Pouť na Kratochvíli

Autor: MK <kytlicova(at)rras.cz>, Téma: AKTUALITY, Vydáno dne: 02. 09. 2015

zámek kratochvíle 4

Zámek Kratochvíle zve návštěvníky o prvním zářijovém víkendu na pouť, která bude zahájena tradiční poutní mší (v 9:30) k uctění svátku Narození Panny Marie v zámeckém kostele.

V zámecké zahradě pak bude probíhat řemeslný jarmark a zábavná zastavení v zámecké zahradě.

zámek kratochvíleOdpolední divadelní představení odpoví na otázku "Jak se muži a ženy dali dohromady" (podle indiánských legend zahraje Alexander Pickar), procházku po zahradě Vám zpříjemní živá hudební vystoupení a budete v ní moci kromě pávů a labutí potkat také kozy, ovečky a králíka.


zámek kratochvíle 2Vstupní věž bude vyzdobena květinami a dřevěnými objekty. Pro menší i větší bude přichystán tvořivá dílna s přírodninami a herní koutek s možností zahrát si např. petanque, šachy nebo pexeso. Občerstvení nabídne zámecká cukrárna, Čajírna, kafírna s několika druhy čajů, a Michal Just, který Vám přichystá indické placky. Vstup do zahrady pro děti do 15 let zdarma, pro ostatní 20 Kč.

zámek kratochvíle 3Protože se pouť na Kratochvíli koná o víkendu, kdy se zámek Kratochvíle připojuje ke Dnům evropského dědictví, bude 5. září celý den i 6. září 2015 od 13 hodin velká Grand prohlídka zámku zpřístupněna v ceně hlavní prohlídkové trasy. Po oba dva dny prvního zářijového víkendu je možné využít tzv. reciproční vstupenku mezi památkovými objekty ve správě Národního památkového ústavu v Českých Budějovicích.

autorské čtení zámek kratochvíle12. září od 16:30 se v zámecké zahradě Kratochvíle budou číst již popáté nejnovější básnická díla českých a slovenských básníků v rámci setkání "Děkujeme za Vaše básně!"

Zámek Kratochvíle můžete navštívit v rámci denní prohlídky historických interiérů zámku, které jsou otevřeny v září denně mimo pondělí od 9:00 do 16:30 (poslední prohlídka dne a zároveň poslední možný vstup do zámecké zahrady je v 15:30) a v říjnu o víkendech a státním svátku, letos mimořádně i v neděli 1. listopadu vždy od 9:00 do 16:30 (poslední prohlídka dne a zároveň poslední možný vstup do zámecké zahrady je v 15:30).

Více informací naleznete na www.zamek-kratochvile.eu, nebo je získáte na telefonu 388 324 380 či emailové adrese: ups.cb.kr@npu.cz nebo na telefonu 388 324 380.