Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


AKTUALITY

* Jarní vyhánění dobytka v Hoslovicích

Vydáno dne 26. 04. 2016 (1839 přečtení)

hosloviceJedním z nejdůležitějších svátků v životě pastevce je vyhnání dobytka na první jarní pastvu.

Přijďte si s námi prožít tu dávnou radost, kdy je konečně tolik trávy, že v ní nejsou vidět paznehty krav. Malá telátka vedle matek šťastně běží prvně v životě po pozemku větším, než je zimní výběh.

Akce se uskuteční v Hoslovicích na ranči 8.5.2016.

Hlavní atrakcí vyhánění je samozřejmě skutečné vyhnání stáda krav na jarní pastvu. Pokud to chcete vidět, přijďte hned v deset ráno a dbejte pokynů pořadatelů, ať nepřijdete k úhoně. Až stádo vyženeme, ukážeme Vám stříhání oveček. To také patří mezi jarní povinnosti pastevců. Mezi tím se cowboys vrátí od stáda a předvedou Vám práci s dobytkem. Na ranči se tradičně jezdí rodeo, ale na vyhánění přijíždějí nejen rodeoví jezdci, ale i jezdci vyznávající tradici buckaroo. Liší se oblečením, tvarem klobouku, užděním. Přijeďte se na ně podívat.

Samozřejmě nebudou chybět ani ukázky jezdeckého umění od našeho jezdeckého klubu, malých i velkých dětí. Show Jimmyho Magury, možnost naučit se, či lépe řečeno vyzkoušet si házení lasem, odpalování špačků a další pastevecké radovánky.

Také můžete navštívit hoslovický mlýn, kde se rázem přenesete do dob dávno minulých a zažije-te hospodářskou usedlost tak, jak ji znali naši prarodiče. Ve mlýně budou každou celou hodinu od 11 do 15 hodin probíhat komentované prohlídky mlýna, pouštění mlýnského kola v 10:45; 12:45 a 14:45 hodin.

Během celého dne budou ochutnávky chleba ve světnici i ve stánku před mlýnem, rukodělné dílny, dílničky pro děti, ukázky zpracování vlny (od srsti po ponožku), řemeslné stánky, prodejní stánky (skalničky, koření, šperky), vrcení másla, ochutnávky, pletení košíků a jejich prodej.

Více informací naleznete na www.muzeum-st.cz nebo www.farmahoslovice.cz.


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: MK | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

29.09.2020: Přednáška "čím se u nás platilo" / Prachatice, muzeum
Přednáší PhDr. Jiří Chvojka, emeritní numismatik Jihočeského muzea v Českých Budějovicích; od 17 do 19 hodin; po přednášce máte příležitost zjistit hodnotu starých mincí a bankovek, které schováváte doma. Program přednášek na aktuální sezónu najdete na webu www.prachatickemuzeum.cz

27.09.2020: Tradiční soutěž v tlučení špačků / Stožec
Soutěž je určena všem, co se rádi baví a nebojí se do toho praštit. Letos se opět bude soutěžit ve dvou kategoriích – muži a ženy (již od 12 let). Jako každý rok čekají na vítěze netradiční ceny. Zkušební odpaly od 13 hodin.

26.09.2020: Pracovní kurz: "Tiffany vitráže" / Klatovy, muzeum
do 27. 9. - kurz pod vedením Štěpánky Kašparové; přednáškový sál od 9 do 15 hodin. Předběžné přihlášky přijímá a další případné podrobnosti vám sdělí Mgr. Ivana Sieberová, která kurzy organizačně zajišťuje, na telefonu 376 326 354 či 732 833 770, nebo mailem sieberova.muzeum@email.cz Kurzovné je splatné vždy nejpozději týden předem. Kurzovné činí 650,- Kč

22.09.2020: Škrtněte si prosím / Sušice, kino
Zábavná talkshow Radka Nakládala, hosty budou Přemysl Čech - redaktor a moderátor České televize; Jan Gábor - majitel Ateliéru skla, Galerie Gábor a sklářské huti v Sušici. Začátek od 19 hodin, předprodej vstupenek na www.kinosusice.cz

19.09.2020: NaturVision - týden přírody / Vimperk
do 26.9. filmová přehlídka z festivalů o zvířatech a přírodě, cestopisná přednáška, komentované vycházky, duel ředitelů NP Šumava a NP Bavorský les. Více informací naleznete na stránkách organizátorů: Město Vimperk, Správa NP Šumava, MěKS Vimperk.

11.09.2020: Šumavské Kašperské Hory / Kašperské Hory, náměstí
do 12. 9. 2020 tradiční historické slavnosti města, pestrý kulturní program pro děti i dospělé. www.kasphory.cz

Neexistuji vhodna data!jméno:
heslo:

Nová registrace


odpočinek před Třístoličníkem
odpočinek před Třístoličníkem
zobrazení: 6652
známka: 2.00

Schwarzenberský plavební kanál - 1
Schwarzenberský plavební kanál
zobrazení: 4329
známka: 0

Plešné jezero
Plešné jezero
zobrazení: 7118
známka: 0

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě