k osadě Starý Dvůr.

Nejkratší, osmikilometrová trasa, pokračuje dále přes Kout na Šumavě do Starce až do cíle akce - Prapořiště.
Středně dlouhá, dvacetikilometrová trať, i nejdelší, 40 kilometrů dlouhá trať, vede ze Starého Dvora po cyklotrase č. 2193 do Podzámčí. Pokračuje ke křižovatce Vejpřahy, k odbočce na Koráb, a po šotolinové lesní svážnici 5 km do osady Modlín. Zde se obě cesty rozbíhají.
Střednědlouhá trať pokračuje kilometrovým prudkým klesáním po šotolině do Smržovic, odtud přes Dobříkov do Hluboké. Zde sjedeme k začátku nové cyklostezky mezi Hlubokou a Brnířovem, odtud směrem na Novou Ves přes Kdyni přímo do Prapořiště, kde nás čeká cíl etapy.

Trénovaní cyklisté se v Modlíně stále drží 3 km nenáročné lesní vrstevnicové cesty č. 2193, projedou Nevděkem do Nové Vísky k Dlažovu, do Miletic a dále Běhařova. Z Běhařova po cyklotrase č. 2089 směrem k Úborsku, kde je možnost občerstvení v místním penzionu.
Pod Úborskem směrem na Pocinovice přes Nové Pocinovice a Hadravu do Orlovic, Chodské Lhoty až do Hluboké, odkud už vede stejná cesta jako účastníky 20 km okruhu.

V cíli všech tří tras, sportovním hřišti Prapořiště, nebude chybět stánek s občerstvením. V pravé poledne se na podiu započne kulturní program. Přichystán je ojedinělý zážitek - seskok parašutistů přímo na trávník sportoviště. Během programu hudební produkci zazní styly od country po beat-box.

Pro nedočkavce je již v páteční podvečer připraven kulturní program v zahradě u Muzea ve Kdyni. V 18 hodin vystoupí děti ZUŠ Kdyně, dětský chodský soubor Mráček, k tanci a poslechu zahrají Bulácí.

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: KU | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

28.02.2020: Ruční výroba skleněných korálků / Kašperské Hory, IS a SEV NP
Co to byly páteříky a jak se vyrábějí vinuté perly? Přijďte se seznámit s výrobkem Šumava – originální produkt, poslechnout si mnoho zajímavého o historii sklářství na Šumavě a podívat se na celý postup výroby skleněného korálku. Sami se pak můžete pokusit o výrobu svého zářivého pokladu, od 13 do 17 hodin. www.npsumava.cz

23.02.2020: Komentovaná prohlídka / Horažďovice, Přírodovědná stanice
www.ddm-hd.cz

22.02.2020: Masopustní průvod / Chanovice
od 12 hodin. www.chanovice.cz

22.02.2020: Masopust / Volary
od 13 hodin vychází průvod masek od radnice a obchází celé město dům od domu, masopust je zakončen ve společenském sále radnice, kde se od 19 hodin uskuteční masopustní veselice s pochováním basy. www.mestovolary.cz

14.02.2020: Emil Kintzl a jeho povídání o Šumavě / Dlouhá Ves, kino
přijďte si popovídat a něco se dozvědět o starých časech na Šumavě; pořádá spolek Živá obec Dlouhá Ves; od 18 hodin, vstupné 50 Kč

05.02.2020: Pohledy do krajiny – nejkrásnější treky Kanady / Kašperské Hory, IS a SEV NP Šumava
kanadské Rockies (Skalnaté hory) jsou snem snad všech cestovatelů. Great Divi-deTrail je 1200 km dlouhá cesta skrz ně, kterou ročně projde pouze 50 dobrodruhů. Hory! Bažiny! Komáři! Brody! Jezera! Žádná cesta! Déšť a dinosauři! Nevážné povídání s Martinem Úblem o tom, jak se neztratit v divočině, jak naplánovat cestu po Kanadě a proč netrhat medvědům borůvky; od 18 hodin. www.npsumava.czjméno:
heslo:

Nová registrace


Tříjezerní slať - 8
Tříjezerní slať
zobrazení: 7665
známka: 0

Sudslavická naučná stezka - 5
Sudslavická naučná stezka
zobrazení: 6945
známka: 0

Potok
Potok
zobrazení: 6286
známka: 1.00

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě