Mezinárodní den památek a přednáška na Kratochvíli

Autor: MK <kytlicova(at)rras.cz>, Téma: AKTUALITY, Vydáno dne: 08. 04. 2015

zámek kratochvíle 4

O víkendu 18. a 19. dubna 2015 se zámek Kratochvíle připojí k oslavám Mezinárodního dne památek.

V těchto dnech bude návštěvníkům zpřístupněna Grand prohlídka (velká prohlídka včetně kostela) za cenu hlavní prohlídkové trasy. Zároveň bude fungovat reciproční program mezi památkami územní památkové správy České Budějovice.

Ve středu 22. dubna 2015 se bude na zámku konat přednáška prof. Martina Hilského. Pan profesor bude hovořit na téma "Shakespeare a zrod anglického divadla". Přednáška je tradiční kulturní akcí konanou na zámku - v letošním roce již popáté. Setkání proběhne v Horním sále zámku ve středu 22. dubna 2015 od 19 hodin. Z důvodů omezené kapacity sálu doporučujeme všem zájemcům rezervaci vstupenek na telefonu 388 324 380 nebo emailem: rabenhauptova.lucie@npu.cz.

do 24. května 2015 v otevírací době zámku si návštěvníci mohou volně ve vstupní věži prohlédnout dokumentační výstavu fotografií "Tančírna na fotkách i v barvě". Fotky zachycují průběh čtyř ročníků hudebně tanečních zábav - Tančíren na Kratochvíli s velkým orchestrem Zatrest Bandem. Jsou doplněny o velkoformátové barevné obrazy, které vznikly v sociálně terapeutické dílně Domova sv. Linharty v Chelčicích.

Správa zámku na léto připravuje další zajímavé akce. Těšit se můžete na:

Hradozámeckou noc na 29. srpna 2015 – celovečerní program v areálu zámku Kratochvíle, bude jedním z vrcholů celoročního projektu „Po stopách šlechtických rodů – Velká hradozámecká inventura“, do kterého je zámek Kratochvíle zapojen (více informací o projektu na www.npu.cz).

Poutní mši s jarmarkem a doprovodným programem na neděli 6. září 2015.

25. července 2015 se popáté otevře Tančírna Kratochvíle – hudebně taneční večer s orchestrem ZatrestBand.

V zahradě nebudou chybět ani herci Spolku divadelních ochotníků TYL Netolice, kteří v premiéře představí nově nastudovanou hru „Pro nic za nic“, připomenou však i loňskou velmi úspěšnou komedii „Sluha dvou pánů“…

Zámek Kratochvíle je v dubnu otevřen pro veřejnost každý víkend a také na Velikonoční pondělí, vždy od 9:00 do 16:30 (poslední prohlídka dne a zároveň poslední možný vstup do zámecké zahrady je v 15:30).

Více informací naleznete na www.zamek-kratochvile.eu, nebo je získáte na telefonu 388 324 380 či emailové adrese: ups.cb.kr@npu.cz.