Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


AKTUALITY

* Aktivní den na zelené střeše Evropy v Železné Rudě

Vydáno dne 09. 05. 2013 (3205 přečtení)

Cykliste

Plzeňský kraj a město Železná Ruda zve příznivce pěší turistiky a cykloturistiky na akci „Aktivní den na zelené střeše Evropy“ a „Zahájení Letní turistické sezony na Železnorudsku“ 25. května 2013.

U Parkoviště Kaskády v blízkosti dolní stanice sedačkové lanové dráhy Špičák - Pancíř v sobotu 25. května od 10 do 10:30 hodin proběhne registrace účastníků, kde každý příchozí obdrží účastnický list spolu s kupóny a mapkou se zakreslenou trasou.

Připraveny budou celkem čtyři, dvě pro pěší turistiky a dvě pro cyklisty.

Nalákat na výšlap po Šumavě chceme nejen aktivní sportovce, ale především širokou veřejnost včetně rodin s dětmi. Pro trénovanější je připravena cca 30km trasa směr Pancíř, Špičácké Sedlo a přes Černé a Čertovo jezero zpět na Kaskády. Kratší trasa čítající cca 6 km vede na Pancíř a po pancířské sjezdovce na Sedlo, přes areál Špičák zpět na Kaskády. Vyznavači cykloturistiky nepřijdou také zkrátka, trasa pro ty zdatnější bude dlouhá cca 30 km a povede z Kaskád na Pancíř, přes Můstek a Prenet na Zelenou Lhotu a zpět stoupáním přes Hojsovu Stráž, Špičácké sedlo do cíle na parkoviště Kaskády.

Druhá určená pro rekreační cyklisty nebo nejmladší účastníky bude v délce cca 6 km a povede taktéž přes Pancíř, Špičácké Sedlo, dále po nově vybudované části cyklostezky – singltrek zpět na Kaskády. Dobrou zprávou pro všechny účastníky je skutečnost, že lanovkaŠpičák - Pancíř vyveze v rámci akce všechny zdarma. Účastníci cyklotrasy mají povolený „doping ve formě použití lanovky“ jen do úrovně výstupní stanice Hofmanky. V rámci akce bude zdarma i vstup na pancířskou rozhlednu, kde krom nádherných výhledů bude připraven i zajímavý kvíz.

Slavnostní zahájení proběhne v 10.45 hodin za účasti náměstka hejtmana Plzeňského kraje pro oblast školství, sportu, kultury a cestovního ruchu Jiřího Stručka astarosty Železné Rudy Michala Šnebergra. Před startem, který je naplánován na 11 hodinu, bude rozcvička.

Po celý den je připraven doprovodný program, soutěže pro děti, živá hudba, možnost vyzkoušet si jízdu v motokáře nebo na koloběžce. Zpestřením bude i den otevřených dveří Horskéslužby. K chuti přijdetradiční klobása aani železnorudské pivo.

V závěru budou slosoványúčastnické listy. Pro účast ve slosování o hodnotné ceny nestačí jen odpovědět na nevšední otázky, ale také získat otisk razítka na určených kontrolních místech na trase. Těšit se mohou na hodnotné ceny, jako víkendový pobyt pro dva na Šumavě, poukázky do pohádkovécukrárny či minipivovaru v Železné Rudě apod. na každého účastníka čeká v cíli drobný dárek. Celý den budou k dispozici propagační materiály nejen o Šumavě, ale i dalších zajímavostech kraje.

Další velké akce na Železnorudsku: 29.-30.6. IXSEuropeanDownhill Cup 2013 SA Špičák, 6.7. Rysí slavnosti, 12. – 13.7. 6.výročí otevření pivovaru Belveder, 2. – 4.8. Železnorudské slavnosti.

Více informací o dění v Železné Rudě a okolí na www.sumava.net/itcruda


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: MK | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

29.09.2020: Přednáška "čím se u nás platilo" / Prachatice, muzeum
Přednáší PhDr. Jiří Chvojka, emeritní numismatik Jihočeského muzea v Českých Budějovicích; od 17 do 19 hodin; po přednášce máte příležitost zjistit hodnotu starých mincí a bankovek, které schováváte doma. Program přednášek na aktuální sezónu najdete na webu www.prachatickemuzeum.cz

27.09.2020: Tradiční soutěž v tlučení špačků / Stožec
Soutěž je určena všem, co se rádi baví a nebojí se do toho praštit. Letos se opět bude soutěžit ve dvou kategoriích – muži a ženy (již od 12 let). Jako každý rok čekají na vítěze netradiční ceny. Zkušební odpaly od 13 hodin.

26.09.2020: Pracovní kurz: "Tiffany vitráže" / Klatovy, muzeum
do 27. 9. - kurz pod vedením Štěpánky Kašparové; přednáškový sál od 9 do 15 hodin. Předběžné přihlášky přijímá a další případné podrobnosti vám sdělí Mgr. Ivana Sieberová, která kurzy organizačně zajišťuje, na telefonu 376 326 354 či 732 833 770, nebo mailem sieberova.muzeum@email.cz Kurzovné je splatné vždy nejpozději týden předem. Kurzovné činí 650,- Kč

22.09.2020: Škrtněte si prosím / Sušice, kino
Zábavná talkshow Radka Nakládala, hosty budou Přemysl Čech - redaktor a moderátor České televize; Jan Gábor - majitel Ateliéru skla, Galerie Gábor a sklářské huti v Sušici. Začátek od 19 hodin, předprodej vstupenek na www.kinosusice.cz

19.09.2020: NaturVision - týden přírody / Vimperk
do 26.9. filmová přehlídka z festivalů o zvířatech a přírodě, cestopisná přednáška, komentované vycházky, duel ředitelů NP Šumava a NP Bavorský les. Více informací naleznete na stránkách organizátorů: Město Vimperk, Správa NP Šumava, MěKS Vimperk.

11.09.2020: Šumavské Kašperské Hory / Kašperské Hory, náměstí
do 12. 9. 2020 tradiční historické slavnosti města, pestrý kulturní program pro děti i dospělé. www.kasphory.cz

Neexistuji vhodna data!jméno:
heslo:

Nová registrace


Schwarzenberský plavební kanál - 2
Schwarzenberský plavební kanál
zobrazení: 4163
známka: 0

Horská synagoga v Hartmanicích - 9
Hartmanická synagoga
zobrazení: 8945
známka: 2.00

Procházka obcí Stachy
Boží muka a typická roubenka v pozadí
zobrazení: 7764
známka: 1.50

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě