Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


AKTUALITY

* Velký knižní bleší trh v Hořicích na Šumavě

Vydáno dne 15. 03. 2016 (1204 přečtení)

bleší trhČtenáři z jižních Čech se sejdou v Hořicích na Šumavě. Za několik dní se zde uskuteční Velký knižní bleší trh.

Záchrana co nejvíce krásných knih. Takový je cíl jedinečné akce, která se v sobotu 19. března uskuteční od 9 hodin v kulturním domě v Hořicích na Šumavě. Velký knižní bleší trh nabídne tisíce knih všech možných žánrů, většinu z nich za symbolickou částku. Pokud si tedy chcete rozšířit svou knihovnu, nebo naopak některé knihy prodat, Velký knižní bleší trh byste si neměli nechat ujít.

„Více než dva tisíce knih vyřazených z místní knihovny pořídíte za symbolických 5 korun za kus. To ovšem neznamená, že mezi nimi nenajdete poklady. K tomu další hromady a hory knížek, které přinesou soukromí prodejci. Akce má dosah do celého regionu, proto věříme, že sál kulturního domu bude praskat ve švech,“ uvádí organizátoři ze sdružení Hořický cvrkot.

Zájemci, kteří by na bleším trhu chtěli knihy prodat, mají hned několik možností. Buď je svěří organizátorům, kteří je budou nabízet za domluvenou cenu, ze které si nechají pět korun za kus, nebo si přímo zamluví vlastní stůl. Knihy si tak budou prodávat sami. Prodejní místo bude zdarma.

Pokud se někdo bude chtít knih zbavit zadarmo, jen je předá organizátorům. Ti je budou prodávat po pěti korunách. Výtěžek bude využit na rozvoj místní knihovny.

„Ve všech třech případech doporučujeme nás předem kontaktovat pro domluvení detailů - nejlépe na emailu knihyhorice@seznam.cz, případně na telefonu 724 322 337,“ dodávají organizátoři.

Na místě bude také zkušený antikvář. „Chcete prodat knihu, o které tušíte, že má velkou hodnotu? Bojíte se zbavit knížek, které vypadají starobyle? Nebo jste prostě jen zvědaví? Pro všechny účastníky blešího trhu bude na místě k dispozici zkušený antikvář, který vám ochotně ocení vaše knihy, případně od vás některé odkoupí.“

Více informací k akcím na www.horicenasumave.cz nebo na http://horicezive.webnode.cz/


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: MK | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

28.02.2020: Ruční výroba skleněných korálků / Kašperské Hory, IS a SEV NP
Co to byly páteříky a jak se vyrábějí vinuté perly? Přijďte se seznámit s výrobkem Šumava – originální produkt, poslechnout si mnoho zajímavého o historii sklářství na Šumavě a podívat se na celý postup výroby skleněného korálku. Sami se pak můžete pokusit o výrobu svého zářivého pokladu, od 13 do 17 hodin. www.npsumava.cz

23.02.2020: Komentovaná prohlídka / Horažďovice, Přírodovědná stanice
www.ddm-hd.cz

22.02.2020: Masopustní průvod / Chanovice
od 12 hodin. www.chanovice.cz

22.02.2020: Masopust / Volary
od 13 hodin vychází průvod masek od radnice a obchází celé město dům od domu, masopust je zakončen ve společenském sále radnice, kde se od 19 hodin uskuteční masopustní veselice s pochováním basy. www.mestovolary.cz

14.02.2020: Emil Kintzl a jeho povídání o Šumavě / Dlouhá Ves, kino
přijďte si popovídat a něco se dozvědět o starých časech na Šumavě; pořádá spolek Živá obec Dlouhá Ves; od 18 hodin, vstupné 50 Kč

05.02.2020: Pohledy do krajiny – nejkrásnější treky Kanady / Kašperské Hory, IS a SEV NP Šumava
kanadské Rockies (Skalnaté hory) jsou snem snad všech cestovatelů. Great Divi-deTrail je 1200 km dlouhá cesta skrz ně, kterou ročně projde pouze 50 dobrodruhů. Hory! Bažiny! Komáři! Brody! Jezera! Žádná cesta! Déšť a dinosauři! Nevážné povídání s Martinem Úblem o tom, jak se neztratit v divočině, jak naplánovat cestu po Kanadě a proč netrhat medvědům borůvky; od 18 hodin. www.npsumava.czjméno:
heslo:

Nová registrace


Srní a okolí - 4
Srní a okolí
zobrazení: 7409
známka: 1.00

Exkurze do hlubin lesa
Exkurze do hlubin lesa
zobrazení: 6571
známka: 5.00

Sudslavická naučná stezka - 6
Sudslavická naučná stezka
zobrazení: 7467
známka: 0

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě