Aktuální akce v prachatickém muzeu loutek a cirkusu a pozvánka na akce v listopadu

Autor: MK <kytlicova(at)rras.cz>, Téma: AKTUALITY, Vydáno dne: 12. 10. 2015

Výstava Klauni do 8. 11. 2015 klauni

První monotematická výstava o klaunech je určena jak dětem, pro které jsou připraveny hrací prvky inspirované klauny a šatnu, ve které se mohou nalíčit a obléci jako klauni, tak dospělým. Autoři se pokoušejí představit klauna jako neopominutelný prvek cirkusového představení v celé jeho historii nejen na českém území. Prostřednictvím fotografií, originálních plakátů (i z počátku 19. století), filmových záznamů, kostýmů, klaunských rekvizit a hudebních nástrojů ukazují rozmanitost, někdy i překvapivost klaunských vystoupení. Představují různé druhy komiky v manéži i varieté - komické artisty, hudební excentriky, pantomimické klauny, výstřední akrobaty. Klaun se stal častým námětem v umění, včetně toho populárního. Cesta od uměleckých předmětů s klauny ke kýči není moc daleká. O tom se mohou návštěvníci přesvědčit u vystavených předmětů s klaunskou tématikou.

Výstava Obraz baletky do 22. 11. 2015

Výstava se průřezově věnuje fotografiím baletek od konce 19. století až po 21. století. Zároveň seznamuje návštěvníky s klíčovými událostmi v dějinách baletu a s jeho základními teoretickými pojmy. Součástí výstavy jsou interaktivní koutky pro děti.

Tvůrčí dílna s pohádkou "O třech prasátkách" 13. 11. 2015 v 10 hodin

Tvůrčí dílna s pohádkou pro rodiče s dětmi. Projdeme společně příběhem, budeme si hrát a tvořit.

Poetický podvečer 18. 11. 2015 v 16.30 hodin

Podvečer pořádaný ve spolupráci se Střední pedagogickou školou v Prachaticích u příležitosti Dne poezie, který vzájemně propojuje lidi, kteří mají rádi kulturu a poezii především.

Výstava Maska 19. 11. 2015 - 14. 2. 2016

Výstava se zabývá fenoménem masky jako společenským jevem vnější i vnitřní proměny a ukazuje masku jako kulturní předmět a prostředek, sloužící k zamaskování, ochraně hlavy či změně identity. Návštěvníci mají možnost seznámit se s širokou škálou podob, typů a funkcí masky ve vzájemných kontrastech a souvislostech. Masky divadelní, karnevalové, rituální, posmrtné, ale i sportovní, pracovní nebo vojenské jsou doplněny ukázkou masek líčených či trvalých proměn lidské tváře. Pro dětské návštěvníky je připraven hrací koutek, kde si budou moci masky sami vyzkoušet a vyrobit.

Vánoční výstava prací seniorů 25. - 27. 11. 2015 od 9 do 17 hodin

Tradiční prodejní výstava prací prachatických seniorů.

Více informací o akcích v Muzeu loutek a cirkusu v Prachaticích naleznete na www.nm.cz.