Kartu hosta Lipno Card si můžete koupit i na nádražích nebo ve vlaku

Autor: MS <svarcova(at)rras.cz>, Téma: AKTUALITY, Vydáno dne: 07. 00. 2011

Lipnocard Návštěvníci Lipenska mají od 1. září možnost pořídit si kartu hosta Lipno Card na 15 nádražích v Jihočeském kraji, ale také už u průvodčího ve vlaku. Jak připomíná ředitelka společnosti Lipensko Jitka Fatková, bude to výhoda především pro ty hosty, kteří míří na výlet nebo dovolenou vlakem. „Mohou dobu, strávenou v tomto dopravním prostředku využít k hledání tipů na nejrůznější aktivity, které najdou v brožuře. Tu získají zároveň s nákupem karty hosta. Když si ji koupí například na českobudějovickém nádraží, při příjezdu k Lipenskému jezeru už budou vědět, kam se vydat,“ říká Fatková. Dosavadní zkušenosti z prodeje Lipno Card v informačních centrech ukazují, že návštěvníci by takovou možnost přivítali.

Nápad považuje za velmi zajímavý i Pavel Kosmata z jihočeského krajského centra osobní dopravy. „My podporujeme každou formu rozvoje turistiky. Lidé za těmito aktivitami cestují a cestování, to jsou přece České dráhy,“ míní Kosmata. Samotný projekt Lipno Card považuje za velmi zdařilý a jeho podporu formou prodeje karet hosta na nádražích za samozřejmou. Tvrdí, že je to i filosofie Českých drah nabízet cestujícím doplňkové aktivity.

Lipno Card je možné zakoupit na nádražích v Českých Budějovicích, Prachaticích, Vimperku, Hluboké nad Vltavou, Českém Krumlově, Kaplici, Vyšším Brodu, Loučovicích, Zlaté Koruně, Černé v Pošumaví, Horní Plané, Nové Peci, Boršově nad Vltavou, Volarech a v Lipně nad Vltavou. Stojí 149 Kč pro dospělého, 129 pro seniory a ZTP a 99 korun pro děti nad 6 let. Při využití 70 nabízených aktivit lze ušetřit více než 3 000 korun. Karta platí do 31. října.