Cyklus sobotních kurzů Alpinka

Autor: BV <>, Téma: Czech, Vydáno dne: 17. 12. 2010

alpinkaLyžařská škola pro vaše děti začíná již 8.1.2011, naučte své děti lyžovat.

Od 8.1.2011 6 a 9 sobot z Plzně a okolí. Ve stejných družstvech a s navazující výukou. Ráno vyrazíme na hory, z  Kralovic , Plas, Kaznějova, Horní Břízy, Plzně na Šumavu na Alpalouku a Javor. Celý den se trénuje a večer se vracíme. Svačinu a oběd máme všichni od maminky.

Přípravné družstvo – MAZLÍCI:

Pro děti od 5 let. Hravou formou se účastníci seznamují s pohybem na lyžích (snowboardu), skluzem a oblouky, naučí se jezdit na vleku. Předpokládané dovednosti žádné.

Základní kurz - FÍCI:

Účastníci se zdokonalují v základních obloucích tak, aby tuto techniku zvládli i v náročnějším terénu. Předpokládá se dovednost zvládnutí mírných svahů a jízda na běžných vlecích. 5.lekce pro zájemce výuka proběhne na Javoru v Německu. Prosím o uvedení do přihlášky

Sportovní kurz - PROFÍCI:

Zájemci musí být schopni zvládnout středně obtížný terén a jízdu na vlecích. Kurz je zaměřen na dokonalé zvládnutí základních oblouků, výuku modifikovaných oblouků a seznámení se závodní technikou a prvky akrobacie Výuka bude 2., 3., 4., 5. sobotu probíhat na Javoru v Německu..Doporučujeme na tyto vybrané soboty děti připojistit. Za každou lekci na Javoru budou účastníci připlácet 40 Kč za dopravu u vedoucího autobusu.

Praktikantský kurz: pro  fyzicky i technicky zdatné lyžaře a snowboardisty od 14 ti let.

Na závěr mohou účastníci složit zkoušku, po jejímž úspěšném absolvování obdrží legitimaci PRAKTIKANT SJEZDOVÉHO LYŽOVÁNÍ, která opravňuje jejího držitele ke spolupráci s instruktorským teamem LŠ ALPINKA. Zkouška má část praktickou ( technika jízdy) a metodickou.


V době slabšího zasněžení se jednotlivé lekce neruší, ale využívají se uměle zasněžené svahy v Železné Rudě, na Špičáku, na Javoru v Německu. V případě náhlé změny počasí (oteplení/tání) je pro nejbližší lekci připraven soutěžně-turistický program.

Za ostatní neproběhlé lekce se bude vracet odpovídající část kurzovného. Přihláška do kurzu je nepřenosná.Účastníka, proto nelze nahradit jiným účastníkem.

 

 

Termíny pro Plzeň   a okolí

 

   8.1., 15.1., 22.1, 29.1., 12.2., 19.2., 26.2., 5.3., 12.3. 2011 soboty            

   5.2. pololetní prázdniny – sobota se vynechává

 

Odjezdy                autobusů

·                    Kaznějov požární zbrojnice, Horní Bříza, Chrást

·                    Třemošná ČSAD zastávka, Plasy ČSAD zastávka

7.00

7.15

 

·                    Dolní Bělá, Kralovice obchodní dům

6.45

 

·                    Plzeň Bory autobusová zastávka

7.40