Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


Czech

* Fotoateliér Seidel bude za úplňku promítat v zahradě

Vydáno dne 08. 07. 2011 (4131 přečtení)

fotoatelier seidelČervencový úplněk je prvním ze tří večerů, kdy bude mimořádně otevřené Museum Fotoateliér Seidel (MFS) v Českém Krumlově. Díky tomu dostanou lidé v pátek 15. července a pak znovu v sobotu 13. srpna a v pondělí 12. září vzácnou příležitost prohlédnout si tuto památku s výkladem kostýmovaných průvodců a v dobovém osvětlení, které jí dodá jinou atmosféru.

Ve večerní náladě ještě více vynikne silný příběh domu, jehož ozdobou je autenticky dochovaný fotoateliér. Proto se MFS připojilo k projektu Pohádkového království nazvanému Poznávání památek za letních úplňků. „Prohlídka v noci má zvláštní kouzlo i rytmus. Lidé přestávají spěchat, jsou pozornější a otevřenější. Mají tedy větší příležitost vcítit se do osudů lidí, kteří zde žili, pracovali nebo se tu nechávali vyfotografovat,“ říká vedoucí Musea Fotoateliér Seidel Petr Hudičák.

K muzeu patří i zahrady, které nyní vypadají podobně jako za časů rodiny Seidelovy. Při pěkném počasí budou centrem dění, protože organizátoři na úplněk připraví noční projekci nejvzácnějších fotografií ze Seidelovy sbírky. Promítnou celkem 120 snímků, které diváky zavedou nejen do Krumlova před staletím, ale také na Šumavu a další místa, z nichž mnohá dnes už zcela změnila svou tvář. V případě, že bude večer deštivý, přesune se vše do interiéru muzea.

Zároveň organizátoři za úplňku představí novinku na webu www.seidel.cz, protože i ten již má své hvězdy. Galerie slavných osobností, které se zde nechaly portrétovat, se postupně rozrůstá: po hercích z Divadelního spolku Kašpar si před objektivem zadováděly například členky brněnského divadla Malé(h)ry, v němž účinkuje i Bára Seidlová. Podobnost jejího jména je sice čistě náhodná, ale návštěva muzea herečky nadchla. „Vášeň, zapálení, láska jsou tam cítit z každého kouta, z každého předmětu, z každé fotografie. Proto se tam cítí návštěvníci tak dobře. Minulost nás vtáhla, chtěly jsme si ji prožít se vším všudy. Fotoateliér je na vše připraven: kostýmy, klobouky - to bude krásná dobová fotka do našeho divadelního alba!“ sepsaly své dojmy. Celý dopis naleznete v menu v sekci „o museu“ - VIP návštěvy.

Prohlídky za úplňku nazvané „Poklady Fotoateliéru Seidel“ jsou pokaždé připraveny v čase od 20:30 do 23:00 hodin. Začínají ve 20:30, 21:00, 21:30 a 22:00, vždy potrvají necelou hodinu. Muzeum je nabízí jak v češtině, tak v německém a anglickém jazyce. Vzhledem k omezené kapacitě je vhodné se předem objednat na internetových stránkách MFS nebo na telefonu 380 712 354.

Za vstupenku na prohlídku muzea spojenou s promítáním zaplatí dospělí 150 korun, studenti 105 Kč a děti od 6 do 15 let 75 korun. Kdo si bude chtít vychutnat jenom noc v zahradě s projekcí Seidelových fotografií, bude ho vstup stát padesátikorunu. Více informací a možnosti rezervace najdou zájemci na adrese www.seidel.cz/uplnek.

Kontakt: Museum Fotoateliér Seidel, Český Krumlov, Linecká č. 272, 382 01, tel. 380 712 354, info@seidel.cz, kontaktní osoba: Ing. Petr Hudičák: 602 348 772, petr.hudicak@ckrf.ckrumlov.cz

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: DN | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

29.09.2020: Přednáška "čím se u nás platilo" / Prachatice, muzeum
Přednáší PhDr. Jiří Chvojka, emeritní numismatik Jihočeského muzea v Českých Budějovicích; od 17 do 19 hodin; po přednášce máte příležitost zjistit hodnotu starých mincí a bankovek, které schováváte doma. Program přednášek na aktuální sezónu najdete na webu www.prachatickemuzeum.cz

27.09.2020: Tradiční soutěž v tlučení špačků / Stožec
Soutěž je určena všem, co se rádi baví a nebojí se do toho praštit. Letos se opět bude soutěžit ve dvou kategoriích – muži a ženy (již od 12 let). Jako každý rok čekají na vítěze netradiční ceny. Zkušební odpaly od 13 hodin.

26.09.2020: Pracovní kurz: "Tiffany vitráže" / Klatovy, muzeum
do 27. 9. - kurz pod vedením Štěpánky Kašparové; přednáškový sál od 9 do 15 hodin. Předběžné přihlášky přijímá a další případné podrobnosti vám sdělí Mgr. Ivana Sieberová, která kurzy organizačně zajišťuje, na telefonu 376 326 354 či 732 833 770, nebo mailem sieberova.muzeum@email.cz Kurzovné je splatné vždy nejpozději týden předem. Kurzovné činí 650,- Kč

22.09.2020: Škrtněte si prosím / Sušice, kino
Zábavná talkshow Radka Nakládala, hosty budou Přemysl Čech - redaktor a moderátor České televize; Jan Gábor - majitel Ateliéru skla, Galerie Gábor a sklářské huti v Sušici. Začátek od 19 hodin, předprodej vstupenek na www.kinosusice.cz

19.09.2020: NaturVision - týden přírody / Vimperk
do 26.9. filmová přehlídka z festivalů o zvířatech a přírodě, cestopisná přednáška, komentované vycházky, duel ředitelů NP Šumava a NP Bavorský les. Více informací naleznete na stránkách organizátorů: Město Vimperk, Správa NP Šumava, MěKS Vimperk.

11.09.2020: Šumavské Kašperské Hory / Kašperské Hory, náměstí
do 12. 9. 2020 tradiční historické slavnosti města, pestrý kulturní program pro děti i dospělé. www.kasphory.cz

Neexistuji vhodna data!jméno:
heslo:

Nová registrace


na farmě ve Svinné
na farmě ve Svinné
zobrazení: 3519
známka: 0

Šumavská zákoutí - 7
Šumavská zákoutí
zobrazení: 8498
známka: 1.00

Sudslavická naučná stezka - 12
Sudslavická naučná stezka
zobrazení: 8018
známka: 0

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě