Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


Czech

* Závodníci Salomonu se poprali se sjezdovkou!

Vydáno dne 18. 07. 2011 (3139 přečtení)

sumavsky krosNaprosto úžasný závod mají za sebou účastníci seriálu běhů v terénu Salomon Trail Running Cup 2011. V pořadí čtvrtý běh se uskutečnil včera 16. července na Zadově. Počasí závodníkům přálo a kros šumavským terénem hodnotí všichni na jedničku.

Jen nebýt toho posledního výběhu po červené sjezdovce, kdy už závodníkům skutečně nezbývaly žádné síly. Proto také pořadatelé závod trochu okořenili tím, že udělali z výběhu prémii, a tak měl závod vlastně vždy dva vítěze – jednoho z hlavního závodu a poté nejrychlejšího pokořitele sjezdovky. Oba samozřejmě byli ocenění.

V absolutním pořadí si zlato odnášel Jan Kreisinger 1984 z AK Kroměříž, který dal devítku v terénu za úctyhodných 29:38. „Běželo se mi moc dobře a docela jsem si to užíval. O té poslední části sjezdovkou jsem věděl, ale i tak se to nedalo, kus jsem musel rychle jít. Bylo super, že byl závod po celou dobu pěkně ve stínu lesem, protože velké teplo mi jinak vadí,“ sdělil své dojmy po závodě Jan Kreisinger. Naopak první místo ve „sjezdovkové“ prémii si odnášel Jan Mrázek 1981 z klubu Kerteam Praha.

Mezi ženami stanula na stupních vítězů naše vynikající vrchařka Pavla Schorná 1980 z TJ Maratonstav Úpice, která dokázala udržet skvělé tempo v závěsu za nejlepšími muži a může se chlubit časem 33:30. Navíc svou formu prokázala i ve výběhu sjezdovkou, takže si odnášela vlastně prvenství dvě!

Závod ale nebyl pouze pro zkušené profesionály, přihlásit se a otestovat svou fyzičku mohl doslova každý. „Já jsem ze závodu nadšená. Byl skvěle značený a ani já, která se pomalu ztratím doma, jsem nezabloudila. Obdivovala jsem i moderátora Ivo Domanského, který jakoby všechny sportovce znal odmalička, takže jsem se o nich dozvěděla spoustu věcí. Jinak o závodě jsem slyšela z rádia, a tak jsem se přišla podívat. Hlavní závod jsem doběhla a ani jednou se nezastavila, mám z toho dobrý pocit,“ říkala účastnice závodu Kateřina Kaločová.

Dobrý pocit ze svého výkonu měl i náš závodník Jiří Soural, kterého firma Salomon na závody materiálně vybavila tím nejlepším ze své nabídky a kterého při běhu bedlivě sledujeme. „Určitě to bylo lepší než minule na Ještědu, nepřepálil jsem začátek a vydržel jsem běžet v kuse až pod sjezdovku. Tam jsem musel dát chvíli rychlou chůzi a konec jsem dobíhal na pokraji sil s tepovkou asi 182, což je skutečně můj strop. Musím přiznat, že rezervu jsem už žádnou neměl a na další kilometry by mi nezbývalo sil,“ popisoval detaily Jiří Soural. Jak dodal, trať zvládl v čase 47:15. „Jsem s časem spokojený a ani mě snad nebudou bolet tolik stehenní svaly jako z Ještědu, kdy jsem ještě dva dny potom nemohl chodit. Tady byl měkký terén v lese a nebylo tolik překážek.“

Pro závodníky bylo jistě příjemným překvapením i to, že jim bylo odpuštěno startovné.

Kompletní výsledky najdete tradičně na www.sportovniservis.cz , pro více informací o závodech klikněte na webové stránky www.strc.cz nebo www.salomontrailrunningcup.cz .

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: DN | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

29.09.2020: Přednáška "čím se u nás platilo" / Prachatice, muzeum
Přednáší PhDr. Jiří Chvojka, emeritní numismatik Jihočeského muzea v Českých Budějovicích; od 17 do 19 hodin; po přednášce máte příležitost zjistit hodnotu starých mincí a bankovek, které schováváte doma. Program přednášek na aktuální sezónu najdete na webu www.prachatickemuzeum.cz

27.09.2020: Tradiční soutěž v tlučení špačků / Stožec
Soutěž je určena všem, co se rádi baví a nebojí se do toho praštit. Letos se opět bude soutěžit ve dvou kategoriích – muži a ženy (již od 12 let). Jako každý rok čekají na vítěze netradiční ceny. Zkušební odpaly od 13 hodin.

26.09.2020: Pracovní kurz: "Tiffany vitráže" / Klatovy, muzeum
do 27. 9. - kurz pod vedením Štěpánky Kašparové; přednáškový sál od 9 do 15 hodin. Předběžné přihlášky přijímá a další případné podrobnosti vám sdělí Mgr. Ivana Sieberová, která kurzy organizačně zajišťuje, na telefonu 376 326 354 či 732 833 770, nebo mailem sieberova.muzeum@email.cz Kurzovné je splatné vždy nejpozději týden předem. Kurzovné činí 650,- Kč

22.09.2020: Škrtněte si prosím / Sušice, kino
Zábavná talkshow Radka Nakládala, hosty budou Přemysl Čech - redaktor a moderátor České televize; Jan Gábor - majitel Ateliéru skla, Galerie Gábor a sklářské huti v Sušici. Začátek od 19 hodin, předprodej vstupenek na www.kinosusice.cz

19.09.2020: NaturVision - týden přírody / Vimperk
do 26.9. filmová přehlídka z festivalů o zvířatech a přírodě, cestopisná přednáška, komentované vycházky, duel ředitelů NP Šumava a NP Bavorský les. Více informací naleznete na stránkách organizátorů: Město Vimperk, Správa NP Šumava, MěKS Vimperk.

11.09.2020: Šumavské Kašperské Hory / Kašperské Hory, náměstí
do 12. 9. 2020 tradiční historické slavnosti města, pestrý kulturní program pro děti i dospělé. www.kasphory.cz

Neexistuji vhodna data!jméno:
heslo:

Nová registrace


Schwarzenberský plavební kanál - 1
Schwarzenberský plavební kanál
zobrazení: 4277
známka: 0

Šumavské zákoutí - 4
Šumavské zákoutí
zobrazení: 9086
známka: 1.83

Nové údolí
Nové údolí
zobrazení: 8524
známka: 1.38

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě