Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


AKTUALITY

* Xterra trail run, tradiční zakončení sezóny již tuto sobotu!

Vydáno dne 05. 11. 2014 (3452 přečtení)

xterra prachatice plakátDruhou listopadovou sobotu se definitivně uzavře Xterra sezóna, již třináctá v pořadí.

8. listopadu 2014 se v Prachaticích uskuteční závod v terénním běhu pod názvem Xterra Trail run.

Ve večerních hodinách potom proběhne v Českých Budějovicích vyhlášení celkových výsledků Českého poháru v triatlonu. Víkend na jihu Čech se zdá být zajímavým lákadlem pro celou rodinu, co na Vás vlastně čeká?

Xterra Trail Run je otevřený závod v běhu pro všechny generace, přitom zároveň světovým pohárem běhů pod značkou Xterra Trail run.

Předškolní děti se poperou s 200 metry po rovince, nejstarší dorostenci už si budou muset poradit se 4 kilometry ve zvlněném terénu Šumavského podhůří. Děti do 15ti let mají startovné zdarma a v cíli na ně kromě účastnické medaile budou čekat také sladkosti, teplý čaj a pro nejlepší v kategorii i diplomy a věcné ceny od sponzorů.

Pro dospělé účastníky si pořadatelé nachystali tři varianty závodu – Easy (4km), Medium (8km) a Hard (13km). Tratě se neliší jen délkou, ale také náročností a povrchem, Easy variantu zvládne takřka každý třeba jen obejít, naopak Hard bude zážitkem i pro ostřílené triatlonové matadory.

Tratě také nevymýšlel nikdo jiný než bývalý Ironman a otec české Xterry Michal Piloušek, nyní mimo jiné i multisportovní trenér. „Nechtěl jsem jenom vymyslet „nejtěžší trať na světě“, ale hlavně vybírat zábavné pěšinky, ukázat závodníkům krásné šumavské výhledy a osamělé stezky, po kterých dříve utíkal Král Šumavy přes hranice.“ Dodává Piloušek. Startovné pro dospěláky je 100 Kč. Loni si více závodníků vyzkoušelo hned více tratí, pro ty bude platit zlevněné startovné 150 Kč na 2 závody.

Prezentace začne v areálu Domova mládeže SPgŠ na Zlaté stezce po osmé ranní, první děti vyrazí na své tratě v 10,00 a dospělé závody startují v 11,30 (4 a 8km) a 12,45 (13km). Pořadatelé zajišťují na trati i v cíli občerstvení, sprchy v areálu a vytápěné šatny. Po skončení běžeckých závodů všichni v poklidu stihnout přesun do Českých Budějovic (45 km) a následné večerní vyhlášení výsledků Českého poháru v triatlonu.

Zdroj: www.xterra.cz


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: MK | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

29.09.2020: Přednáška "čím se u nás platilo" / Prachatice, muzeum
Přednáší PhDr. Jiří Chvojka, emeritní numismatik Jihočeského muzea v Českých Budějovicích; od 17 do 19 hodin; po přednášce máte příležitost zjistit hodnotu starých mincí a bankovek, které schováváte doma. Program přednášek na aktuální sezónu najdete na webu www.prachatickemuzeum.cz

27.09.2020: Tradiční soutěž v tlučení špačků / Stožec
Soutěž je určena všem, co se rádi baví a nebojí se do toho praštit. Letos se opět bude soutěžit ve dvou kategoriích – muži a ženy (již od 12 let). Jako každý rok čekají na vítěze netradiční ceny. Zkušební odpaly od 13 hodin.

26.09.2020: Pracovní kurz: "Tiffany vitráže" / Klatovy, muzeum
do 27. 9. - kurz pod vedením Štěpánky Kašparové; přednáškový sál od 9 do 15 hodin. Předběžné přihlášky přijímá a další případné podrobnosti vám sdělí Mgr. Ivana Sieberová, která kurzy organizačně zajišťuje, na telefonu 376 326 354 či 732 833 770, nebo mailem sieberova.muzeum@email.cz Kurzovné je splatné vždy nejpozději týden předem. Kurzovné činí 650,- Kč

22.09.2020: Škrtněte si prosím / Sušice, kino
Zábavná talkshow Radka Nakládala, hosty budou Přemysl Čech - redaktor a moderátor České televize; Jan Gábor - majitel Ateliéru skla, Galerie Gábor a sklářské huti v Sušici. Začátek od 19 hodin, předprodej vstupenek na www.kinosusice.cz

19.09.2020: NaturVision - týden přírody / Vimperk
do 26.9. filmová přehlídka z festivalů o zvířatech a přírodě, cestopisná přednáška, komentované vycházky, duel ředitelů NP Šumava a NP Bavorský les. Více informací naleznete na stránkách organizátorů: Město Vimperk, Správa NP Šumava, MěKS Vimperk.

11.09.2020: Šumavské Kašperské Hory / Kašperské Hory, náměstí
do 12. 9. 2020 tradiční historické slavnosti města, pestrý kulturní program pro děti i dospělé. www.kasphory.cz

Neexistuji vhodna data!jméno:
heslo:

Nová registrace


Srní a okolí - 8
Srní a okolí
zobrazení: 7934
známka: 2.00

Potok
Potok
zobrazení: 6607
známka: 0

soubor šumavských roubených staveb - 1
roubený dům č. 67
zobrazení: 8264
známka: 3.50

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě