Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


AKTUALITY

* Martina Sáblíková na Lipně ocenila kvality Jezerní cyklo-inline stezky

Vydáno dne 14. 09. 2010 (2102 přečtení)

Sablikova na Lipne Uplynulý víkend byl na Lipensku výjimečným zážitkem pro stovky příznivců inline bruslení a příznivců aktivního odpočinku. V sobotu 11. září totiž poctila Lipenský sportovní den v Lipně nad Vltavou svou návštěvou olympijská vítězka Martina Sáblíková i se svým trenérem Petrem Novákem.

Kromě toho, že se Martina při autogramiádě a vyhlašování dětské zábavné soutěže postarala o životní vzpomínku mnoha dětí, si také vyzkoušela letos dokončenou Jezerní cyklo-inline stezku Lipno – Frymburk. Martina i její trenér byli velmi příjemně překvapeni krásou inline stezky a také ocenili kvalitu služeb pro turisty na Lipensku včetně bohaté nabídky volnočasových aktivit, kterou přirovnali k moderním evropským turistickým destinacím.

Oba se velice zajímali o zimní bruslařskou dráhu na zamrzlém Lipně, která každou zimu přitahuje desetitisíce fandů bruslení. Martina přiznala, že by jí také lákala terénní jízda v bikeparku, kterou však kvůli probíhající letní přípravě musela odložit na příště. Během návštěvy Lipna se naše současná nejúspěšnější sportovkyně mimo jiné poznala s Arnoštem Petráčkem – paralympijským finalistou a mistrem světa v plavání, který na Lipno často jezdí za sportem a v zimě se téměř každý víkend prohání na sjezdovkách Skiareálu Lipno.

„Jsme velice rádi za celé Lipensko, že k nám Martina Sáblíková přijela a vyzkoušela si naši Jezerní cyklo-inline stezku. Nejen, že udělala obrovskou radost desítkám rodin s dětmi, navíc podpořila náš záměr – šířit mezi děti radost a zábavu ze zdravého pohybu na čerstvém vzduchu místo hraní počítačových her“, vyjádřil spokojenost z vydařené akce Martin Řezáč ze společnosti LIPNO SERVIS s.r.o., která Lipenský sportovní den uspořádala. „Velké poděkování patří také Jihočeské centrále cestovního ruchu, která setkání s Martinou Sáblíkovou pomohla zajistit“, doplnil Řezáč.

Martina i s trenérem slíbili, že pokud jim čas dovolí, rádi na Lipno přijedou také v zimě, aby si zabruslili na nejdelší české upravované bruslařské dráze a podpořili tím rodící se nový bruslařský ráj v České republice.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: DN | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Martin Řezáč, Lipno Servis, s.r.o. |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

29.09.2020: Přednáška "čím se u nás platilo" / Prachatice, muzeum
Přednáší PhDr. Jiří Chvojka, emeritní numismatik Jihočeského muzea v Českých Budějovicích; od 17 do 19 hodin; po přednášce máte příležitost zjistit hodnotu starých mincí a bankovek, které schováváte doma. Program přednášek na aktuální sezónu najdete na webu www.prachatickemuzeum.cz

27.09.2020: Tradiční soutěž v tlučení špačků / Stožec
Soutěž je určena všem, co se rádi baví a nebojí se do toho praštit. Letos se opět bude soutěžit ve dvou kategoriích – muži a ženy (již od 12 let). Jako každý rok čekají na vítěze netradiční ceny. Zkušební odpaly od 13 hodin.

26.09.2020: Pracovní kurz: "Tiffany vitráže" / Klatovy, muzeum
do 27. 9. - kurz pod vedením Štěpánky Kašparové; přednáškový sál od 9 do 15 hodin. Předběžné přihlášky přijímá a další případné podrobnosti vám sdělí Mgr. Ivana Sieberová, která kurzy organizačně zajišťuje, na telefonu 376 326 354 či 732 833 770, nebo mailem sieberova.muzeum@email.cz Kurzovné je splatné vždy nejpozději týden předem. Kurzovné činí 650,- Kč

22.09.2020: Škrtněte si prosím / Sušice, kino
Zábavná talkshow Radka Nakládala, hosty budou Přemysl Čech - redaktor a moderátor České televize; Jan Gábor - majitel Ateliéru skla, Galerie Gábor a sklářské huti v Sušici. Začátek od 19 hodin, předprodej vstupenek na www.kinosusice.cz

19.09.2020: NaturVision - týden přírody / Vimperk
do 26.9. filmová přehlídka z festivalů o zvířatech a přírodě, cestopisná přednáška, komentované vycházky, duel ředitelů NP Šumava a NP Bavorský les. Více informací naleznete na stránkách organizátorů: Město Vimperk, Správa NP Šumava, MěKS Vimperk.

11.09.2020: Šumavské Kašperské Hory / Kašperské Hory, náměstí
do 12. 9. 2020 tradiční historické slavnosti města, pestrý kulturní program pro děti i dospělé. www.kasphory.cz

Neexistuji vhodna data!jméno:
heslo:

Nová registrace


Výlet údoím Ostružné
Výlet údoím Ostružné
zobrazení: 3639
známka: 0

Sudslavická naučná stezka - 6
Sudslavická naučná stezka
zobrazení: 8221
známka: 0

Srní a okolí - 4
Srní a okolí
zobrazení: 8207
známka: 1.00

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě