Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


AKTUALITY

* Xterra trail run, tradiční zakončení sezóny již tuto sobotu!

Vydáno dne 05. 11. 2014 (2687 přečtení)

xterra prachatice plakátDruhou listopadovou sobotu se definitivně uzavře Xterra sezóna, již třináctá v pořadí.

8. listopadu 2014 se v Prachaticích uskuteční závod v terénním běhu pod názvem Xterra Trail run.

Ve večerních hodinách potom proběhne v Českých Budějovicích vyhlášení celkových výsledků Českého poháru v triatlonu. Víkend na jihu Čech se zdá být zajímavým lákadlem pro celou rodinu, co na Vás vlastně čeká?

Xterra Trail Run je otevřený závod v běhu pro všechny generace, přitom zároveň světovým pohárem běhů pod značkou Xterra Trail run.

Předškolní děti se poperou s 200 metry po rovince, nejstarší dorostenci už si budou muset poradit se 4 kilometry ve zvlněném terénu Šumavského podhůří. Děti do 15ti let mají startovné zdarma a v cíli na ně kromě účastnické medaile budou čekat také sladkosti, teplý čaj a pro nejlepší v kategorii i diplomy a věcné ceny od sponzorů.

Pro dospělé účastníky si pořadatelé nachystali tři varianty závodu – Easy (4km), Medium (8km) a Hard (13km). Tratě se neliší jen délkou, ale také náročností a povrchem, Easy variantu zvládne takřka každý třeba jen obejít, naopak Hard bude zážitkem i pro ostřílené triatlonové matadory.

Tratě také nevymýšlel nikdo jiný než bývalý Ironman a otec české Xterry Michal Piloušek, nyní mimo jiné i multisportovní trenér. „Nechtěl jsem jenom vymyslet „nejtěžší trať na světě“, ale hlavně vybírat zábavné pěšinky, ukázat závodníkům krásné šumavské výhledy a osamělé stezky, po kterých dříve utíkal Král Šumavy přes hranice.“ Dodává Piloušek. Startovné pro dospěláky je 100 Kč. Loni si více závodníků vyzkoušelo hned více tratí, pro ty bude platit zlevněné startovné 150 Kč na 2 závody.

Prezentace začne v areálu Domova mládeže SPgŠ na Zlaté stezce po osmé ranní, první děti vyrazí na své tratě v 10,00 a dospělé závody startují v 11,30 (4 a 8km) a 12,45 (13km). Pořadatelé zajišťují na trati i v cíli občerstvení, sprchy v areálu a vytápěné šatny. Po skončení běžeckých závodů všichni v poklidu stihnout přesun do Českých Budějovic (45 km) a následné večerní vyhlášení výsledků Českého poháru v triatlonu.

Zdroj: www.xterra.cz


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: MK | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

28.02.2020: Ruční výroba skleněných korálků / Kašperské Hory, IS a SEV NP
Co to byly páteříky a jak se vyrábějí vinuté perly? Přijďte se seznámit s výrobkem Šumava – originální produkt, poslechnout si mnoho zajímavého o historii sklářství na Šumavě a podívat se na celý postup výroby skleněného korálku. Sami se pak můžete pokusit o výrobu svého zářivého pokladu, od 13 do 17 hodin. www.npsumava.cz

23.02.2020: Komentovaná prohlídka / Horažďovice, Přírodovědná stanice
www.ddm-hd.cz

22.02.2020: Masopustní průvod / Chanovice
od 12 hodin. www.chanovice.cz

22.02.2020: Masopust / Volary
od 13 hodin vychází průvod masek od radnice a obchází celé město dům od domu, masopust je zakončen ve společenském sále radnice, kde se od 19 hodin uskuteční masopustní veselice s pochováním basy. www.mestovolary.cz

14.02.2020: Emil Kintzl a jeho povídání o Šumavě / Dlouhá Ves, kino
přijďte si popovídat a něco se dozvědět o starých časech na Šumavě; pořádá spolek Živá obec Dlouhá Ves; od 18 hodin, vstupné 50 Kč

05.02.2020: Pohledy do krajiny – nejkrásnější treky Kanady / Kašperské Hory, IS a SEV NP Šumava
kanadské Rockies (Skalnaté hory) jsou snem snad všech cestovatelů. Great Divi-deTrail je 1200 km dlouhá cesta skrz ně, kterou ročně projde pouze 50 dobrodruhů. Hory! Bažiny! Komáři! Brody! Jezera! Žádná cesta! Déšť a dinosauři! Nevážné povídání s Martinem Úblem o tom, jak se neztratit v divočině, jak naplánovat cestu po Kanadě a proč netrhat medvědům borůvky; od 18 hodin. www.npsumava.czjméno:
heslo:

Nová registrace


Sudslavická naučná stezka - 5
Sudslavická naučná stezka
zobrazení: 6765
známka: 0

Sudslavická naučná stezka - 3
Sudslavická naučná stezka
zobrazení: 6725
známka: 3.50

Modrava a okolí - 1

zobrazení: 6981
známka: 1.00

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě